Gong
19.10.06,12:42
Ahoj
prosím keby ste mi poradili, robím JU, PU a MZDY v programe MRP pre Win9x/NT/2000/XP, potrebujem si zo zálohy JU, z roku 2005 niečo vytlačiť ako sa k tomu dopracujem, rok 2005 som si uložila na disketu. Ako mám postupovať, bojím sa aby som náhodou tie údaje nevymazala. Alebo aby som si náhodou rok 2006 nevymazala.
Ďakujem.
Antonia1
19.10.06,11:02
Ahoj
prosím keby ste mi poradili, robím JU, PU a MZDY v programe MRP pre Win9x/NT/2000/XP, potrebujem si zo zálohy JU, z roku 2005 niečo vytlačiť ako sa k tomu dopracujem, rok 2005 som si uložila na disketu. Ako mám postupovať, bojím sa aby som náhodou tie údaje nevymazala. Alebo aby som si náhodou rok 2006 nevymazala.
Ďakujem.
Ak máš multiverziu programu, tak si otvor novú firmu a potom
udržba dát/ obnova dat zo zálohy.
sysula
19.10.06,11:07
Ahoj
prosím keby ste mi poradili, robím JU, PU a MZDY v programe MRP pre Win9x/NT/2000/XP, potrebujem si zo zálohy JU, z roku 2005 niečo vytlačiť ako sa k tomu dopracujem, rok 2005 som si uložila na disketu. Ako mám postupovať, bojím sa aby som náhodou tie údaje nevymazala. Alebo aby som si náhodou rok 2006 nevymazala.
Ďakujem.

Čo konkrétne potrebuješ tlačiť? Fa alebo nejaké výstupy?
Gong
19.10.06,12:14
Potrebujem tlačiť výstupy. A nemám multiverziu.
dakujem
pingino
19.10.06,13:11
Potrebujem tlačiť výstupy. A nemám multiverziu.
dakujem

1) vytvoris zalohu s aktualnymi datami,
2) obnovis zalohu z roku 2005
3) vytlacis vystupne zostavy
4) obnovis zalohu s aktualnymi datami

A len tak naokraj, na diskety uz radsej zabudni. Zalohuj radsej na CD, DVD, pevny disk alebo flash disk.
Antonia1
19.10.06,14:43
1) vytvoris zalohu s aktualnymi datami,
2) obnovis zalohu z roku 2005
3) vytlacis vystupne zostavy
4) obnovis zalohu s aktualnymi datami

A len tak naokraj, na diskety uz radsej zabudni. Zalohuj radsej na CD, DVD, pevny disk alebo flash disk.
Ak môžem doporučiť, tak keď budeš si dáta z roku 2006 zalohovať na disketu, tak potom pre istotu zalohuj na dve diskety. Mne sa stalo, že som zalohovala na disketu a na diskete nebola žiadna záloha dát. Odvtedy zalohujem na flasch disk.
lenkak
19.10.06,18:46
Niekedy ani pevný disk nepostačí, vždy sa isti aspoň tým cd, alebo usb.
deha
21.01.08,05:22
Pri obnove dát MRP-dos /mala som ich záloh. na USB/ mi pýtalo vždy disketu č. 2, To si pamätá nejaký povel? AKO to riešiť, keď v netebooku samozrejme z diskety nejdú obnovovať dáta?
pachohybskyzbojnik
21.01.08,05:32
deha mrp pre dos ma spakovane rarkom 15 mega, preto ja osobne ho nezalohujem cez program, ale vzdy proste dam zabalit cely adresar x:\MRP\ do suboru mrpDDMMRR.rar a mas to na 100% aj s MP, FA proste vsetko
deha
21.01.08,06:39
Nehnevajte sa, ale ja som len účtovníčka užívateľka, to si mám niekde určiť cest na to X:, celkom som z tej odpovede vedľa
lenkak
21.01.08,19:26
skopíruje všetko kde je inštalovaný MRP. Väčšinou to býva na c. Potom už ale nerobí obnovu údajov, ale rovno prekopíruje tento zálohovaný súbor, znovu tam, kde bol inštalované mrp. V tvojom prípade skopíruješ celé mrp z PC trebárs na usb a v notebooku ho len prekopíruješ z usb, tam kde bolo pôvodne nainštalované mrp.
deha
23.01.08,05:05
Ale mam multiverziu, treba tam zrejme nejaku koncovku na oznacenie firmy? Buď taká láskavá a odpovedz mi na toto.Ďakujem
lenkak
23.01.08,19:21
Ak si skopíruješ na usb celé mrp, zak bvudeš tam mať uložené aj všetky firmy. Firmy sa nachádzajú v adresároch, majú svoje označenie. Ale keď si skopíruješ celý adresár mrp, potom už tieto názvy nebudeš potrebovať.