anka
02.12.04,10:20
Mam taky problem, v r.03 mala s.r.o. zisk a tym padom jej vysla danova povinnost, danovu povinnost som zauctovala na 591/341, a teraz som zistila, ze nejakym nedopatrenim sa mi to v suvahe a vykaze ziskov a strat nepremietlo, jednoducho v kolone 591 nie je zaevidovana dan a tym padom hospod. vyslekok nie je znizeny o tuto dan, dan.priznanie -vypocitana dan je ale v poriadku, co mam teraz robit, opravit vykazy a odovzdat ich na danovom urade, uz vidim ze ma DU zozerie, mam strach ze mi daju nejaku brutalnu pokutu, poradte mi prosim co mam robit
Ala
02.12.04,09:45
Z DU teraz podávajú výzvy na opravu údajov predložených účtovných výkazov. Na Vašom mieste, účtovné výkazy by som vypísal správne a zaniesla by som ich na DU, akože som ich doniesla opravené. Pokial viem, pokutu nedávajú žiadnu.
ingi
02.12.04,10:19
Anka, ak si ešte nepredložila výkazy po schválení ÚZ valným zhromaždením spoločnosti, dalo by sa to ozaj urobiť (pri schvaľovaní sa objavila takáto chyba a VZ
Ti uložilo ju opraviť). Priniesť len tak opravené výkazy by som neriskovala.
Určite treba napísať sprievodný list.
anka
02.12.04,11:00
Uz boli schvalene vykazy tak neviem ci mam pockat kym ma vyzvu na opravu, alebo na seba upozornovat tym ze im odnesiem opravene vykazy, mam z toho nervy na dranc
Susan
03.12.04,10:17
Pokiaľ je daň v daňovom priznani správne vypočítaná a aj zaplatena, nevidim dôvod
prečo by si nemohla opraviť suvahu a vysledovku. Chybička sa môze vyskytnúť. A ako Ti sedí účet 341,pretože v súvahe za rok 2004 uvádzaš údaje z roku 2003.
anka
03.12.04,11:41
no na 341 je suma presne o dan nizsia, tak neviem