ixo
20.10.06,10:52
Kúpil som byt, mám list vlastníctva na moje meno, zmenil som si trvale bydlisko v novom byte. Akým spôsobom a dokedy mám katastru nahlásiť zmena údajov, kedže v LV figurujem ešte stále so starou adresou trvalého bydliska ???

Za rady vopred ďakujem.
josh
20.10.06,09:05
Z tohto si nerob vobec starost, ale ked velmi chces, podla mna im posli vyhlasenie, ze sa Ti zmenilo bydlisko a osvedcenu fotokopiu obcianskeho preukazu, kde to uz je zapisane.
liba2
20.10.06,09:12
Z tohto si nerob vobec starost, ale ked velmi chces, podla mna im posli vyhlasenie, ze sa Ti zmenilo bydlisko a osvedcenu fotokopiu obcianskeho preukazu, kde to uz je zapisane.Žiadny notár neosvedčí fotokópiu OP. Ak môžeš zájdi na kataster, ak nie písomne im oznám adresu.
elli
20.10.06,11:05
Žiadny notár neosvedčí fotokópiu OP. Ak môžeš zájdi na kataster, ak nie písomne im oznám adresu.

Teoreticky by im mohlo stacit oznamenie s overenym podpisom, v overovacej peciatke je napisane aj rodne cislo aj bydlisko.
josh
20.10.06,11:22
Žiadny notár neosvedčí fotokópiu OP. Ak môžeš zájdi na kataster, ak nie písomne im oznám adresu.
Ja osvedcim, pridi. :)
Ono to je na posudeni notara, ak mi pride osobne ten clovek s obcianskym preukazom, osvedcim ho. Ak pride nejaky podozrivy, tak nie.
liba2
20.10.06,14:32
Ja osvedcim, pridi. :)
Ono to je na posudeni notara, ak mi pride osobne ten clovek s obcianskym preukazom, osvedcim ho. Ak pride nejaky podozrivy, tak nie.
No ja si o sebe myslím, že nepatrím medzi podozrivých. Takúto informáciu som dostala od notára, keď som chcela niečo obdobným spôsobom (overenou fotokópiou OP) vybaviť.
mimotemy Teraz sa však budem musieť nad sebou zamyslieť....:D. Tvoju ponuku prijímam, len ešte upresni kam mám prísť :p.
josh
21.10.06,13:37
Bolo asi pred styrmi rokmi v notarskom poriadku to, ze sa nesmu osvedcovat fotokopie, ak ide o preukazy a pododbne. Toto bolo zrusene, takze ak Ti notar odmietne vykonat ukon, spytaj sa, ze preco. Ma dve odpovede na moznost: nezlozila si primerany preddavok alebo ukon odporuje zakonu. Ani jedna z nich nepasuje na odopretie osvedcenia fotokopie obcianskeho preukazu.
Samozrejme nema zmysel sa hadat, ak si z vacsieho mesta, treba ist za inym notarom a hotovo.
liba2
21.10.06,14:00
Na Slovensku je všetko v neustálom pohybe ..... ďakujem:)
bryan
22.10.06,18:02
Z toho sa raz jeden moze zblaznit. Ked osoba zmeni evidenciu TB to aby oboslala polku republiky??? Raz je informacia na katastri viazana na r.c. tak nech si to tahaju z centralneho registra osob ... ale to je len nazor, nema nic spolocne s realitou. Ak chces mat veci OK, pisomne oznamis prislusnemu KU zmenu. Niektore KU maju v podatelni na to aj svoje zle nakopirovane akoze formulare. Myslim, ze sa za to nepalati poplatok.
ixo
24.10.06,06:58
ďakujem všetkým za podnetné informácie.
Ixo
dugy
30.11.06,05:57
ixo, na katastri vyplnis specialne tlacivo, ktorym sa ohlasuju zmeny, k tomu prilozis fotokopiu obc. preukazu (vobec netreba overovat). Potom cakas, kym ti to zapisu a vystavia nove LV.
biely2
04.01.10,08:17
a funguje to vobec?
Ma to niekto overene zaslanie pisomneho oznamu o zmene bydliska ?
hyllka
05.01.10,11:53
Ahojte,

chcela by som sa spytat na taku vec ze ked si pojdem zmenit trvale bydlisko ci si hned musim dat spravit novy obciansky a tak alebo to moze este pockat.
jedna sa mi len o to ze sme si kupili s priatelom novy byt ale este sme sa donho neprihlasili a ja by som sa uz chcela odhlasit z rodicovskeho bytu a zahlasit do noveho ale obcanak a tak by som isla vybavit az o povedzme mesiac ...je to mozne?
dakujem za odpovede
Chobot
05.01.10,23:08
Ahojte,

chcela by som sa spytat na taku vec ze ked si pojdem zmenit trvale bydlisko ci si hned musim dat spravit novy obciansky a tak alebo to moze este pockat.
jedna sa mi len o to ze sme si kupili s priatelom novy byt ale este sme sa donho neprihlasili a ja by som sa uz chcela odhlasit z rodicovskeho bytu a zahlasit do noveho ale obcanak a tak by som isla vybavit az o povedzme mesiac ...je to mozne?
dakujem za odpovede

Veľmi som nepochopil tvoju otázku.

- nie si prihlásená v novom byte - chceš sa odhlásiť z rodičovského domu - nechceš teraz nový OP...??

