jana32
19.10.06,08:43
Prosím Vás poraďte mi, za 1. štvrťrok 2006 sme v auguste robili dodatočné daňové priznanie k DPH. Pôvodne sme platili dańovú povinnosť, teraz po úprave nám vznikol nadmerný odpočet. V druhom štvrťroku sme mali taktiež daňovú povinnosť, ale ten nadmerný odpočet sme samozrejme ešte nestihli od dańovej povinnosti odrátať, keďže DPH za 2. Q už bolo zaplatené a daňové priznanie podané. Za 3. Q nám zase vyšla daňová povinnosť, môžem si s pokojným svedomím odrátať nadmerný odpočet z dodatočného priznania za 1.Q v daňovom priznaní k DPH za 3. Q ? Ďakujem
babetka
19.10.06,06:48
Daňovú povinnosť za 3.Q zaplať. Nadmerný odpočet ti daňový úrad vráti. Pozri paragraf 79.
jana32
19.10.06,08:24
Babetka prosím ťa, nadmerný odpočet z dodatočného dańového priznania za 1.Q nám vznikol vo výške 12 400 Sk a podľa pôvodného daňového priznania sme zaplatili 15 800 Sk. Daňový úrad vráti teda celú čiastku 28 200 Sk alebo len tých 12 400 Sk a o ostatné treba požiadať nejako zvlášť? Pýtam sa podrobne lebo prvý krát mám takú situáciu. Ide o to že sme finančne na dne, rozmýšľali sme šo sa stane ak neuhradíme DPH za 3. Q, niet z čoho a počkáme kým nám vrátia peniaze z nadmerného odpočtu, lebo tie by mali prísť do 30.11 ak som správne pochopila a potom to z toho uhradiť. Aj napriek poplatkom za omeškanie. Takú katastrofálnu finančnú situáciu u podnikateľa som hádam ani nezažila
evina
19.10.06,08:30
Babetka prosím ťa, nadmerný odpočet z dodatočného dańového priznania za 1.Q nám vznikol vo výške 12 400 Sk a podľa pôvodného daňového priznania sme zaplatili 15 800 Sk. Daňový úrad vráti teda celú čiastku 28 200 Sk alebo len tých 12 400 Sk a o ostatné treba požiadať nejako zvlášť? Pýtam sa podrobne lebo prvý krát mám takú situáciu. Ide o to že sme finančne na dne, rozmýšľali sme šo sa stane ak neuhradíme DPH za 3. Q, niet z čoho a počkáme kým nám vrátia peniaze z nadmerného odpočtu, lebo tie by mali prísť do 30.11 ak som správne pochopila a potom to z toho uhradiť. Aj napriek poplatkom za omeškanie. Takú katastrofálnu finančnú situáciu u podnikateľa som hádam ani nezažila

Podľa mojej mienky DÚ prihliada na DDP, to znamená vráti Vám NO 12400 SK. Na uhradených 15 800 by som napísala žiadosť o vrátenie s odvolaním sa na DDP.