Laurie
02.12.04,09:32
Robím mzdy v nepretržitej prevádzke v záchrannej službe. Mzdové výkazy si záchranári vypisujú tak, v akých zmenách pracujú s tým, že napr. v mesiaci november majú odpracovaných 165 hodín. Keď nepracuje v čase sviatku nepíše si nič. Myslím si, že aj v deň sviatku by si mal napísať 7,5 hod. (t.j. 1.11. a 17.11.) a odrobiť by mal iba 150 hodín a splní normu. Keď pracuje počas sviatku patrí mu zaň mzdové zvýhodnenie. Ak nie píše si len hodiny. Mám pravdu?
Zita4
02.12.04,08:43
Kto pracuje v nepretržitej prevádzke, nemá platené náhrady mzdy za sviatky. Preto si ich neuvádzajú do výkazu. Platené majú len tí, ktorí odpracovali zmenu počas sviatku aj s príplatkami.
Laurie
02.12.04,09:16
Ale ja mám na mysli fond pracovného času. Odrobiť by mali 150 hodín + 15 hodín sviatky.
Zita4
02.12.04,10:36
Fond pracovného času počítaš dni odpracované a náhrady príjmu za dovolenky, platené voľná, sviatky, atď... Nepočítaš ani u seba do fondu prac. času napr. soboty, nedele, pretože si vtedy nemala pracovať. V nepretržitej prevádzke má pracovať len vtedy, keď podľa rozpisu má mať prac. zmenu. Keď nemá pracovať vo sviatok, neráta sa to do fondu prac. času. Keď má pracovať v nedeľu alebo vo sviatok a odpracuje, počítaš to do fondu prac. času.