Lenočka
02.12.04,13:06
Už to tu možno bolo spomínané, len som nepostrehla, preto sa chcem spýtať ak uzavriem dohodu o brig.práci štud. a príjem presiahne 3000,- platím zdrav.poistenie 14%?
Ďakujem
luebchenko
02.12.04,12:13
Ak si ty ten "lukratívne" zarábajúci študent, ktorý zarobí napr 3001 Sk tak si povinná sa prihlásiť vo svojej ZP a pekne platiť http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif. Neblbni a rozdeľ si to na viaceré mesiace alebo na kamarátku - tiež študentku. Budúci rok to i tak pomenia, ešte mám hlavu v smútku zo včerajšieho školenia pána Mihála.
Lenočka
02.12.04,12:24
Ja to chvalabožku nie som, ale jeden zamestnávateľ sa na to informoval má totiž predajne a pred vianocami chce niakych brigádnikov tak som si len chcela overiť či to ešte stále platí, ale ako píšeš asi áno tak to niak vymyslíme. A mimochodom čo to bolo za školenie keď smútiš?
luebchenko
02.12.04,12:46
O tom čo nás čaká v ZP a SP na budúci rok, ale aj tak je všetko ešte vo hviezdach - či lepšie povedané v hlasovacích tlačidlách našich "najvyšších" - podľa toho, ako schvália novelu. Každopádne nám práce pribudne - už sa teším ako budú klienti žiariť, keď budem pýtať za spracovanie miezd viac peniažkov. Inak pri tých brigádnikoch - študentoch je to ich povinnosť, nie zamestnávateľa.
ricij
02.12.04,12:53
Inak pri tých brigádnikoch - študentoch je to ich povinnosť, nie zamestnávateľa.Presne tak. A ešte som sa nestretol, že by nejaký študent mal kvôli tomu problém. Teda, ak by sa neprihlásil, porušil by zákon, ale šanca je minimálna.
Lenočka
02.12.04,13:03
Ďakujem za odpovede a dúfam, že to niak na ten ďalší rok zvládneme. Mám pocit, že tie novely nemajú konca. Raz by som dopriala, aby si aspom na jeden deň vyskúšal niaky ten "najvyšší" robiť účto komplet jednej firme a bolo by to v januári keď nadobudnú účinnosť všetky tie novely.