mmia
23.10.06,10:59
ahojte, viem ze by som odpoved na moju otazku urcite na porada nasla, len ma "kváári" cas.
ak je HM 5000 a zamestnanec nema podpisane vyhl. zdanujem zrázkovou alebo preddavkovou danou.
dakujem moc :-)
Paula
23.10.06,09:00
ahojte, viem ze by som odpoved na moju otazku urcite na porada nasla, len ma "kváári" cas.
ak je HM 5000 a zamestnanec nema podpisane vyhl. zdanujem zrázkovou alebo preddavkovou danou.
dakujem moc :-)

do 5 tis. vrátane = zrážková daň
Nutricia
23.10.06,09:01
Dávaš zrážkovú dan a nezabudni ju odviest do 15-teho nasl.mesiaca.
toria
23.10.06,09:02
mala by to byť daň zrážková. Dúfam, že sa nemýlim ale ja som tak robila len jednu mzdu a to minulý mesiac.
Paula
23.10.06,09:09
Oznámiť a odviesť do 15-teho nasledujúceho mesiaca po mesiaci, kedy bola odmena/mzda vyplatená.
Jara
23.10.06,10:31
Chcem sa opýtať poraďakov:
Na oznámení o zrazení a odvedení zrážkovej dane je v tabuľke potrebné uviesť kalendárny mesiac v ktorom bola daň zrazená. Je tam poznámka pod číslom 3) kde je napísané:
Uvádza sa mesiac v ktorom bol zdaniteľný príjem vyplatený, poukázaný alebo pripísaný v prospech daňovníka...

Rozpisujem to preto lebo neviem či som to mohla zle pochopiť, ale napr. výplata za máj je pripísaná daňovníkovi alebo vyplatená do 15.6. teda do tabuľky som uviedla jún 2006.
Tak som to robila každý mesiac keď to bolo aktuálne. Dnes som dostala list z DÚ, kde ma vyzývajú na zaplatenie týchto daní i keď som ich do 15.6 uhradila... No a za všetky mesiace to mám uhradené. No tu mi píšu, že dań mala byť za jún uhradená do 15.7. Zle som pochopila? Mala som tam dať máj? Veď ozaj je vyplatené v júli. Pracovníčka je na dovolenke, tak neviem či ja nerozumiem.
Keby tam nebola vysvetlivka pod tou 3) tak by som iste napísala, že máj, lebo dań zrážková je vo výplate za máj, ale keď vysvetlivka hovorí kedy mal daňovník vyplatené alebo poukazané...:cool: :confused:
Paula
23.10.06,10:40
Bola táto daň zaplatená so správnym konšt. symbolom? Možno ju majú evidovanú ako preddavkovú.
jankasm
23.10.06,10:44
Chcem sa opýtať poraďakov:
Na oznámení o zrazení a odvedení zrážkovej dane je v tabuľke potrebné uviesť kalendárny mesiac v ktorom bola daň zrazená. Je tam poznámka pod číslom 3) kde je napísané:
Uvádza sa mesiac v ktorom bol zdaniteľný príjem vyplatený, poukázaný alebo pripísaný v prospech daňovníka...

Rozpisujem to preto lebo neviem či som to mohla zle pochopiť, ale napr. výplata za máj je pripísaná daňovníkovi alebo vyplatená do 15.6. teda do tabuľky som uviedla jún 2006.
Tak som to robila každý mesiac keď to bolo aktuálne. Dnes som dostala list z DÚ, kde ma vyzývajú na zaplatenie týchto daní i keď som ich do 15.6 uhradila... No a za všetky mesiace to mám uhradené. No tu mi píšu, že dań mala byť za jún uhradená do 15.7. Zle som pochopila? Mala som tam dať máj? Veď ozaj je vyplatené v júli. Pracovníčka je na dovolenke, tak neviem či ja nerozumiem.
Keby tam nebola vysvetlivka pod tou 3) tak by som iste napísala, že máj, lebo dań zrážková je vo výplate za máj, ale keď vysvetlivka hovorí kedy mal daňovník vyplatené alebo poukazané...:cool: :confused:

