edit26
19.10.06,14:48
Koľko by ste si pýtali za knihu jázd za 3 roky na jedno auto Dakujem.
zuhl
19.10.06,12:51
A ty ju budeš len opisovať alebo aj počítať?
edit26
19.10.06,12:56
Budem si podľa toho kde sa tankovalo vymýšlať pracovné cesty, aby to sedelo s pokladničnými blokmi a kilometrami na tachometri
Braňo
19.10.06,13:01
Koľko kilometrov najazdilo to auto?
edit26
19.10.06,13:02
Okolo 30 tis. km za rok
Jana Acsová
19.10.06,13:04
Východisko:

1500 Sk/rok/auto

200 Sk/mesiac/auto

Stretla som sa s takýmito cenami.
zuhl
19.10.06,13:05
No ono to záleží koľko toho bude mať. Ak málo, tak zober na položku trebárs 21,- Sk. Ak je ale toho veľa tak to zober na hodiny koľko na tom stráviš a potom asi tak 150-200,- Sk na hodinu.
edit26
19.10.06,13:13
Ďakujem Vám veľmi pekne.
Kirk
19.10.06,13:13
Budem si podľa toho kde sa tankovalo vymýšlať pracovné cesty, aby to sedelo s pokladničnými blokmi a kilometrami na tachometri

Tak do toho sa nenamoč, ani za miliardu.Som zvedavy ako budes tie pracovne cesty zdovodnovat pred danovou kontrolou.
Zoltán Kovács
19.10.06,16:02
Pri písaní knihy jázd mám nasledovne stanovené ceny: 1 auto za mesiac do 1500 km za 500,- Sk. A za každý načatých 100 km 20,- Sk. Sú to firemné auta. Vyhotovujem knihu podľa tankovania a napasujem to na vystavené faktúry, resp. nejaké obchodné rokovania.
cloe
19.10.06,17:24
Robila som niečo podobné za 3 roky dozadu. Zobrala som 2000,-/1 rok.
Danila
19.10.06,17:33
Robila som niečo podobné za 3 roky dozadu. Zobrala som 2000,-/1 rok.Keď čítam príspevky v tejto téme, tak neverím vlastným očiam. A potom sa čudujeme, aký piedestál hodnôt prináleží účtovníkom. No jasné. Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Ja totiž účtujem len doklady s náležitosťami podľa príslušných ustanovení. Práca, ktorá je tu opísaná nie je práca účtovníka. Preto by som ani nevedela poradiť, koľko za taký paškvil pýtať.
cloe
19.10.06,18:06
Danilla, nedivím sa ti, že sa nad tým pohoršuješ. Samozrejme, že to nie je správne ale tvoja reakcia je taká ako by si to nikdy v živote nepočula.
Danila
19.10.06,18:23
Danilla, nedivím sa ti, že sa nad tým pohoršuješ. Samozrejme, že to nie je správne ale tvoja reakcia je taká ako by si to nikdy v živote nepočula. Počula, ale nikdy v živote by som to neurobila. A taká je aj moja reakcia. Pre mňa je totiž pojem účtovník pojem vysokej odbornosti a pracovistosti. A tu sa písalo o diletantstve. A to som taká slušná, lebo ctím etiketu Porady.
cloe
19.10.06,18:48
Koľko by ste si pýtali za knihu jázd za 3 roky na jedno auto Dakujem.
Milá Edit, takže ak si chceš udržať vysoký kredit, k tejto práci sa neznižuj!
Danila
19.10.06,18:54
Milá Edit, takže ak si chceš udržať vysoký kredit, k tejto práci sa neznižuj!Dobrá rada, tu nejde o vysoký kredit. Tu ide o chrbtovú kosť a beztrestnosť.
cloe
19.10.06,19:08
Danilka, nechcela som aby sme tu medzi sebou nejako slovne bojovali. Teraz si si urobila určite o mne svoj názor ale chcem to zobrať ešte z inej strany a nebudem sa už k tejto téme vracať. Chcem sa ťa len opýtať, koľkých poznáš podnikateľov, ktorí keď sadnú do auta a potom z neho vysadnú okamžite zapíšu kde boli, čo tam boli, koľko prešli km a koľko natankovali. Asi nemám šťastie ale ja veľa nie. A načo dávajú do účtovných programov aj Knihu jázd. Myslíš ako že keď podnikateľ príde večer domov, sadne k počítaču a poctivo prepíše do počítača priebeh jazdy toho dňa? Takmer vždy sa to dopisuje pozadu. Tým nechcem povedať, že je to práca účtovníka. Tiež som to urobila raz a to že ma uprosil. Vôbec to neobhajujem, je to tvrdá realita.
Danila
19.10.06,19:11
Danilka, nechcela som aby sme tu medzi sebou nejako slovne bojovali. Teraz si si urobila určite o mne svoj názor ale chcem to zobrať ešte z inej strany a nebudem sa už k tejto téme vracať. Chcem sa ťa len opýtať, koľkých poznáš podnikateľov, ktorí keď sadnú do auta a potom z neho vysadnú okamžite zapíšu kde boli, čo tam boli, koľko prešli km a koľko natankovali. Asi nemám šťastie ale ja veľa nie. A načo dávajú do účtovných programov aj Knihu jázd. Myslíš ako že keď podnikateľ príde večer domov, sadne k počítaču a poctivo prepíše do počítača priebeh jazdy toho dňa? Takmer vždy sa to dopisuje pozadu. Tým nechcem povedať, že je to práca účtovníka. Tiež som to urobila raz a to že ma uprosil. Vôbec to neobhajujem, je to tvrdá realita.Ja na Porade nevediem s nikým žiaden súboj. Ja vyjadrujem svoj názor. A zväčša je nepopulárny. Tie populárne rastú ako huby po daždi. Tiež sa k tejto téme nie je potrebné vrátiť. Povedané bolo všetko.
Kirk
20.10.06,05:13
Počula, ale nikdy v živote by som to neurobila. A taká je aj moja reakcia. Pre mňa je totiž pojem účtovník pojem vysokej odbornosti a pracovistosti. A tu sa písalo o diletantstve. A to som taká slušná, lebo ctím etiketu Porady.

