Bobina
21.10.06,22:29
Prosím o radu.

Mám strašne vela dokladov od konatela, väčšinou sú to repre náklady a náklady na cestovné výdavky. Boli hradené cez banku a sú v rôznych menách. Som to dala dokopy po mesiacoch a mala som v pláne dať všetky doklady týkajúce sa jedného mesiaca a jednej meny na jeden daňový doklad. Z hrôzou som zistila, že na jeden doklad možem priradit iba jeden kurz..-(( Viete mi niekto poradit ako na to ? Tých bločkov je stotisíc a na každý vyrabat zvlášť doklad ..to je do mrtva.

Taký istý problém mám aj s pokladňou...
Paula
22.10.06,06:09
Prosím o radu.

Mám strašne vela dokladov od konatela, väčšinou sú to repre náklady a náklady na cestovné výdavky. Boli hradené cez banku a sú v rôznych menách. Som to dala dokopy po mesiacoch a mala som v pláne dať všetky doklady týkajúce sa jedného mesiaca a jednej meny na jeden daňový doklad. Z hrôzou som zistila, že na jeden doklad možem priradit iba jeden kurz..-(( Viete mi niekto poradit ako na to ? Tých bločkov je stotisíc a na každý vyrabat zvlášť doklad ..to je do mrtva.

Taký istý problém mám aj s pokladňou...

Vidím to na výrobu stovky cestovných príkazov. Úhrady cez banku, ak boli z firemného účtu Sk, nieje dôvod prepočítavať, prepočítala už banka pri platbe. Rozúčtuje sa iba na daňový a nedaňový náklad, podľa druhu výdavku. Ale bez súpisu od konateľa, odkedy, dokedy, kde bol a za akým účelom ....sa s tým nedá ani začať. A tá pokladňa, tá je fakt do mŕtva, ako píšeš. Môj názor.
andrej_rv
22.10.06,09:45
Vidím to na výrobu stovky cestovných príkazov.Ak ide o opakované cesty do toho istého štátu, možno by to trošku zjednodušila tzv. paušalizácia cestovných náhrad v zmysle § 34 zákona o cestovných náhradách, ktorý umožňuje paušalizovať jednotlivé náhrady cestovných výdavkov pri tuzemských, ako aj pri zahraničných pracovných cestách. Može sa kvôli zjednodušeniu účtovania použiť u zamestnancov, ktorí vykonávajú pracovné cesty opakovane s rovnakým nástupom, miestom výkonu práce, spôsobom dopravy a pod. Na uplatnenie paušalizácie musí byť vzájomná dohoda zamestnanca a zamestnávateľa, určenie výšky paušálu je len na rozhodnutí zamestnávateľa a nie je podmienená súhlasom zamestnanca. Samozrejme, paušál by mal byť podložený čo najpodrobnejšou kalkuláciou. Paušalizované cestovné náhrady sú pri splnení všeobecných podmienok (§ 2 písm. i) ZDP) v plnej výške daňovým výdavkom.
Treba pouvažovať prípadne aj o takomto riešení, možnosť a podmienky paušalizácie dohodnúť s konateľom a všetky úhrady cez banku účtovať ako preddavok na cestovné. Možno by týmto vypadla aj podstatná časť účtovania pokladne.
apo
20.11.06,07:06
Prosím o radu.

Mám strašne vela dokladov od konatela, väčšinou sú to repre náklady a náklady na cestovné výdavky. Boli hradené cez banku a sú v rôznych menách. Som to dala dokopy po mesiacoch a mala som v pláne dať všetky doklady týkajúce sa jedného mesiaca a jednej meny na jeden daňový doklad. Z hrôzou som zistila, že na jeden doklad možem priradit iba jeden kurz..-(( Viete mi niekto poradit ako na to ? Tých bločkov je stotisíc a na každý vyrabat zvlášť doklad ..to je do mrtva.

Taký istý problém mám aj s pokladňou...

Ak robíš iba jednu firmu tak sa zabávaj. Ja to riešim tak, že všetky doklady ktoré sú súčasťou pracovnej cesty dám do obálky a vrátim ich klientovi aby vypracoval cestovný príkaz. Väčšinou sa mi tieto doklady už naspäť nevrátia.

Rôzne kurzy by sa mohli dať obísť zúčtovaním zálohy na pracovnú cestu. Mám klienta, ktorý má veľa pracovných ciest, veľa výdavkov v zahraničí platí kartou. Všetky výdavky hradené na pracovnej ceste (okem úhrady za PHM pre sližobné vozidlo) účtujeme ako preddavky na pracovnú cestu, každý takýto doklad účtujeme samostatne do ostatných záväzkov. Nakoniec zaúčtujeme do ostatných záväzkov vyúčtovanie pracovnej cesty pričom ak sú v rôznych menách tak na každú menu samostatné vyúčtovanie. Takto sme postupovali v starom programe lebo som sichel uľahčoť prácu a Pohode sda to ani inak nedá.

apo
nika.sum
03.02.09,07:39
Ahoj prosim Vas ako zauctujem zalohu na sluzobnu cestu? myslim ake ucty pouzijem?Moze byt takto: 333/211 resp.221? Ked vyplatim zalohu v CZK, z pokladne v tejto mene, zauctujem to kurzom ked bola zaloha vyplatena?