All
20.10.06,15:03
Prosim o radu, nieco som si uz nasla, ale potrebujem si to upresnit.
Nas dodavatel - Rakusko, nam dodava tovar a prepravuje tovar z Chiny priamo k nam, kde my mame vystavene a zaplatene JCD. /1. vykladka v Hamburgu/. Prepravu z Hamburgu objednavame my. 1/2 prepravu z Chiny do Hamburgu financne znasame my.

1. Fa vystavene od dodavatela vystavene bez DPH - samozdanim.
2. Teraz mi nie je uplne jasne co s DPH a clom z JCD. Docitala som sa na porade, ze to fakturuju naspat svojmu dodavatelovi.

Potrebovala by som poradit s touto problematikou. Dufam, ze som to napisala dost zrozumitelne.
Dakujem
All
21.10.06,19:35
Nevie mi nikto poradit? Potrebujem to do DPH za 0906
Dakujem
jenny7
23.10.06,04:25
Namalo by to byť v tomto prípade tak,že si uplatníš len DPH z JCD? Neviem, či by tu malo platiť samozdanenie? Moc som asi nepomohla, ale možno niekto skôr zareaguje na môj, možno nesprávny názor.
All
23.10.06,04:46
Myslim si, ze ked dodavatel je Rakusan - je platcom DPH aj my, tak by som dala samozdanenie.
JCD mi vychadza, ze je to vlastne kvoli preprave - dovoz priamo k nam a nie do Rakuska.
Vie niekto poradit?
jenny7
23.10.06,05:33
Aha, tak áno, keď ste aj vy aj dodavateľ platcom DPH, tak tu platí samozdanenie. My tiež máme takýchto dodávateľov - po väčšine obchodujeme s ČR, samozdanenie samozrejme robím, keďže ide o nadobudnutie tovaru. Zmiatla ma tam ta Čína.