daja
20.10.06,10:21
Prosím, potrebujem poradiť:ako by ste riešili takúto situáciu: v priebehu roku 2006 bol neprávom uplatnený odpočet DPH z leasingu osobného auta. Možem podľa Vás opraviť túto chybu tak, že vystavím napr. interný doklad v ktorom vysvetlím chybu a do daňového priznania DPH to dám ako opravu základu dane - vlastne zvýšim svoju dańovú povinnosť o sumu, ktorú som neprávom uplatnila v predchádzajúcich mesiacoch. Chcem sa tak vyhnúť dodatočným daňovým priznaniam. Aký je Váš názor. Ďakujem.
JAJA11
20.10.06,08:31
Prosím, potrebujem poradiť:ako by ste riešili takúto situáciu: v priebehu roku 2006 bol neprávom uplatnený odpočet DPH z leasingu osobného auta. Možem podľa Vás opraviť túto chybu tak, že vystavím napr. interný doklad v ktorom vysvetlím chybu a do daňového priznania DPH to dám ako opravu základu dane - vlastne zvýšim svoju dańovú povinnosť o sumu, ktorú som neprávom uplatnila v predchádzajúcich mesiacoch. Chcem sa tak vyhnúť dodatočným daňovým priznaniam. Aký je Váš názor. Ďakujem.

Ja by som to tak nerobila, DPH bola odpočítaná a neexistuje žiaden dobropis, takže len opravné. Ak vie niekto lepšie riešenie, nech poradí, pomohlo by aj iným.:mee:
BOBY
20.10.06,09:05
Aj ja by som podala radšej opravné priznanie
Vladimír Ozimý
20.10.06,09:08
no a ešte by som opravil nie opravné ale dodatočné...
BOBY
20.10.06,09:14
Jasné, že dodatočné. Dík za opravu.
daja
20.10.06,09:20
Ďakujem Vám všetkým za Vaše názory
domi2
20.10.06,14:19
Myslím si, že opravné, pretože sa mení základ dane
Paula
20.10.06,14:29
Myslím si, že opravné, pretože sa mení základ dane

Ide síce o opravu v oboch prípadoch, ale opravné sa podáva v termíne do povinnosti podania riadneho DP (ak je termín podania napr.25.10. za 3.Q, dovtedy sa podáva riadne, resp. opravné za 3.Q).
domi2
20.10.06,14:38
Platiteľ na opravu základu dane nepodáva dodatočné daňové priznanie.Opravu uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie aj v tom prípade ak je oprava základu dane platiteľom vykonaná v tom istom zdaňovacom období r. 23 rozdiel v základe dane po oprave podľa § 25 zákona o DPH
r.24 - rozdiel v dani po oprave podľa § 25 zákona o DPH
Paula
20.10.06,14:53
Platiteľ na opravu základu dane nepodáva dodatočné daňové priznanie.Opravu uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie aj v tom prípade ak je oprava základu dane platiteľom vykonaná v tom istom zdaňovacom období r. 23 rozdiel v základe dane po oprave podľa § 25 zákona o DPH
r.24 - rozdiel v dani po oprave podľa § 25 zákona o DPH

§ 25
Oprava základu dane



(1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví

a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,
b) pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti,
c) pri zvýšení ceny tovaru alebo služby.

atď.

..........Toto nie je prípad zadávateľa témy, on si neprávom uplatnil odpočet........