jarkra
02.12.04,12:24
Chcela by som sa spýtať, či cestovné náhrady (cestovné, stravné, ubytovanie), ktoré vyplácame členom riadiacich a dozorných orgánov, sú pre nich zdaniteľným príjmom a či to musíme v januári nahlasovať na daňové úrady.
Sme občianske združenie a tí ľudia nie sú našimi zamestnancami a poväčšine majú aj živnosť.

Vie mi niekto poradiť? :o
Nike
02.12.04,12:49
§ 5 ods.5 a)- tieto náhrady sú od dane oslobodené. Nezdaňuješ, nenahlasuješ.
Predpokladám, že sú to SC v súvislosti s výkonom funcie a riadne zúčtované na cestovnom príkaze.
jarkra
02.12.04,13:43
Ďakujem za odpoveď, niektorí sú síce len členovia, ale plnia úlohy podľa pokynov, takže sa na nich bude ten odstavec vzťahovať. Ešte raz ďakujem.
semilka
08.11.07,09:00
nič sa nezdaňuje
liba2
08.11.07,09:03
nič sa nezdaňuje
Semilka, reaguješ na príspevok z roka 2004 ! :)