zuhl
19.10.06,11:51
Čaute poraďáci. Mám človeka, ktorý už sociálku za september zaplatil a teraz ju zaplatil znovu. Môžem ju dať do náladov alebo je pravda, že len to ide do nákladov čo je treba?
.lena.
19.10.06,10:00
Málo informácií. Je to soc.poistenie SZČO?
striebro1
19.10.06,10:03
tak za oktober to zuctuje so septembrovym preplatkom a bude to vyrovnane. sp neposle duplicitnu uhradu na ucet. mal by napisat list, kde oznami danu skutocnost aby to mal pre buducnost podlozene
zuhl
19.10.06,10:06
Áno je to SZČO. A on to neurobil len za jeden mesiac. A ide písať žiadosť o vrátenie preplatku.
danusi
19.10.06,10:07
Predsa na sociálku, keď tam poslal peniažky. Určite to nebude ani daňový náklad, pri vrátení zo socky nedaňový príjem.
.lena.
19.10.06,10:28
Čaute poraďáci. Mám človeka, ktorý už sociálku za september zaplatil a teraz ju zaplatil znovu. Môžem ju dať do náladov alebo je pravda, že len to ide do nákladov čo je treba?
Ak pošle žiadosť o vrátenie preplatku tak by som to do nákladov nedávala. Podľa mňa je jednoduchšie nechať to tak a zaevidovať to ako platbu za október a oznámiť to SP. No ale ak to urobil viackrát a má tam veľký preplatok..
Lucinka23
13.10.11,08:49
Dobrý deň, prosím poraďte mi. SZČO sa prihlásil do SP na poistenie v nezamestnanosti, no urobil tak až druhého v mesiaci tak mal zaplatiť menšie poistné. No on chytrý ho zaplatil v plnej výške. Teraz mi stále ukazuje preplatok voči soc.poisťovni. Je to pár centov. Pýtal sa na poisťovni ako s tým a tam mu povedali, že oni sa takými malými sumami nezaoberajú že majú aj ľudí s väčšími preplatkami a nepýtajú sa na to. Mne ide o to ako to zaúčtovať. Do VOZD som dala iba správnu sumu poistného, zvyšok som zaúčtovala do VNZD? Je to správne?
rodina1
13.10.11,09:04
Dobrý deň, prosím poraďte mi. SZČO sa prihlásil do SP na poistenie v nezamestnanosti, no urobil tak až druhého v mesiaci tak mal zaplatiť menšie poistné. No on chytrý ho zaplatil v plnej výške. Teraz mi stále ukazuje preplatok voči soc.poisťovni. Je to pár centov. Pýtal sa na poisťovni ako s tým a tam mu povedali, že oni sa takými malými sumami nezaoberajú že majú aj ľudí s väčšími preplatkami a nepýtajú sa na to. Mne ide o to ako to zaúčtovať. Do VOZD som dala iba správnu sumu poistného, zvyšok som zaúčtovala do VNZD? Je to správne?

Ja by som o tento preplatok znížila na budúci mesiac platenie poistného.
ekofin
17.10.11,10:11
Dobrý deň, ja mám zase otázočku ohľadom vrátenia preplatku poistného zo SP. Som SZČO aj zamestnanec. Keďže som platila odvody ako SZČO z minimálneho VZ, ale zo zamestnania som mala vysoký vymeriavací základ, v súhrne mi prekročil VZ maximum. Prišla som na to teraz, keď som prvý krát po veľmi dlhom čase išla na PN a vypočítavala som si PN aj za SZČO aj za zamestnanca. Požiadala som o vrátenie preplatku. Nie je mi ale teraz jasné, či ten preplatok, ktorý mi SP vrátila je POZD (príjem ovplyvňujúci základ dane) alebo nie. Papier zo SP mi neposlali žiaden. Ďakujem veľmi pekne.