moniq81
23.10.06,10:21
Čaute poraďáci,

prosím poraďte mi. Potrebujem faktúru z Alfy poslať e-mailom. Najlepšie by ju asi bolo formátovať do PDF, ale nenašla som tam tento formát. Aký iný formát mám zvoliť, aby som ju vedela dať do mailu ako prílohu?

Ďakujem.
toria
23.10.06,08:37
Čaute poraďáci,

prosím poraďte mi. Potrebujem faktúru z Alfy poslať e-mailom. Najlepšie by ju asi bolo formátovať do PDF, ale nenašla som tam tento formát. Aký iný formát mám zvoliť, aby som ju vedela dať do mailu ako prílohu?

Ďakujem.

Na hot line ti poradia:
ale je to takto nastav sa na faktúru, daj si tlač faktúru na obrazovku, a tam hore v lietš je malá obálka, tam si vyber v prevej možnosti formát v zátvorke máš napísané PDF, dole si nechaj disk file, potvrď dá sa ti možnosť uloženia, ulož a z tadiaľ to odošli ako prílohu v maili.
Keby niečo ozvi sa!!!
toria
23.10.06,08:38
hore v lište je malá obálka....
nejako mi to uniklo a písala som ako prišlo, prepáč!!!
toria
23.10.06,08:48
ešte jedno odporúčam použiť formát: Rich Text formát, ten ja osobne používam. Neviem či to PDF natiahne text z faktúrky. Vyskúšaj si to, tak to bude najlepšie.
LubenaK
23.10.06,10:55
V Alfe to zatiaľ do pdf nefunguje, treba dať Rich Text Format. Ten je najlepší a prečíta ho Word bez problémov.
Beata
18.01.07,12:14
Čaute poraďáci,

prosím poraďte mi. Potrebujem faktúru z Alfy poslať e-mailom. Najlepšie by ju asi bolo formátovať do PDF, ale nenašla som tam tento formát. Aký iný formát mám zvoliť, aby som ju vedela dať do mailu ako prílohu?

Ďakujem.

Ja používam PrimoPDF, je to super a môžeš ho sosnúť odtiaľto: http://www.primopdf.com/ a nainštaluj si ho.

Potom postupuješ jednoducho:
- klik "Tlač faktúru" - otvorí sa Ti okno,
- klik spodné, ľavé tlačidlo "Tlačiareň" - otvorí sa ďalšie okno,
- v riadku "Názov", rozbalíš to políčko a budeš mať možnosť nastaviť tlačiareň na Tvoju predvolenú tlačiareň a na PrimoPDF. Klik na PrimoPDF
- potvrď OK, zavre sa okno

No a teraz postupuješ klasicky, buď si otvoríš náhľad a tlačíš odtiaľ, alebo si tlačíš rovno na tlačiareň.

Príjemnú prácu prajem :)
LubenaK
19.01.07,12:16
Áno, v najnovšej verzii Alfy sa už dá robiť import priamo do PDF.