kunecka
19.10.06,07:36
Ahojte, prosim o radu, som z toho leasingu uz celkom mimo. Automobilka vystavila FA leasingovej spolocnosti na dodavku auta N1. Nasledne leas. spol. vystavila FA zivnostnikovi na 1. zvysenu splatku, kde je zaklad dane + DPH. Ale ja mam prijmovy doklad na 1. zvysenu splatku od automobilky. Je to v poriadku a je to vysporiadane Dohodou o postupeni a zapocitani pohladavok? Mozem si odratat DPH z tejto prvej splatky? A este k splatkovemu kalendaru, ake nalezitosti musi splnat, aby som si mohla mesacne uplatnit odpocet DPH? Spolu zaplatim prvu zvysenu splatku v hotovosti a dalej je v splatkovom kalendari uvedenych 35 splatok. Je to OK?
.lena.
19.10.06,07:24
Ahojte, prosim o radu, som z toho leasingu uz celkom mimo. Automobilka vystavila FA leasingovej spolocnosti na dodavku auta N1. Nasledne leas. spol. vystavila FA zivnostnikovi na 1. zvysenu splatku, kde je zaklad dane + DPH. Ale ja mam prijmovy doklad na 1. zvysenu splatku od automobilky. Je to v poriadku a je to vysporiadane Dohodou o postupeni a zapocitani pohladavok? Mozem si odratat DPH z tejto prvej splatky? A este k splatkovemu kalendaru, ake nalezitosti musi splnat, aby som si mohla mesacne uplatnit odpocet DPH? Spolu zaplatim prvu zvysenu splatku v hotovosti a dalej je v splatkovom kalendari uvedenych 35 splatok. Je to OK?
Tiež mám taký prípad. Na splátkovom kalendári k LZ je pod vyčíslenou prvou zvýšenou splátkou poznámka: "V prípade ak ste zložili zálohu na kúpu predmetu leasingu u dodávateľa na zákl.nášho splnomocnenia, započítavame ju s predpisom prvej platby." Takže musí byť splnomocnenie a je to ok. A odrátať si dph môžeš. Je to 36 splátok spolu.
danusi
19.10.06,09:37
Leasingovky majú splátkové kalendáre dobre robené. Mal by tam byť dátum kedy treba zaplatiť, to je aj dátum dodania, suma bez DPH - istina, úrok, poistenie, + DPH k istine a úroku. Túto DPH si môžeš odpočítať. Niektoré leasingovky dávajú DPH aj k poisteniu, niektoré nie. Ale ak dajú, aj tá sa uplatňuje na vstupe.