stratena
20.10.06,22:13
Dobry vecer, tak som sa aj ja konecne dockala ma mi prist danova kontrola na rok 2004 a vtedy som bola este zaciatocnicka a uctovnictve som toho moc nevedela. Tak mi prisiel list ze mame prist s dokladmi na danak. Ja sa chcem spytat ci je pravda ze sa v tom hned nezacnu hrabat ale mozno az o tyzden...ak by to tak bolo tak som vlasnte za vodou lebo od 26.teho odchadzam...ako to bude prebiehat ked tam budu mat doklady oni.Dakujem
Melnick
20.10.06,22:47
Dobry vecer, tak som sa aj ja konecne dockala ma mi prist danova kontrola na rok 2004 a vtedy som bola este zaciatocnicka a uctovnictve som toho moc nevedela. Tak mi prisiel list ze mame prist s dokladmi na danak. Ja sa chcem spytat ci je pravda ze sa v tom hned nezacnu hrabat ale mozno az o tyzden...ak by to tak bolo tak som vlasnte za vodou lebo od 26.teho odchadzam...ako to bude prebiehat ked tam budu mat doklady oni.Dakujem
To Ty si myslíš,že pred tou kontrolou utečieš? :eek: Koľko máš rôčkov moja?
Prepáč mi ten sarkazmus,ale kontrola sa dá urobiť aj bez Teba. Podstatné sú predložené doklady. A samozrejme potom aj nejaký vyslovený,teda napísaný verdikt DÚ, ktorý je nemenný. Tým ale vôbec nechcem naznačiť, že Tvoje účtovníctvo nemusí byť úplne bezchybné.:)
Johanka
21.10.06,07:37
Prečítaj si: http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov.html#6

Čo to je " má mi prísť kontrola" ? Kontrolu má daňový subjekt, teda s.r.o., v ktorej Ty pracuješ ako účtovníčka. Ak bude mať správca dane pocit, že máš čo povedať ku kontrole, môže Ťa vyzvať .... takže ako napísala Melnick, účasti na kontrole neutečieš.

Na druhej strane - všetci sme začínali, aj chyby robili (aj robíme :) ). K chybám sa treba postaviť ako chlap - priznať si ich a snažiť sa odstrániť "závadu". Nie je riešenie zatajiť chybu a dúfať, že nikto na to nepríde ;) .
stratena
21.10.06,11:10
My sme uctovnicka firma a plynie mi vypovedna lehota...od 31.veho koncim a danove som nerobila ja ale moj sef resp. on sa pod to podpisal tak si myslim ze danak nebude vyzyvat mna ale mojho sefa...ja som sa chcela len spytat na proces kontroly ked to tam mame zaniest a nepridu oni...moze ma niekto volat ked tam uz nebudem zamestnana?podla mna nie...v podstate tam z uctnovictva chyba nie je len tam je chyba v danovom...je tam neopravneny danovy naklad...a za to ja nemozem ze sef nariadil aby som to tam dala...totiz klient sa rozhodol ze nechce platit dan tak to tam nas danovy dal akoze rezervu aby znizil vynosy...ale ta rezerva nie je podlozena...
Johanka
21.10.06,12:05
Tak si prečítaj aj toto
§7
Svedkovia
(1) Každý je povinný vypovedať na účely správy dane ako svedok o dôležitých okolnostiach, ak sú mu známe; musí vypovedať pravdivo a nič nesmie zamlčať. Výpoveď môže byť podaná písomne alebo ústne. Správca dane môže svedkovi uložiť povinnosť, aby sa dostavil osobne a vypovedal ako svedok.

(2) Odoprieť výpoveď môže ten, kto by ňou spôsobil nebezpečenstvo trestného stíhania sebe alebo blízkym osobám. Blízkou osobou je pre účely tohto zákona manžel, druh, príbuzný v priamom rade a jeho manžel, súrodenec a jeho manžel, osvojiteľ a osvojenec a ich potomkovia a ich manželia.

(3) Svedok nesmie byť vypočúvaný o skutočnostiach, ktoré sú utajovanými skutočnosťami, 5) alebo na ktoré sa vzťahuje zákonom uložená povinnosť mlčanlivosti, iba ak by bol povinnosti zachovávať tajomstvo alebo mlčanlivosť zbavený príslušným orgánom alebo tým, v záujme koho túto povinnosť má.

