breckova
20.10.06,12:37
Dobrý deň,

prosím o radu. Naši zamestnanci majú od 1.10.06 hodinovú mzdu v 2. stupni 56,00 Sk. /hod. Keď nesplnia predpísaný úkol, budú mať doplatené do 7.600.- alebo do 1,2 násobku? Už som z tých prepočtov načisto dopletená.




§ 120

Minimálne mzdové nároky
(1)Zamestnávateľ, u ktorého nie je odmeňovanie zamestnancov dohodnuté v kolektívnej zmluve, je povinný poskytnúť zamestnancovi mzdu najmenej v sume minimálneho mzdového nároku určeného pre stupeň náročnosti práce (http://www.porada.sk/autolink.php?id=10&script=showthread&forumid=10) (ďalej len „stupeň“) príslušného pracovného miesta. Ak mzda zamestnanca nedosiahne v kalendárnom mesiaci v prepočte na odpracovanú hodinu sumu minimálneho mzdového nároku, zamestnávateľ poskytne zamestnancovi doplatok v sume rozdielu medzi dosiahnutou mzdou a sumou minimálneho mzdového nároku ustanoveného pre stupeň patriaci príslušnému pracovnému miestu.

Podľa tohto ak má stupeň 2, mal by mať viac ako 7600.-, len neviem či to chápem dobre.
duficek
20.10.06,10:47
musia mat 52,5 Sk/h minimalne, min. mzdovy narok v 2. stupni
breckova
20.10.06,11:29
Prepáč, zabudla som napísať že pracujú 37,5 hod. v týždni, takze 56,00 Sk. Len neviem ako je to s doplatkom do minimálnej mzdy v 2.stupni.
Melnick
20.10.06,11:35
Je tiež dôležité pri výpočte ,aký máte ustanovený pracovný čas-37,5 hod.,alebo 40 hodinový.Podľa toho potom vypočítaš aký minimálny hodinový mzdový nárok má zamestnanec zaradený do II. stupňa náročnosti pracovných miest.

Prikladám Ti link:

http://www.porada.sk/t33179-minimalna-mzda--stupne-naroenosti-prace.html
breckova
26.10.06,12:06
Melnick
Je tiež dôležité pri výpočte ,aký máte ustanovený pracovný čas-37,5 hod.,alebo 40 hodinový.Podľa toho potom vypočítaš aký minimálny hodinový mzdový nárok má zamestnanec zaradený do II. stupňa náročnosti pracovných miest.

Minimálny hodinový mzdový nárok - ale nikde som nenašla , ak si pracovník nevyrobí predpísaný úkol /jedná sa o šitie/, či mu v prípade že je zaradený v 2. stupni, doplácame len do minimálnej hodinovej mzdy alebo do 1,2 násobku min. hodinovej mzdy, v tomto prípade do 56.- Sk?
JNOVAK
26.10.06,12:25
Ja by som platil do 1,2 násobku. Videl som už aj doplácať do tzv. tarifu osobnej triedy. Zamestnanci v úkole mali stanovené osobné tarify o dosť vyššie ako minimálny. Teória bola, že odpracovali preto menej, lebo mali pridelenú prácu pre nižšiu kvalifikáciu. Vo výkaznictve mali doplatky v dvoch riadkoch - do minimálnej mzdy a od minimálnej mzdy do osobného tarifu.
Jana Motyčková
26.10.06,15:40
Melnick
Je tiež dôležité pri výpočte ,aký máte ustanovený pracovný čas-37,5 hod.,alebo 40 hodinový.Podľa toho potom vypočítaš aký minimálny hodinový mzdový nárok má zamestnanec zaradený do II. stupňa náročnosti pracovných miest.

Minimálny hodinový mzdový nárok - ale nikde som nenašla , ak si pracovník nevyrobí predpísaný úkol /jedná sa o šitie/, či mu v prípade že je zaradený v 2. stupni, doplácame len do minimálnej hodinovej mzdy alebo do 1,2 násobku min. hodinovej mzdy, v tomto prípade do 56.- Sk?
Do 56 Sk .
breckova
27.10.06,05:04
Ďakujem za odpovede.