ZuzanaA
02.12.04,12:22
Vedel by mi niekto poradiť aký zákon hovorí o nelegálnom šírení software? Ďakujem.
Nike
02.12.04,12:14
Skús autorský zákon. Jeho porušenie je trestným činom podľa trestného zákona.
ZuzanaA
02.12.04,12:18
Hm, autorský zákon mám, som myslela, či neexistuje ešte niečo iné.
Hlinkovx
02.12.04,12:32
Zuzi....skús www.bsa.sk tam sa dočítaš viac...
ale ináč autorský zákon to obšťastňuje
Lenuška
02.12.04,12:47
aký máte názor?

Manžel má licenciu - JU Alfa /tri roky/ , manželka začala minulý rok podnikať /vedenie účtovníctva/
a využíva program manžela aj pre iných klientov. Môže? V zostavách klientov potom tlačí Licencia číslo meno a priezvisko manžela
Hlinkovx
02.12.04,12:51
Lenuška..
ja si myslím, že nie..ale je to môj osobný názor..
bolo by asi lepšie, keď ona podniká vo vedení účta, aby tú alfu mala napísanú na seba..
myslím si , že s prechodom licenčných práv, by nemal byť až taký problém..
ZuzanaA
02.12.04,12:52
Zuzi....skús www.bsa.sk (http://www.bsa.sk/) tam sa dočítaš viac...
ale ináč autorský zákon to obšťastňujeDíky Silvi, nevedela som si spomenúť na tú skratku, stále mi chodilo po rozume BSE :o
Hlinkovx
02.12.04,12:59
Zuzi..no..však to je dosť podobné hihi
ZuzanaA
02.12.04,13:01
Zuzi..no..však to je dosť podobné hihi
Však? Z obidvoch mi "udiera na mozog" :(
Hlinkovx
02.12.04,13:43
dúfam, že nás ani jedno a ani druhé nenavštívi
jess
02.12.04,17:00
Ja som pred mesiacom prepisovala licencie z KROSu tiež. Platí sa za prepis 100,- za 1 program. Prepisuju z manžela na manželku a samozrejme naopak, aj v prípade keď SZČO zakladá s.r.o.. Stačí ich požiadať aj máš to v suchu.
Lenuška
03.12.04,05:42
díky za info. JEden predajca mi povedal, že sa nedá prepísať licencia z manžela na manželku. Ale vidím, že to teda ide. Ak si manželka

dá od 1.1.2005 prepísať licenciu: Manžel vyradí DNHM - program z evidencie?
A manželka ho zaradí v hodnote prevodu licencie? Teda napr,100Sk?
Nič iné z toho nevyplýva?
Ďakujem z odpovede.
andreaS
03.12.04,05:56
My sme tiez kupovali soft na SZCO a potom nam ho v kros-e prepisali na sro-cku za spominanych 100 Sk. jediny problem bol s nahranim licencie. Musela som program nanovo nainstalovat z CD-cka ktore mi poslali, ked som dala len aktualizaciu tak licencia ostala nezmenena.

Tiez mam jeden dotaz k software. Mam teraz sucasne SZCO aj SRO, v sro je konatel a jediny spolocnik prave ta szco. SZCO ide ku koncu roka pozastavit cinnost a bude fungovat len sro-cka. Lenze tu nastava problem s pocitacom a inym kancelarskym vybavenim, ktore kupila szco. Ako je mozne dostat tieto veci do sro /nie predaj/ co najjednoduchsie a ci je vobec mozne predat pocitac so softom, ktoru kupila szco? Ide mi hlavne o tieto programy: windows, office a antivir, kde aj figuruje v licencii szco. Ostatne programy /alfa, omega/ nie je problem.
ZuzanaA
03.12.04,06:18
dúfam, že nás ani jedno a ani druhé nenavštíviNo Silvi, dúfaj...
Ale - nie si istý ? Poisti :o :)
Hlinkovx
03.12.04,07:14
No Silvi, dúfaj...
Ale - nie si istý ? Poisti :o :)
ZUZI..veď to...ale pred tým sa asi dá ťažko poistiť...

pri takej návšteve už zostáva jedine urobiť dve špotové disciplíny:

HOD DISKOM.....a ŠPRINT
ZuzanaA
03.12.04,07:32
Alebo... mať všetok soft legálny.:)
Hlinkovx
03.12.04,07:36
Alebo... mať všetok soft legálny.:)Neviem, či to je vôbec možné???!!!!
ZuzanaA
03.12.04,07:39
Neviem, či to je vôbec možné???!!!!
Silvi, je to možné! A po osobných skúsenostiach to vrele odporúčam..
Hlinkovx
03.12.04,07:47
Silvi, je to možné! A po osobných skúsenostiach to vrele odporúčam..Máš vo firme napríklad 5 PC..a ako odkontroluješ zamestnancom či majú v PC len to , čo tam majú mať?!..to by som nič iné nerobila...len chodila kontrolovať čo im tam pribudlo a čo odbudlo....nereálne!!
a čo sa týka skúseností..skús do SS mi niečo napísať!
paul
16.01.05,14:14
aký máte názor?

Manžel má licenciu - JU Alfa /tri roky/ , manželka začala minulý rok podnikať /vedenie účtovníctva/
a využíva program manžela aj pre iných klientov. Môže? V zostavách klientov potom tlačí Licencia číslo meno a priezvisko manžela
Ak je to porušenie autorskeho prava tak kazdy software ma neoddelitelnu sucast a to licencnu zmluvu a tam musi byt jasne vymedzene pre ake uceli sa licencia prideluje.
Heni
17.01.05,16:48
Máš vo firme napríklad 5 PC..a ako odkontroluješ zamestnancom či majú v PC len to , čo tam majú mať?!..to by som nič iné nerobila...len chodila kontrolovať čo im tam pribudlo a čo odbudlo....nereálne!!
a čo sa týka skúseností..skús do SS mi niečo napísať!alebo im zablokovať inštaláciu nových vecí, len to, čo tam majú a howg!
Hlinkovx
17.01.05,16:58
alebo im zablokovať inštaláciu nových vecí, len to, čo tam majú a howg!No..v XP si to viem predstaviť ..ale v 98 no..neviem neviem..
ale môžeš mi dať návod http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Vito
01.04.05,17:42
Volal som do MRP a tam mi povedali, ze sa neda previest na ineho, ze treba kupit novu licenciu ;-(.
Vito
01.04.05,17:45
díky za info. JEden predajca mi povedal, že sa nedá prepísať licencia z manžela na manželku. Ale vidím, že to teda ide. Ak si manželka

dá od 1.1.2005 prepísať licenciu: Manžel vyradí DNHM - program z evidencie?
A manželka ho zaradí v hodnote prevodu licencie? Teda napr,100Sk?
Nič iné z toho nevyplýva?
Ďakujem z odpovede.
Volal som do MRP a tam mi povedali, ze sa neda previest na ineho, ze treba kupit novu licenciu ;-(.