(4) Správca dane je povinný poučiť svedka pred vypočutím o možnosti odoprieť výpoveď, o jeho povinnosti vypovedať pravdivo a nič nezamlčať a o právnych následkoch nepravdivej alebo neúplnej výpovede. 5a)
------------------------------------------------------------------
5) § 2 písm. a) zákona č. 215/2004 Z. z. o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
5a) § 21 zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení zákona Slovenskej národnej rady č. 524/1990 Zb.


Správca dane má naozaj veľa možností ako Ťa vtiahnuť do niečoho, s čím nechceš mať nič spoločné . Ja Ťa chápem. Naša práca je ťažká a ešte sme aj jednou nohou stále v namočení v ...... . Nevieš, kto si kedy spomenie a pri najmenšom probléme bude vykrikovať, že však si to Ty účtovala, prípadne vypisovala nejaké tlačivo ... Aj toto (žiaľ) patrí k našej práci:mee: .
stratena
22.10.06,11:20
A mozu ako mne nieco nauctovat ze som to tak nauctovala?to moze len moj zamestnavatel dat mi nahradu skody...nie?este ze som sa dala poistit
Zoltán Kovács
22.10.06,17:16
A mozu ako mne nieco nauctovat ze som to tak nauctovala?to moze len moj zamestnavatel dat mi nahradu skody...nie?este ze som sa dala poistit

Daňový úrad tebe ako konkrétnej osobe, ktorá robila to účto nebude nič vyrubovať. DÚ môže vyrúbiť penále, resp. doplatenie rôznych daní kontrolovanému subjektu (a to ty nie si).

Či ti to dá zamestnávateľ k náhrade je vaša interná záležitosť. Otázne je či si mala nejakú hmotnú zodpovednosť. Tá poistka určite bol dobrý nápad.
stratena
23.10.06,07:21
V zmluve nemam hmotnu zodpovednost. Rozumiet, je totiz odchadzam a nechem si robit problemy ja viem ze ta zavierka nie je dobre a nieco sa diat bude ale nechcem sa uz do nicoho namacat...kolegyna mi vravela ze sa v tom hned ako to tam dostanu hrabat nebudu je to pravda?alebo zacnu hned dnes?
Melnick
23.10.06,07:26
Začnú možno dnes,ale kým sa doklad po doklade dostanú k Tvojej "chybnej "uzávierke môžu prejsť aj dva mesiace .:)
skaspa
25.10.06,10:43
Keď doniesete doklady na daňový úrad nechajte si spísať Potvrdenie o prevzatí dokladov, kde budú uvedené všetky doklady, ktoré ste priniesli a kedy ste ich priniesli (§ 15 ods. 9 zákona č. 511/1992) bez tohto potvrdenia z úradu ani neodchádzajte (alebo je odovzdanie dokladov možné zachytiť aj v zápisnici o ústnom pojednávaní - je to v podstate jedno, hlavne že budete mať doklad o tom kedy ste ich na daňový úrad predložili). Potom sú povinný do 30 dní odo dňa predloženia posledného dokladu, doklady vrátiť - ak predložíte všetko hneď tak do 30 dní by ste ich mali mať naspäť (môžu však požiadať o predĺženie o ďalších 60 dní). Toto potvrdenie je dobré, lebo potom sú úradníci tlačení 30 dňovou lehotou na vrátenie dokladov a musia sa v tom začať hrabať.
Jara
25.10.06,12:11
Nie sú tlačení, ale myslím že robia lebo to majú dané príkazom. Ak je problém, tak to môže trvať aj dlhšie... Alebo ak je tých dokladov veľa. Ak vieš o tom probléme, necítiš za neho zodpovednosť, je lepšie ak to povieš šefovi hneď a pred kolegami a odídeš s pokojným svedomím, lebo tak budeš preč a ešte pošpiní tvoje meno pred tými čo ostavajú. Niektorí to radi robia, aby oni ostali tí čo platili niekoho a ešte na neho musia doplácať i keď pravdou je často opak.