xena77
19.10.06,17:16
ahojte, popisalo sa tu toho hodne a akosi nestiham citat pri mojej krpatej, tak vas prosim o radu.
materská dovolenka mi skoncila 24.8. a akosi som pozbudla co dalej. Az teraz idem ziadat UPSVAR o rodicovsky prispevok. Mam on poziadat aj spatne. Teda od 25.8, alebo mi to je zbytocne a poziadat od...neviem kedy:-)
Pred materskou dovolenkou som bola zamestnana. Co mal zamestnavatel urobit za mna, ked mi skoncila materska? Nejake odhlasky, poistovne, a tak..:-)
a co ja, mam sa niekde prihlasit na nejake poistenie, alebo nieco podobne? Prosim o rychle odpovede...dakujeeeeeeeeeeem:-)
jankasm
20.10.06,05:48
ahojte, popisalo sa tu toho hodne a akosi nestiham citat pri mojej krpatej, tak vas prosim o radu.
materská dovolenka mi skoncila 24.8. a akosi som pozbudla co dalej. Az teraz idem ziadat UPSVAR o rodicovsky prispevok. Mam on poziadat aj spatne. Teda od 25.8, alebo mi to je zbytocne a poziadat od...neviem kedy:-)
Pred materskou dovolenkou som bola zamestnana. Co mal zamestnavatel urobit za mna, ked mi skoncila materska? Nejake odhlasky, poistovne, a tak..:-)
a co ja, mam sa niekde prihlasit na nejake poistenie, alebo nieco podobne? Prosim o rychle odpovede...dakujeeeeeeeeeeem:-)

O rodičosvký požiadaj normálne k dátumu, kedy ti skončila MD. Myslím, že k tomu treba aj papier zo sociálky o tom, kedy ti MD skončila. Rodičovký príspevok ti vyplatia aj spätne.
Povinnosti zamestnávateľa: keď ti skončila MD tak na SP sa oznamuje ukončenie MD, začiatok RD a aj začiatok prerušenia poistenia. Všetko sa robí na samostatných RLFO. Na ZP nahlasuješ rovnako koniec MD a začiatok RD pod pridelenými kódmi, to stačí na jednom tlačive.
Na SP sa síce teraz po novom prihlasovali ženy na dôchodkové poistenie, aby za nich platil štát, ale myslím, že sa to týkalo len tých, ktoré porodili po 1.8.2006.
xena77
20.10.06,06:00
dakujem velmi pekne. Idem teraz na socialnu poistovnu a pozistujem co a ako..:-) potom sa obratim na zamestnavatela a uz az buduci tyzden vybavim UPSVAR:-)