chicago
20.10.06,18:34
Dobrý deň všetkým,

prosím, prosím o radu. Začínam vyhotovovať cestovné príkazy. Šéf má súkromné vozidlo, ktoré využíva na firmené účely, t. j. keďže sa firma ešte len rozbieha, vozí, dováža, rozváža ľudí, materiál, čo je potrebné. Môžte mi poradiť, čo všetko musím urobiť, vyplniť, vyhotoviť, aby bolo fajn a on si mohol dať všetky úkony do nákladov? Poprípade aj z účtovného hľadiska. (účtovanie MD/D)

Ďakujem pekne.

JanaH :(
Danila
20.10.06,17:08
Dobrý deň všetkým,

prosím, prosím o radu. Začínam vyhotovovať cestovné príkazy. Šéf má súkromné vozidlo, ktoré využíva na firmené účely, t. j. keďže sa firma ešte len rozbieha, vozí, dováža, rozváža ľudí, materiál, čo je potrebné. Môžte mi poradiť, čo všetko musím urobiť, vyplniť, vyhotoviť, aby bolo fajn a on si mohol dať všetky úkony do nákladov? Poprípade aj z účtovného hľadiska. (účtovanie MD/D)

Ďakujem pekne.

JanaH :(Nič nie je na porade prepracovanejšie ako táto problematika. Cez vyhľadávanie sa pokús získať všetky odpovede. Ak by si potreboval niečo naviac, kľudne sa opýtaj. Ale zatiaľ skús trénovať.
chicago
23.10.06,09:31
Nič nie je na porade prepracovanejšie ako táto problematika. Cez vyhľadávanie sa pokús získať všetky odpovede. Ak by si potreboval niečo naviac, kľudne sa opýtaj. Ale zatiaľ skús trénovať.
Ďakujem Danila,

snažím sa preklikávať postupne cez všetko, no kedže som "tu" nová, neviem presne ako to všetko funguje. Každopádne nachádzam väčšinou odpovede na konkrétne otázky resp. "problémy". Asi by som to potrebovala akosi zhrnúť...Trénujem, trénujem, trénujem :0) ...

Ď.

JanaH
sta
23.10.06,09:50
[quote=chicago]Dobrý deň všetkým,

prosím, prosím o radu. Začínam vyhotovovať cestovné príkazy. Šéf má súkromné vozidlo, ktoré využíva na firmené účely, t. j. keďže sa firma ešte len rozbieha, vozí, dováža, rozváža ľudí, materiál, čo je potrebné. Môžte mi poradiť, čo všetko musím urobiť, vyplniť, vyhotoviť, aby bolo fajn a on si mohol dať všetky úkony do nákladov? Poprípade aj z účtovného hľadiska. (účtovanie MD/D)
/quote]

Najlepšie bude naozaj si najprv preštudovať príspevky tu na stránke ohľadom použitia súkr. vozidla na služ. účely, je tu toho neúrekom.
Ja som to robila takto. Ku všetkým jazdám treba vypísať cesťáky s rozpísaním cesty (kade jazdil) a počtom odjazdených km. Ja som to mala tak, že všetky jazdy za jeden mesiac som mala vypísané na jednom prípadne dvoch cesťákoch, tak ako išli za sebou, priložila som si k nim jeden blok za benzín z daného mesiaca (kvôli cene PHM) a potom som len prepočítala náhrady za používanie súkromného vozidla a za PHM. Samozrejme potrebuješ k tomu aj TP od auta, aby si vedela akú má spotrebu. :rolleyes:
kornelia2
23.10.06,09:52
Ahoj,
ja by som zaplatila cestnú dan+ zakonnú poistku, evidovat km+phm, a od noveho roka to iste. :o
chicago
24.10.06,15:35
Ďakujem všetkým :)
Danila
24.10.06,18:23
Možno by som len doplnila. Vyhotov si internú smernicu /môže byť aj v rámci internej smernice k pokladnici/ o režime vyúčtovania cestovných náhrad a dohodou o používaní súkromného vozidla na služobné účely.
chicago
05.11.06,13:20
Ďakujem Danilka.:)
ľudka
03.04.07,05:32
Mám taký problém, máme sekretárku, ktorá súkromným vozidlom zabezpečuje služobné veci (pošta, nákupy a pod.). GR sa rozhodol, že jej budeme paušálne vyplácať náhradu ako súčasť mzdy. Chcela by som poznať Váš názor, či je potrebné vyhotoviť dohodu na takúto paušálnu náhradu, či je vôbec niečo také možné, alebo či sumí viesť knihu jázd a v takom prípade postupujem ako pri náhradách (paušál + náhrada za PHL). Alebo je tu druhá možnosť, navýšiť jej mzdu o príslušnú čiastku? Čo je schodnejšie?

Ďakujem všetkým za čas.
allimpex
01.10.07,11:35
Mám taký problém, máme sekretárku, ktorá súkromným vozidlom zabezpečuje služobné veci (pošta, nákupy a pod.). GR sa rozhodol, že jej budeme paušálne vyplácať náhradu ako súčasť mzdy. Chcela by som poznať Váš názor, či je potrebné vyhotoviť dohodu na takúto paušálnu náhradu, či je vôbec niečo také možné, alebo či sumí viesť knihu jázd a v takom prípade postupujem ako pri náhradách (paušál + náhrada za PHL). Alebo je tu druhá možnosť, navýšiť jej mzdu o príslušnú čiastku? Čo je schodnejšie?
Ďakujem všetkým za čas.

NIk neodpovedal na túto otázku? Potrebovala by som poradit, či je mozné pri používaní súkromného vozidla namiesto vypisovania cestákov a náhrad vyplácať neaký "paušál", ja neviem, trebars vypočítaný z minuloročného priemeru..
ďaujem za radu. Hexa
veronikasad
01.10.07,18:49
Mám taký problém, máme sekretárku, ktorá súkromným vozidlom zabezpečuje služobné veci (pošta, nákupy a pod.). GR sa rozhodol, že jej budeme paušálne vyplácať náhradu ako súčasť mzdy. Chcela by som poznať Váš názor, či je potrebné vyhotoviť dohodu na takúto paušálnu náhradu, či je vôbec niečo také možné, alebo či sumí viesť knihu jázd a v takom prípade postupujem ako pri náhradách (paušál + náhrada za PHL). Alebo je tu druhá možnosť, navýšiť jej mzdu o príslušnú čiastku? Čo je schodnejšie?
Ďakujem všetkým za čas.

NIk neodpovedal na túto otázku? Potrebovala by som poradit, či je mozné pri používaní súkromného vozidla namiesto vypisovania cestákov a náhrad vyplácať neaký "paušál", ja neviem, trebars vypočítaný z minuloročného priemeru..
ďaujem za radu. Hexa


Pozri § 7 odst. 8 Zákona o cestovných náhradách :
Zamestnávateľ môže so zamestnancom písomne dohodnúť poskytovanie náhrady za použitie cestného motor. vozidla v sume zodpovedajúcej cene cestovného lístka pravidelnej verejnej dopravy.

Vo Vašom prípade asi ťažko aplikovateľné - teda ak jej dáte nejaký iný "paušál", bude predmetom dane a nebude v súlade so zákonom o cest.náhradách.

---------
Veronika