Marianna01
22.10.06,20:08
Poprosím vás všetkých, aby ste mi pomohli z nasledovnej situácie:

Pred časom mi zomrel klient - začiatkom roka. Jeho syn chcel v živnosti pokračovať, požiadal teda príslušné úrady o pokračovanie v živnosti a pridelenie nového IČA a DIČ. Súčasne prebiehalo aj dedičské konanie. Všetky veci, ktoré bolo treba okolo tejto záležitosti vybaviť, sme robili s klientom resp. pokračovateľom spoločne, až na to dedičské. Upozornila som ho, aby ma pani notárka, ktorá im dedičské robila, kontaktovala, aby som jej mohla dať stav aktív a pasív, majetku... Do dnešného dňa tak neurobila, a to som sa minulý týždeň dozvedela, že dedičské konanie už prebehlo a je ukončené. Výsledok? Pani notárka nemala ako vedieť, čo je súkromným majetkom zomrelého, čo je firemným majetkom. A tak pokračovateľ v živnosti - syn, zdedil Tatru. Zdedil ju však ako súkromná osoba po súkromnej osobe, lenže táto predmetná Tatra bola vlani zakúpená vo firme. Pokračovateľ ju chce predať, lenže ako? Figuruje v majetku spoločnosti, lenže v dedičskom figuruje ako súkromný majetok. K 31. 12. 06 boli uplatnené odpisy, pri kúpe Tatry aj odpočet DPH. Čo teraz?

Ďakujem za všetky rady a nápady.
Danila
22.10.06,18:22
Poprosím vás všetkých, aby ste mi pomohli z nasledovnej situácie:

Pred časom mi zomrel klient - začiatkom roka. Jeho syn chcel v živnosti pokračovať, požiadal teda príslušné úrady o pokračovanie v živnosti a pridelenie nového IČA a DIČ. Súčasne prebiehalo aj dedičské konanie. Všetky veci, ktoré bolo treba okolo tejto záležitosti vybaviť, sme robili s klientom resp. pokračovateľom spoločne, až na to dedičské. Upozornila som ho, aby ma pani notárka, ktorá im dedičské robila, kontaktovala, aby som jej mohla dať stav aktív a pasív, majetku... Do dnešného dňa tak neurobila, a to som sa minulý týždeň dozvedela, že dedičské konanie už prebehlo a je ukončené. Výsledok? Pani notárka nemala ako vedieť, čo je súkromným majetkom zomrelého, čo je firemným majetkom. A tak pokračovateľ v živnosti - syn, zdedil Tatru. Zdedil ju však ako súkromná osoba po súkromnej osobe, lenže táto predmetná Tatra bola vlani zakúpená vo firme. Pokračovateľ ju chce predať, lenže ako? Figuruje v majetku spoločnosti, lenže v dedičskom figuruje ako súkromný majetok. K 31. 12. 06 boli uplatnené odpisy, pri kúpe Tatry aj odpočet DPH. Čo teraz?

Ďakujem za všetky rady a nápady.Podľa môjho názoru osloviť pani notárku, že dedičské konanie bolo odblinkané. A predložiť jej vecné dôkazy. Nemala k dispozícii relevantný súpis majetku, podliehajúci dedičskému konaniu. Chybičku určite urobil aj klient, veď o situácii vedel. Ale počkaj si ešte na vyjadrenie právnika.
Marianna01
23.10.06,10:28
Podľa môjho názoru osloviť pani notárku, že dedičské konanie bolo odblinkané. A predložiť jej vecné dôkazy. Nemala k dispozícii relevantný súpis majetku, podliehajúci dedičskému konaniu. Chybičku určite urobil aj klient, veď o situácii vedel. Ale počkaj si ešte na vyjadrenie právnika.

Žiaden právnik sa zatiaľ nekoná, všetko je v rovine uvažovania. Pani notárka to síce odflákla, lenže odo mňa chcú, aby som vzniknutú situáciu riešila... Takže.... čo navrhujete, čo by som konkrétne mohla robiť, príp. ako celú situáciu vidíte. Som vďačná za akýkoľvek nápad, ja som momentálne out of nápady... :confused::confused::confused: