comodo
19.10.06,10:41
pri farbeni fasady sme v rychlosti prilepili ako ochranu priesvitnu plastovu lepiacu pasku na ram plastoveho okna. Potom sme jednu stranu zabudli odlepit a teraz -po roku sa to uz ani neda , asi skrabat. Ma niekto skusenosti co s tym ? ( vyrobca okien nevie )
Chobot
19.10.06,08:51
pri farbeni fasady sme v rychlosti prilepili ako ochranu priesvitnu plastovu lepiacu pasku na ram plastoveho okna. Potom sme jednu stranu zabudli odlepit a teraz -po roku sa to uz ani neda , asi skrabat. Ma niekto skusenosti co s tym ? ( vyrobca okien nevie )

Zásadnou chybou bolo použitie priesvitnej lepiacej pásky. Veď existujú také špeciálne (dokonca lacnejšie) lepiace pásky, tzv. upratovacie, ktoré idú ľahko odlepiť hoci aj po dlhšom čase.

Tá chudera páska si vlastne len splnila svoju hlavnú úlohu - dobre sa prilepiť. To už pôjde len prácne oškrabať niečím mäkším, než je rám okna, aby ste rám nepoškriabali (napr. nechtami alebo plastovou špachtľou). Tu chémia nepômôže. lebo ten fóliový nosič je sakra odolný voči bežnýnm chemikáliám, pod neho sa rozpúšťadlo nedostane.

Ak je to úplne priesvitné, je to lepšie už tam nechať. Ale je riziko, že po dlhšom čase vám tie pásky začnú žltnúť.
camelfly
19.10.06,08:56
Zásadnou chybou bolo použitie priesvitnej lepiacej pásky. Veď existujú také špeciálne (dokonca lacnejšie) lepiace pásky, tzv. upratovacie, ktoré idú ľahko odlepiť hoci aj po dlhšom čase.

Tá chudera páska si vlastne len splnila svoju hlavnú úlohu - dobre sa prilepiť. To už pôjde len prácne oškrabať niečím mäkším, než je rám okna, aby ste rám nepoškriabali (napr. nechtami alebo plastovou špachtľou). Tu chémia nepômôže. lebo ten fóliový nosič je sakra odolný voči bežnýnm chemikáliám, pod neho sa rozpúšťadlo nedostane.

Ak je to úplne priesvitné, je to lepšie už tam nechať. Ale je riziko, že po dlhšom čase vám tie pásky začnú žltnúť.


presne ako pisal Chobot,
ja som skrabkala nechtikami : ) lebo ostrejsim by sa to doskriabalo,
no a potom na handricku cistiaci prostriedok CILIT a krasne sa to docistilo
ako ochrana pri malovani je naozaj dobra lepiaca paska ale ta papierova,
jemne a krasne ide potom dolu z plastu
Marína
19.10.06,10:36
Medzi akým sortimentom nájdem "upratovaciu" pásku? Papiernictvo?
camelfly
19.10.06,10:39
Medzi akým sortimentom nájdem "upratovaciu" pásku? Papiernictvo?

u nas ju dostat aj v Tescu, ci Farby-Laky ale aj v stavebninach
Marína
19.10.06,10:57
Ďakujem:).
VERONIKA6
19.10.06,12:11
pri farbeni fasady sme v rychlosti prilepili ako ochranu priesvitnu plastovu lepiacu pasku na ram plastoveho okna. Potom sme jednu stranu zabudli odlepit a teraz -po roku sa to uz ani neda , asi skrabat. Ma niekto skusenosti co s tym ? ( vyrobca okien nevie )

Mám tiež svoju skúsenosť s čistením lepiacej pásky. Manžel ňou prilepil
teplomer na vonkajšiu stranu okna. Podarilo sa mi to očistiť hubkou na riad
/vileda/ a práškom.
harp
06.02.07,17:57
Neviem aky je presne podklad, ale ak to bola plastova paska pouzil by som rozne rozpustadla. Benzin a potom toulen. Skuste si napisat do naseho technickeho fora mozno sa vam niekto ozve.
accad
07.02.07,15:05
V Rakúsku v sieti OBI som kúpila špeciálny prípravok na plasty od firmy www.Mellerud.de. Nakoľko som urobila presne to isté, že pri zateplovaní domu som rámy olepila ochrannou maliarskou páskou, ktorá vplyvom slnka vyschla a ostala na niektorých miestach silne prilepená na ráme. Po mauálnom čistení ostali žlté mapy po lepe. tento koncentrovaný prípravok to krásne vyčistil. Stačilo to len potom ešte umyť čistou vodou.
misomiso
07.02.07,15:13
Suhlasim, ze samotnu pasku (foliu) treba dat dole mechanicky, ale ludia zvyknu mat najvacsi problem potom dat dole ten pruzny lep, ktory tam zostane. To sa prakticky neda odstranit rozpustadlami, pretoze to pod handrickou rychlo znova zaschyna.

Uplne super ja na to petrolej (v podstate staci aj nafta) alebo bezne voskove lestiece pripravky na lak aut (tekute). Obcas treba podobny problem riesit aj v domacnosti, napr. niektori obchodnici su taki sikovni, ze cenovky a ine nalepky lepia priamo na vyrobky, napr. na riad a pod.
220870
07.02.07,21:04
mám s tým dlhoročné skúsenosti a najlepší prostriedok je HG odstraňovač pások dá sa kúpiť v niektorých predajniach farby laky www.hagesan.host.sk
www.reisenauer.sk/kcp.php s touto chémiov mám len tie najlepšie skúsenosti .Ak sa pre nu rozhodnete určite použite gumenné rukavice.A dodržte návod .
kertis
07.02.07,21:06
Skúsim vám zistiť názov prípravku od firmy Wurth
cocker.ba
09.02.07,13:33
Kazdy seriozny vyrobca ma upozornit, ze pasku treba dat max.do 2-3 mesiacov dole.Moze sa stat, ze ak sa so slnkom zapecie, uz dole nepojde.Ak ide dole a ostalo len lepidlo, treba skusit technicky benzin (odstranovac skvrn).Mne sa osvedcil aj zlty Cilit-toho lepidla som zas nemal az tak vela.
V ziadnom pripade nepouzivat riedidlo na baze acetonu-porusuje povrch plastu.
Existuju aj specialne roztoky na cistenie okien.Kde ich kupit dostat neviem.
Mozno Hornbach a ine velke predajne stavebnin.
babicka1
06.06.11,19:05
ahojte dávali sme plastové okná na dom ale hned sa aj zateplovalo ,tak sa okná prelepili papierovou páskou,pásku nám samozrejme brigádnici zabudli dat hned dolu ked sme ju dávali dolu už išla tažko ,ostali po nej pásy lepu chcela by som vás poprosit nevedel by niekto ako by som dala ten lep z platu dolu aby sa nepoškodil plast nejakým,, agresívnym prípravkom?,,dakujem za odpoved
Beella
06.06.11,19:09