Nutricia
23.10.06,10:05
Prosím o radu:So zamestnankynou bola podpísaná dohoda o skončení PP k 31.10.2006, v ktorej bolo uvedené,že sa jej preplatí zvyšná nevyčerpaná dovolenka a bude jej vyplatená mimoriadna odmena.Moja otázka je či z týchto zložiek mzdy vyplývajú odvody na ZP aSP,nakolko zamestnankyna je ešte stále na RD,ktorá jej bude trvat niekedy do roku 2008.
jankasm
23.10.06,08:33
Prosím o radu:So zamestnankynou bola podpísaná dohoda o skončení PP k 31.10.2006, v ktorej bolo uvedené,že sa jej preplatí zvyšná nevyčerpaná dovolenka a bude jej vyplatená mimoriadna odmena.Moja otázka je či z týchto zložiek mzdy vyplývajú odvody na ZP aSP,nakolko zamestnankyna je ešte stále na RD,ktorá jej bude trvat niekedy do roku 2008.

Myslím, že odvod by mal ísť v tom prípade len do ZP a samozrejme daň.
Nutricia
23.10.06,08:59
Dakujem Janka,aj som si tak myslela len ešte úrazové poistenie by som tam asi prihodila.A na soc.poistovnu budem dávat len RLFO ku skončeniu soc.poistenia?, alebo aj skončenie prerušenia musím dat.
jankasm
23.10.06,09:07
Dakujem Janka,aj som si tak myslela len ešte úrazové poistenie by som tam asi prihodila.A na soc.poistovnu budem dávat len RLFO ku skončeniu soc.poistenia?, alebo aj skončenie prerušenia musím dat.

No úrazové ma nenapadlo, keďže to platí len zamestnávateľ. ;)
Čo sa týka odhlasovania z SP, tak si myslím, že keď boli dané RLFO ako začiatok RD, začiatok prerušenia, tak teraz pri skončení by mali ísť RLFO asi 3x - odhláška zamestnanca, skončenie RD a skončenie prerušenia.
Takisto aj na ZP, najprv ukončiť RD, ktorá tam bola nahlásená a zároveň odhláška zamestnanca. Tam to stačí na jednom tlačive.:rolleyes:
Nutricia
23.10.06,09:12
Myslíš že aj skončenie RD,ked tá ešte neskončila?No logicky by to tak mohlo byt,všetko čo bolo nahlásené malo by byt aj ukončené,len potom by si asi tá zamestnankyna mala dat prihlášku na soc.poistovnu v mieste trvalého bydliska aby za nu platil štát poistné podla toho nového zákona od 1.8.2006 ak nie je už poistená z iného titulu napr.ako zamestnanec alebo dobrovolne.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
jankasm
23.10.06,09:29
Myslíš že aj skončenie RD,ked tá ešte neskončila?No logicky by to tak mohlo byt,všetko čo bolo nahlásené malo by byt aj ukončené,len potom by si asi tá zamestnankyna mala dat prihlášku na soc.poistovnu v mieste trvalého bydliska aby za nu platil štát poistné podla toho nového zákona od 1.8.2006 ak nie je už poistená z iného titulu napr.ako zamestnanec alebo dobrovolne.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif

Myslím, že logicky by všetko čo zamestnávateľ nahlásil ako začiatok, mal aj nahlásiť ako koniec. Takže tie RLFO by som porobila.
Čo sa týka tej zamestnankyne, ja osobne som bola rovnaký prípad, dávala som výpoveď počas RD a ak si dobre spomínam, musela som si ja sama, ako osoba nahlásiť na SP prerušenie a keď som sa potom znovu zamestnala, tak som si prerušenie ukončila.
Nutricia
23.10.06,09:38
Dakujem Janka.:)