Masl
20.10.06,09:34
Sme dopravná firma. Pre jednu fyzickú osobu-podnikateľ platca dph sprostredkovávame prepravu. Daná FO vykonáva odber nafty v zahraničí na našu kartu, na základe uvedeného mu my odber refakturujeme.
My ako firma sme registrovaný v ČR a v Nemecku na refundáciu zahraničnej DPH a nevieme či pri refakturácii nafty sa máme odraziť od celkovej sumy už zaťaženej zahr.dph, alebo od základu dane (nám zahr.dph vracajú formou dobropisu - na základe registrácie).
Daná FO nie je zaregistrovaná pre refundáciu dph v zahraničí.:(
Vladimír Ozimý
20.10.06,08:00
nooo neviem ale možno by som to riešil tak že ak je to SR osoba refakturáciu riešim spôsobom sám som prijal a dodal...to jest vystavil by som mu fa na naftu zo slovenskou dph a v zahraničí by som si uplatnil nárok na dph ako normálne...hm
Masl
20.10.06,08:06
Chápem, ale refakturovať budeme Slovákovi s DPH, ale z akej ceny na zahraf.fa sa máme odraziť /základ + zahr. dph, alebo len základ/ .
Vladimír Ozimý
20.10.06,08:25
no ak si uplatňujete dph tak bez dph by som vychádzal... s dph len vtedy ak by sa mi dph nevrátila...
Masl
20.10.06,08:29
Ďakujeme, oceníme, keď niekto poradí.:)
Jana Acsová
20.10.06,11:11
Nevyšiel mi čas skôr, takže teraz. Trošku to zamotám. Dodali ste niečo Slovákovi? Teda dodali ste mu pohonné hmoty? Obdržali ste doklad o čerpaní vy? Objednal si u Vás Slovák čerpanie PHL? Podľa môjho názoru na všetky otázky by sme odpovedali "nie".

A preto ma odpoveď vedie k tomu, že Vám vznikla iba pohľadávka z toho titulu, že z Vášho účtu boli odčerpané finančné prostriedky, nakoľko ste dovolili inému subjektu použiť Vašu platobnú kartu. A dostaneme sa do úplne inej roviny, ako je dodávka tovaru.

Skúsme porozmýšľať.