Lekáreň LÚČ
20.10.06,11:19
Majiteľ s.r.o.,/lekár/, dostal od CK ponuku na služobnú cestu spojenú s dovolenkou. Vysvetlím: je to vlastne 10 dňový zájazd do Mexika spojený s pobytom pri mori, fakultatívnymi výlatami a v priebehu zájazdu jedna alebo dve návštevy nemocnice s odbornou prednáškou o liečbe. Môžeme takýto typ zájazdu zahrnúť do zdaniteľných nákladov s.r.o., resp. považovať za služovnú cestu? V ponuke CK je poznámka, zdaniteľný náklad.
Prosím o Vaše názory.
Boneta
20.10.06,09:53
Prosím o vysvetlenie, čo je ZDANITEĽNÝ NÁKLAD.
Robím v účtovníctve už dosť dlho, ale s týmto pojmom ( nelogickým ) som sa ešte nestretla.
...zdaňujú sa u nás predsa príjmy, tržby...
Johanka
20.10.06,09:58
Dobre to tam napísali :D , asi mysleli náklad, ktorý nakoniec aj tak zdaníš = v daňovom priznaní pripočítateľná položka.
Leila2006
20.10.06,10:20
A čo keď mali na mysli daňovo uznateľný náklad?
Johanka
20.10.06,10:36
Správna formulácia by bola "daňový výdavok", len nájsť oporu v zákone .... Keby bol bolo 8 dní prednášok a dva pri mori ....
Chobot
20.10.06,11:57
Majiteľ s.r.o.,/lekár/, dostal od CK ponuku na služobnú cestu spojenú s dovolenkou. Vysvetlím: je to vlastne 10 dňový zájazd do Mexika spojený s pobytom pri mori, fakultatívnymi výlatami a v priebehu zájazdu jedna alebo dve návštevy nemocnice s odbornou prednáškou o liečbe. Môžeme takýto typ zájazdu zahrnúť do zdaniteľných nákladov s.r.o., resp. považovať za služovnú cestu? V ponuke CK je poznámka, zdaniteľný náklad.
Prosím o Vaše názory.

:D :D :D To si fakt myslí, že mu to niekto "zožerie", že ide o služobnú cestu do Mexika??? A ešte si to chce zahrnúť do nákladov. :eek:

Ak nechce mať poťahovačky s daňovým úradom v prípade kontroly, tak nech si ide na dovolenku do Mexika radšej zo súkromných peňazí.
Lekáreň LÚČ
20.10.06,13:09
Ďakujeme, nie sme účtovníci, a chceli sme vediet - ako to tá CK myslí, dá sa zahrnúť do daňových nákladov. Asi má Chotobot úpnú pravdu.
Lekáreň LÚČ
20.10.06,13:12
oprava, prosíme prepáčte, Chobot.
Braňo
20.10.06,13:13
V prípade, že cestovná kancelária formuluje na faktúru školenie na celé obdobie zájazdu ja by som to šupol do nákladov. :p