domacnost
19.10.06,16:42
Ahojte moje milí.
SZČO platca dph účtujúci v JÚ uzavrel zmluvu o nájme skladových priestorov pre svoj tovar. Kúpil signalizačné zariadenie v sume bez dph 17 020 ,- SK. Signalizačné zariadenie je prenosné, čiže keby sa v budúcnosti zrušila zmluva o prenájme a prenajali by sa inde skladové priestory, tak toto signalizačné zariadenie sa dá použiť tam. Signalizačné zariadenie sa skladá:
- ústredňa PC v hodnote 3300
-akumulátor 250
-akumulátor 280
-GSM 7700
- PIR P-REX 980
- skrinka 620 620,00
- siréna 2100
- zdroj 380
- kábel 230
- zásuvka 80
- montáž-spustenie do prevádzky 1000
celková suma je 17 020,00. Ešte poznamenám, že ´pred 2 dňami bola vopred kúpená sim karta za 200,00 ktorá bude súčasťou signaliz.zariadenia, bez nej by zariadenie nefungovalo.

Podotýkam, že prenajímateľ s nájomcom sú len ústne dohodnutý že signal.zariadenie bude na vchodových dverách namontované. Vchodové dvere sú staré drevené. Signal.zariadenie sa dá odmontovať.

Ako to budem účtovať v JÚ? Budem signaliz. evidovať do krátkodobého majetku ako celok alebo po dieloch? Budem signal. účtovať do prevádz.réžií alebo do zásob?
ekopo
19.10.06,15:35
Signalizačné zariadenie evidovať ako celok v KM, účtovať do PR a samozrejme uplatniť nárok na odpočet DPH
apo
21.10.06,23:50
Signalizačné zariadenie evidovať ako celok v KM, účtovať do PR a samozrejme uplatniť nárok na odpočet DPH

V roku 1993 som mal veľký problém ako zaúčtovať takéto zariedenie. Kategorizácia ukazovala iba na signalizáciu pri železnici.

Dnes by som to obhajoval ako počítačovú sieť. Tak ako uvedené v otázke, dá sa demontovať a preniesť na iné miesto. Ak je celý súbor do 30 tisíc jednorazovo znížiť základ dane a hotovo.


apo
domacnost
23.10.06,09:19
Ďakujem za odpovede. Takže naúčtujem to jednorázovo, ako celok do prevádz.réžie a zaevidujem do krátkodobého majetku. Správne?