JNOVAK
19.10.06,13:41
Ako sa vlastne počíta priemer pre náhrady? Ja som zatial bral všetky OH včítane nadčasov a delil som nimi odpracované koruny okrem príplatku za nadčas. Teraz mi tu jeden tvrdí, že mám brať len OH bez nadčasov a aby som vylúčil mzdu za nadčas. To by som dokázal v prípade mesačného platu alebo časovej mzdy, keď vieme vyčísliť mzdu za nadčas. Ale čo by som mal robiť v prípade úkolového pracovníka, ktorého mzdu dostanem jednou sumou a nemám ani potuchy, koľko z toho odviedol počas práce nadčas?

Je jasné, o čo ide - keď sa zmenší počet hodín, výsledný priemer bude vyšší, lebo značnú časť zárobku tvoria odmeny, u ktorých nikto ani nespomenul, že by boli za nadčasy.

Ako teda rátať primer pre úkolárov? Ktorý program to robí dobre?
azuz
19.10.06,11:45
Priemer zisťuješ zo zúčtovanej mzdy a odpracovaných hodín v rozhodnom období. Teda spočítaš všetko čo dostal za prácu (mzda, príplatky, odmeny...) a vydelíš skutočne odpracovanými hodinami (vrátane nadčasu).
JNOVAK
19.10.06,11:50
Ďakujem, ale môžeš mi povedať, v ktorom zákone to takto nájdem, lebo ten chlap mi mával pred nosom zákonom o mzde niekedy z 1990 a tam skutočne boli hodiny bez nadčasov. Ď.
Tweety
19.10.06,11:54
Ďakujem, ale môžeš mi povedať, v ktorom zákone to takto nájdem, lebo ten chlap mi mával pred nosom zákonom o mzde niekedy z 1990 a tam skutočne boli hodiny bez nadčasov. Ď. Je to ZP § 134 Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely.
Zákon o mzde už nie je v platnosti.
endrju
19.10.06,12:05
... lebo ten chlap mi mával pred nosom zákonom o mzde niekedy z 1990 ... Zákon číslo 1/1992 Zb. o mzde, odmene za pracovnú pohotovosť a o priemernom zárobku bol zrušený zákonom číslo 311/2001 Z.z. Zákonník práce ku dňu 1.4.2002. Zrušovacie ustanovenie sa nachádza v §255 bod 4 Zákonníka práce. ;)