Suhlasim s Danilou. Ak je uctovnik sikovny tak sa k tomu neznizi. Otazka je mimo etiky porady, ale mozno treba usmernit uctovnikov aj v tomto smere ak si neuvedomuju do coho sa chcu namocit. Edit vyhni sa tomu.
Orsz
20.10.06,05:22
Tak do toho sa nenamoč, ani za miliardu.Som zvedavy ako budes tie pracovne cesty zdovodnovat pred danovou kontrolou.

Nevidím v tom nič zlé, podľa dokladov sa dá predsa vyčítať, kade podnikateľ blúdil, a veľa podnikateľov túto evidenciu neobľubuje, no čo s nimi?
Kirk
20.10.06,05:32
Nevidím v tom nič zlé, podľa dokladov sa dá predsa vyčítať, kade podnikateľ blúdil, a veľa podnikateľov túto evidenciu neobľubuje, no čo s nimi?

Problem je ze podnikatel zrejme nebludil len na pracovne cesty (ale kto vie kde este). Keby spisal raz tyzdenne aspon zoznam pracovnych ciest, tak sa mu nic nestane a vyjde ho to na 2 minuty. Potom sa ma uctovnik aspon od coho odrazit. Ale pisat scifi a porusovat zakon to je uz ine Caffe.
Paula
20.10.06,06:02
Koľko by ste si pýtali za knihu jázd za 3 roky na jedno auto Dakujem.

Môj názor: Ak mám dohodu so solídnym (nemyslím finančne) klientom, že budem jeho cesty spracovávať a v neposlednom rade viem, kade jeho pracovné cesty vedú, knihu jázd urobím a on ju pekne podpíše.
Ale........na základe kopy bločkov spätne za 3 roky pre neznámu osobu by som si netrúfala a ani nebrala na svoju zodpovednosť, pretože sa absolútne nemôžem "len tak" trafiť do kalendára. Bločky môžu byť aj pozbierané od známych (kvôli nákladom či DPH), alebo z ČS v mieste, kde podnikateľ pracovne nemal čo pohľadávať, a potom - predmetné auto v čase týchto pozbieraných bločkov možno bolo dlhodobo v servise , alebo účastníkom nehody (nebodaj požičané a za volantom vodič bez vodičáku) so záznamom v poisťovni, na polícii, atď....
Záver: Budem sa trápiť s hlavolamom (síce za peniaze), raz ma za ten hlavolam dotyčný prizabije (už zadarmo) - pretože kontrola mu klepla po prstoch?????:cool: