Zuzana Ku.
23.10.06,09:39
Ahojte, prajem všetkým pekný deň...Chcela by som sa opýtať nasledovné: Sme platiteľmi DPH a pri predaji použitého tovaru uplatňujeme osobitnú úpravu dane (podľa par.66 z. o dph), to zn. že keď sa použitý tovar predá na doklade nie je rozpísaná DPH, ja si ju po ukončení štvrťroka vypočítam len zo zisku z predaja použitého tovaru. Ale vôbec neviem, ako to mám účtovať v JÚ:( . Mám pásku z ERP, kde je tržba za predaný tovar rozdelená nasl.:
- tržba spolu je 9.980,- Sk
- zdan.0% je 1.800,- Sk (podľa par.66)
- ZD pre DPH 19% je 6.873,90 Sk
- DPH 19% je 1.306,10 Sk
Vie mi niekto poradiť, ako mám zaúčtovať tých 1.800,- Sk, celé ako tržbu za predaj tovaru? A na konci štvrťroka nejak preúčtovať tú DPH zo zisku?
A ako ten tovar vydávať zo skladu? V cene 1.800,- Sk, alebo si mám mechanicky odpočítať tú daň zo zisku a vydať to v cene bez DPH z toho zisku? Nikdy som sa s tým nestretla a jedine "porada" mi asi pomôže, dúfam. Vďaka.
ekopo
23.10.06,08:20
Predpokladám, že čísla sú správne. Tržby sa účtujú na základe denných uzávierok celé ako príjem ovplyvňujúci ZD. Na konci mesiaca sa pomocou ID zníži príjem o DPH, ktoré sa vykáže v príjmoch neovplyvňujúci ZD. Týmto je zodpovedaná otázka aj o 1.800,-SK. Toto by som ale robil aspoň mesačne. Tovar sa na sklade eviduje v cene bez DPH.
Zuzana Ku.
23.10.06,08:29
Ďakujem pekne za odpoveď, hneď mám lepšiu náladu. Posielam bodík.