klaudia
23.10.06,08:00
Dobry den,

prisla mi faktura - švajčiarska /na fa. je uvedena aj krajinská redakcia pre Slovensko, je tam uvedený bankový účet na Slovensku/ je to za vydanie zivotopisu vyvolenej osobnosti. Fa je v slovenskej mene bez DPH. Aky je postup pri účtovaní? /este som neúčtovala o zahraničnej fa./
Marianna01
24.10.06,14:47
Dobry den,

prisla mi faktura - švajčiarska /na fa. je uvedena aj krajinská redakcia pre Slovensko, je tam uvedený bankový účet na Slovensku/ je to za vydanie zivotopisu vyvolenej osobnosti. Fa je v slovenskej mene bez DPH. Aky je postup pri účtovaní? /este som neúčtovala o zahraničnej fa./

Zrejme na Slovensku nemajú zriadenú dcérsku firmyu, nie sú tu registrovaní. Účtovať budeš úplne rovnako ako faktúru od tuzemského dodávateľa. Ak ste platcami DPH, vykonáš samozdanenie. O samozdanení hľadaj v poradách DPH.
klaudia
30.10.06,12:48
Na tej fakture je WHO IS WHO v Slovenskej republike,/aj účet maju uvedený v SR/ takze by som to mala uctovat ako fa od tuzemskeho dodavatela. Suma je v SKK bez DPH. Takze mam zauctovat ako fa od neplatcu DPH?
Chobot
30.10.06,13:04
Na tej fakture je WHO IS WHO v Slovenskej republike,/aj účet maju uvedený v SR/ takze by som to mala uctovat ako fa od tuzemskeho dodavatela. Suma je v SKK bez DPH. Takze mam zauctovat ako fa od neplatcu DPH?

A to ste si objednali to uverejnenie? Lebo toto vydavateľstvo posiela faktúry kdekoľvek, zopár ľudí sa na to nachytá. Pred rokom aj k nám do firmy oslali faktúru za uverejnenie profilu spoločnosti za 400,- USD. Nezaplatili sme to.
klaudia
31.10.06,08:42
Sef to chcel zaplatit. Vedel o com to je..