martina100
19.10.06,07:15
Dobry den, s predajom nehnutelnosti nemam ziadne skusenosti,preto sa chcem uistit vo svojom postupe,aby som nic nepokazila. SZCO, uctujuci v JU, platca DPH ma prevadzku v budove, ktoru spolu s nim vlastnia dalsi troja majitelia. Sud rozhodol, ze svoj podiel musime predat vacsinovemu majitelovi. Tomu potom budeme mesacne platit najom. Je takyto predaj od DPH oslobodeny? Treba to uvadzat niekde v DP z DPH? A v tomto pripade nemusim pocitat a pouzivat koeficient? Dakujem.
účtovník 007
19.10.06,07:31
http://www.porada.sk/t19111-predaj-nehnutelnosti-a-dph.html?highlight=%2Apredaj+nehnute%B5nosti%2A

inak zadala som *predaj nehnutelnosti* do hľadaj a našlo mi viac tém o DPH pri predaji nehn. Skús pozrieť. Odpovedať neviem, ale možno pomôže.
Modranka
19.10.06,08:30
Podľa môjho názoru je dôležité, na aký druh činnosti sa uvedená nehnuteľnosť používa. K tomu treba postaviť aj nájomnú zmluvu. Ak máš v zmluve o nájme, že cena je zaťažená DPH, tak platíš DPH. Ak sa zmluva o nájme opiera o par. 38 Zákona o DPH, tak sa prenajímateľ môže rozhodnúť podľa vlastného uváženia a vnútropodnikových smerníc. Ale v tvojom prípade, ako som pochopila ide o nájomcu, sa musíš spoliehať iba o nájomnú zmluvu. Tá ťa nepustí.
martina100
19.10.06,09:37
V najomnej zmluve nie je vycislene DPH, takze to mi nerobi starosti. Len potrebujem vediet, ci prijem za predaj casti budovy, je od DPH oslobodeny a ci budem musiet pouzivat koeficient pri DPH.
martina100
24.10.06,05:37
Prosim,mozete sa niekto pozriet na moj problem? Hladala som v prispevkoch, ale nie som o nic mudrejsia. Hlavne, ci mi pri predaji budovy hrozi koeficient. Ak predam nehnutelnost bez DPH, uvadzam to aj do DP?