Vladimír Ozimý
19.10.06,16:32
ahojte kamaráti,

len tak stručne pri službách používate kurz vystavenia, dodania služby, alebo účtovný kurz na výpočet dph pri samozdanené...dátum vystavenia by som nedal skôr buď dodania služby alebo účtovný ale neviem...nejaké usmernenie k tomu je? Ďakujem a pekný dník
Jana Acsová
19.10.06,15:30
Petosev
19.10.06,16:31
Pri prepocte DPH pri sluzbách s prenosom danovej povinnosti pouzivam kurz NBS v den vystavenia faktury ak faktura nebola vystavena neskor ako 3 mesiace po dodani. Myslim ze je to v par. 19 zakona
Vladimír Ozimý
19.10.06,17:45
ďakujem moc je to tam čierne na bielom ale asi som už unavený keď neviem čítať...no mám ale ďalšiu takú situáciu teraz sa to týka tovaru...v int. smernici je zadané že faktúra sa zúčtováva ku dňu prijatia tovaru alebo mat na sklad...nooo napr. fa vystavena 26.9. tovar došiel 5.10. (príjemka na sklad)...doteraz to zúčtovavali tak že výstup september vstup oktober...to ale moja prax nejak nechápe lebo pokiaľ si ja vysvetlujem zákon tak buď vstup aj výstup k septembrovému dátumu (podmienky EXW) alebo potom 15.11. keďže bola vystavená fa skôr ako dodanie...hm