Správne si uviedla pri výplate za mesiac máj 2006 mesiac jún. Pretože do oznámenia sa neuvádza mesiac, za ktorý bola výplaty robená, ale mesiac kedy bola výplata vyplatená a daň zrazená. Keďže si v oznámení uviedla jún tak splatnosť zrážkovej dane je ako uviedla pani na DÚ do 15.7.2006. Do tohoto termínu bolo treba poslať aj oznámenie.
Keďže si tú daň odviedla dokonca skôr, t.j. do 15.6.2006 nebude náhodou na DÚ problém v tom, že si ju odviedla spolu s preddavkovou daňou?
Ak si to odviedla správne, samostatne, tak potom by som zobrala kópie výpisov z účtu a išla za správkyňou.
Jara
23.10.06,10:49
Bola uhradená zvlášť preddavkova na účet 07000024629/8180 KS 1144, zrážkova 07000024776/8180 KS 1744. No keď som tam dala jún tak v júni bola uhradená a ona to isto hľadala podľa tohto listu v júli....
jankasm
23.10.06,10:52
Bola uhradená zvlášť preddavkova na účet 07000024629/8180 KS 1144, zrážkova 07000024776/8180 KS 1744. No keď som tam dala jún tak v júni bola uhradená a ona to isto hľadala podľa tohto listu v júli....

No tak jej zavolaj alebo zober kópiu výpisu z účtu a choď za ňou. Keďže všetko bolo zaplatené v poriadku tak je to OK. ;)
Jara
23.10.06,10:59
Volala som ale do stredy je na dovolenke, tak len som chcela vedieť ako to robíte či len ja to nerobím zle, aby som to radšej hneď prepisala.
Paula
23.10.06,11:39
Hm,číslo účtu neviem odobriť, zaujalo ma, že máš rôzne . My máme v KE rovnaké číslo účtu pre obe tieto dane.
maca88
23.10.06,12:26
My v Martine máme tiež rovnaké číslo účtu a rozlišuje sa len v KS
Jara
23.10.06,12:33
Čísla účtov a konštantné symboly som si vytiahla zo stranky daňového úradu, takže už som to skontrolovala, sú zvlášt oddelené, ale dobre že ma upozorňujete aj to si vytlačím a doložím jej to. Pýtam sa pred jednaním hlavne preto, lebo táto pani je veľmi nepríjemná. V minulosti som s ňou mala dohodnuté stretnutie ešte pred dvoma rokmi na určitú hodinu a nechala ma stáť pred dvermi na chodbe DÚ zo 3 hodiny i keď tam nikoho nemala. Keď som po 2 hodinách zaklopala či nezabudla že čakám, tak sa oborila, že čakajte, myslíte že mám len Vás? Takže som vtedy bola dosť najedovaná a mala som najprv v úmysle že pôjdem za jej šefkou, ale nakoniec som to nechala tak v rámci dobrých vzťahov a toho, že nebudem si ... do hniezda. Takže na stretko sa určite teším. Aj keby to bola chyba, myslím, že sa nič nedeje, veď daň je uhradená, takže ak bude treba prepracovať oznámenie tak jej ho pokorne prepíšem...
Marína
23.10.06,14:06
Čísla účtov a konštantné symboly som si vytiahla zo stranky daňového úradu, takže už som to skontrolovala, sú zvlášt oddelené, ale dobre že ma upozorňujete aj to si vytlačím a doložím jej to. ... Mám taký pocit, že si zrazenú daň (§43/3/j) odviedla na č. ú. vyberanej zrážkou a Ty máš odviesť obe dane na účet dane z príjmov zo závislej činnosti s tým, že preddavková bude s KS 1144 a zrážková s KS 1744. Ak je to tak, napíš žiadosť na DÚ o preúčtovanie.
Jara
24.10.06,06:55
Ďakujem Marína, osvietila si ma a presvedčila že máš pravdu. Iste som to tak urobila v presvedčení, že to robím správne. Napíšem žiadosť o preúčtovanie. Človek sa učí celý život. Ešte raz ďakujem. Udeľujem ti aj bodík
kacena26
24.10.06,07:21
Oznámiť a odviesť do 15-teho nasledujúceho mesiaca po mesiaci, kedy bola odmena/mzda vyplatená.
mi máme vyplatný termím stanovený az na 20 v mesiaci. tak ako to bude so zrázkovou danou?Ak som pochopila dobre zákon tak zraz.dan za 9 mes. odvediem v 20. 10 mes. a oznámenie podám do 15. 11mes?
Tweety
24.10.06,07:25
Ak si odmenu alebo mzdu za 9 /06 vyplatila v 10/06, daň zaplatíš a oznámenie podáš do 15.11.06.