Sabolová
19.10.06,11:34
Cavte, mám na vas poradaci prosbu.
Môže si spoločnosť uplatniť odpočet DPH za telefonne poplatky (podotýkam, že došlé faktúry splňajú všetky náležitosti podľa § 71) ak jej tržby sú zatiaľ nulové? Má na to vôbec vplyv?! Vdaka.
účtovník 007
19.10.06,11:42
Nárok na odpočet DPH nemá nič spoločné s tržbami. Spoločnosť má nárok na odpočet DPH.

Ak bude mať DPH iba na vstupe, vznikne jej nárok na nadmerný odpočet.
.lena.
19.10.06,11:44
Cavte, mám na vas poradaci prosbu.
Môže si spoločnosť uplatniť odpočet DPH za telefonne poplatky (podotýkam, že došlé faktúry splňajú všetky náležitosti podľa § 71) ak jej tržby sú zatiaľ nulové? Má na to vôbec vplyv?! Vdaka.
Pravdaže ak telefóny používala v súvislosti s podnikateľskou činnosťou :)
Milan Benka
19.10.06,11:45
Cavte, poradaci!
Môže si spoločnosť, platca DPH, uplatniť odpočet za telefónne poplatky (podotýkam, že došlé faktúry splňajú všetky náležitosti podľa § 71) ak jej tržby su v tomto roku zatial nulové? Má to vôbec nejaký vplyv? Vdaka

Uveď jediný dôvod, prečo by si nemohla uplatniť tento odpočet?
(Nemá to vplyv)