matus.ondusko
20.10.06,13:37
Prosím o radu som drzitel užitkového vozidla s celkovou hmotnostou do 7,5t. Ako davat výdavky na PHM do nakladov ked nema spotrebu uvedenú v TP.Cestnú dan mam zaplatenú a vozidlo v podnikaní. Stačí len naklad podla bločka v case tankovania a stazky?
Jana Acsová
20.10.06,12:45
Nakumulovali ste veľmi veľa otázok. Skúste ich rozdeliť (upravte si aj toto zadanie pre oblasť jednoduchého účtovníctva) a zadať podľa druhu v správnych témach.
Ak Vám ide o daň z príjmu, tak v sekcii "daň z príjmu".
Ak Vám ide o daň z pridanej hodnoty, tak v sekcii "daň z pridanej hodnoty".
ekopo
20.10.06,14:55
Včera tu bola pridaná téma o KR. Treba najskôr trochu hľadať a až potom zadávať otázky a tak ako je uvedené vyššie. Odpovede: KR nemajú vplyv na daňový základ., vyrovnávajú sa v knihe záväzkov a pohľadávok ,na dev.účte sa používa kurz NBS.
Jana Acsová
22.10.06,08:40
Ako je to pri učtovaní na dev.účte prepočitavanie je kom.kurzom alebo NBS?Zostatok vo valutových pokladniach a na devízových účtoch sa prepočíta ku dňu zostavenia účtovnej závierky kurzom NBS a zapíše sa ako posledná peňažná operácia. V tomto prípade sa jedná o daňový výdavok, alebo zdaňovaný príjem podľa typu kurzového rozdielu (zisk, strata).
bazil
20.11.06,08:24
Prosím môžete mi " polopatisitky " vysvetliť ako zaúčtovať kurzový rozdiel v jednoduchom účtovníctve? Ďakujem
babenko1
20.11.06,08:35
V jednoduchom účtovníctve kurzový rozdiel zúčtuješ len v knihe pohľadávok a záväzkov
Jana Acsová
20.11.06,10:33
Prosím môžete mi " polopatisitky " vysvetliť ako zaúčtovať kurzový rozdiel v jednoduchom účtovníctve? ĎakujemZáleží na tom o aký kurzový rozdiel sa jedná:
- k peniazom v hotovosti,
- k devízovému účtu,
- k pohľadávkam,
- k záväzkom ... atď.