HATA222
23.10.06,13:13
Dobry den,
obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc ohladne zahranicnej faktury a vzajomneho zapocitania.
Sme developerska firma, ktora stavia byty a zaroven si ich aj predava. spolupracujeme s realitkou sidliacou v anglicku,ktora ma svojich zahr.klienov,ktori si kupuju u nas byty. Dostavaju za to sprostredkouvatelsku odmenu,na ktoru nam vystavia fakturu.Tato odmena je v rovnakej ciastke,ako prva splatka za byt podla zmluv o dielo. A teraz moj problem:
na 1.splatku musim klientovi vystavit danovy doklad v hodnote 169 714 +DPH 19% 32 245,70, spolu 201 959,70Sk.
Anglicka realitka mi vystavi fakturu za sprostredkovanie v hodnote 201 959,70.Musi sa pri tejto fakture urobit samozdanenie?(podotykam,ze anglicka firma nieje zaregistrovana ako platca DPH V SR,ale v Anglicku platcom je)
ako mam potom urobit vzajomne zapocitanie tychto faktur?
a kedze dosla fa je samozdanena a v mojom danovom doklade musim tu ciastku zdanit,nebude DPH uplatnena duplicitne?
prosim ak mate niekto s takymto niecim skusenosti,napiste mi,lebo som uz z toho zufala. :)
dakujem vopred za odpovede
HATA222
Milan Benka
31.10.06,06:05
Dobry den,
obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc ohladne zahranicnej faktury a vzajomneho zapocitania.
Sme developerska firma, ktora stavia byty a zaroven si ich aj predava. spolupracujeme s realitkou sidliacou v anglicku,ktora ma svojich zahr.klienov,ktori si kupuju u nas byty. Dostavaju za to sprostredkouvatelsku odmenu,na ktoru nam vystavia fakturu.Tato odmena je v rovnakej ciastke,ako prva splatka za byt podla zmluv o dielo. A teraz moj problem:
na 1.splatku musim klientovi vystavit danovy doklad v hodnote 169 714 +DPH 19% 32 245,70, spolu 201 959,70Sk.
Anglicka realitka mi vystavi fakturu za sprostredkovanie v hodnote 201 959,70.Musi sa pri tejto fakture urobit samozdanenie?(podotykam,ze anglicka firma nieje zaregistrovana ako platca DPH V SR,ale v Anglicku platcom je) Áno, musíš urobiť samozdanenie.
ako mam potom urobit vzajomne zapocitanie tychto faktur? Konečné čiastky faktúr sú rovnaké, tak aký problém pri započítaní?
a kedze dosla fa je samozdanena a v mojom danovom doklade musim tu ciastku zdanit,nebude DPH uplatnena duplicitne? Došlá fa nebola samozdanená, to si spravila až ty. Kde je tam duplicita zdanenia (DPH)?
prosim ak mate niekto s takymto niecim skusenosti,napiste mi,lebo som uz z toho zufala. :)
dakujem vopred za odpovede
HATA222

Prečítaj zvýraznené a príp. doplň zadanie.