Ak sa odhlásiš z trvalého pobytu v rodičovskom dome, tak sa z teba stane papierovo bezdomovec, lebo nebudeš nikde prihlásená k trvalému pobytu. Správny postup by mal byť taký, že na ohlasovni trvalého pobytu si nahlásiš trvalý pobyt v novom byte, zároveň ti zrušia starý trvalý pobyt a bezodkladne si vybavíš nový OP s novým trvalým pobytom.

Po zmene trvalého pobytu je podľa § 10 ods. 1 zákona o obč. preukazoch OP neplatný, ak sú povinné údaje v ňom neaktuálne.
Ivan Kahanec
14.12.10,12:34
Odhlasenie z trvaleho pobytu je nezmysel ak ostavas v SR.
Prehlasenie TB funguje takto:
1. Prides na obecny urad v mieste noveho bydliska a prihlasis sa na trvaly pobyt. Oni ta automaticky odhlasia zo stareho.
2. krok je, ze mas 15 dni (asi kalendarnych, alebo pracovnych, je to jedno, naco cakat?) na to, aby si si vybavila novy obciansky preukaz.
3. krok je, ze zaroven v tom istom case musis vlastne aj prehlasit auto, ak je pisane na teba. Je to viazane, pokial dobre viem, na trvaly pobyt, nie na novy OP. Cize mas rovnakych 15 dni od prihlasenia sa na novy pobyt na to, aby si prehlasila auto.
Ono plati, ze:
novy OP ti vydaju na zaklade potvrdenia z obce, ze si sa prihlasila na trvaly pobyt, ale ak pockas par dni, tak to na policiu nahlasi obec sama a teda len prides a povies, ze chces vydat novy OP (vsetky informacie uz maju). nasledne ti zoberu stary, vydaju okolkovanu ziadost (plati ako OP) a nasledne si o nejakych par dni prides vyzdvihnut novy cerstvy OP. info o tom, ze je pripraveny dostanes SMSkou, ak teda nahlasis cislo.
auto prepises aj na tu okolkovanu ziadost, nemusis mat vydany novy OP.
nie je to nic zlozite. viac na policiasr.sk v sekcii evidencie.
Ivan Kahanec
14.12.10,12:36
Este som zabudol. Da sa prihlasit aj na trvaly pobyt na obec (akoby bezdomovec). Postup je rovnaky, len sa musis na obci dohodnut aby ta prihlasili (ak mas dobry dovod, resp. su tam normalni ludia, tak je to v pohode).
potom mas v OP napisane, ze Trvaly pobyt: MESTO. a to je vsetko. ziadna adresa :-)
ja som to riesil napriklad preto, ze este nemame skolaudovane a rodicovsky byt mama predala.
Mirica-LV
14.12.10,12:45
Odhlasenie z trvaleho pobytu je nezmysel ak ostavas v SR.
Prehlasenie TB funguje takto:
1. Prides na obecny urad v mieste noveho bydliska a prihlasis sa na trvaly pobyt. Oni ta automaticky odhlasia zo stareho.
2. krok je, ze mas 15 dni (asi kalendarnych, alebo pracovnych, je to jedno, naco cakat?) na to, aby si si vybavila novy obciansky preukaz.
3. krok je, ze zaroven v tom istom case musis vlastne aj prehlasit auto, ak je pisane na teba. Je to viazane, pokial dobre viem, na trvaly pobyt, nie na novy OP. Cize mas rovnakych 15 dni od prihlasenia sa na novy pobyt na to, aby si prehlasila auto.
Ono plati, ze:
novy OP ti vydaju na zaklade potvrdenia z obce, ze si sa prihlasila na trvaly pobyt, ale ak pockas par dni, tak to na policiu nahlasi obec sama a teda len prides a povies, ze chces vydat novy OP (vsetky informacie uz maju). nasledne ti zoberu stary, vydaju okolkovanu ziadost (plati ako OP) a nasledne si o nejakych par dni prides vyzdvihnut novy cerstvy OP. info o tom, ze je pripraveny dostanes SMSkou, ak teda nahlasis cislo.
auto prepises aj na tu okolkovanu ziadost, nemusis mat vydany novy OP.
nie je to nic zlozite. viac na policiasr.sk v sekcii evidencie.

uvedené platí až na tú lehotu, je to 30 kal. dní odo dňa prehlásenia zmeny trv.pobytu
Ivan Kahanec
14.12.10,12:52
Neviem preco som si pamatal tych 15 dni...
Dakujem za opravu.
Anyway, naco cakat. Btw. vsetko sa da vybavit aj za jeden den ;-) a potom uz len cakat na doklady.
rony
20.02.14,12:18
Stačilo poslať zmenu adresy?/trvalého bydliska/Alebo ste tam museli osobne?
misoft
20.02.14,18:28
Pozri sa na dátum! Meškáš 8 rokov!
LydaLyda
20.02.14,19:19
Ja mám overenú takúto žiadosť, kde si každý vlastník sám za seba (napr. manžel, manželka...) uvedie čísla všetkých listov vlastníctva, kde žiada vykonať zmenu.
Bednarova J
21.02.14,10:47
Ste ako vlastnik nehnutelnosti povinny dbat aby vsetky udaje boliriadne evidovane a nahlasit kazdu zmenu do 30 dni a staci oznamit,ze ste zmenili TP.
LydaLyda
21.02.14,22:04
U nás v Prievidzi nestačí len oznámiť zmenu TP, ale aj vypísať všetky LV, na ktorých mám evidované nehnuteľnosti. Robili sme ROEP asi pred 3 rokmi a vtedy ak si vlastníci nahlasovali zmenu ohľadne TP, tak im to vrátili na doplnenie o vypísanie konkrétnych LV.