Jozef Mihál
23.10.06,13:39
Kedy sa pri zdanení príjmov zamestnancov (závislá činnosť) uplatňuje zrážková daň?
Jozef Mihál
29.10.06,11:49
Podľa § 43 ods.3 písm. j) zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení nesk.predpisov:

"Daň z príjmov plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou a neobmedzenou daňovou povinnosťou sa vyberá zrážkou, ak ide o
...
j) príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) až g) plynúci daňovníkovi od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ktorého úhrnná výška od tohto zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 5 000 Sk a u ktorého si tento daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33."

Príjem podľa § 5 ods.1 písm. a) až g) sú všetky príjmy zo závislej činnosti, definované v zákone, s výnimkou tzv. obslužného.

Znamená to, že zamestnávateľ zdaní zrážkovou daňou príjem zo závislej činnosti zamestnanca vždy vtedy, ak sú splnené nasledujúce podmienky:
- úhrnná suma príjmu (hrubého príjmu, pred odpočítaním prípadného poistného na sociálne a zdravotné poistenie) je maximálne 5000 Sk vrátane a
- zamestnanec si neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane ani daňový bonus - je jedno, či si ich z nejakého dôvodu nechce uplatniť alebo či si ich nesmie uplatniť - lebo je dôchodca alebo je zamestnanec, ktorý si nezdaniteľné čiastky a daňový bonus už uplatňuje.

V takýchto prípadoch zamestnávateľ musí zdaniť príjem zamestnanca zrážkovou daňou, nie je možné "rozhodnúť sa" pre zdanenie mesačnými preddavkami.

Základom dane pri zdanení zrážkou je príjem zo závislej činnosti, znížený o poistné, ktoré je povinný platiť zamestnanec.

Nezabudnite, že údaje o príjme zdanenom zrážkovou daňou a o výške dane, vybranej zrážkou, zamestnávateľ uvádza v tlačive "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkou...", ktoré je povinný vydať zamestnancovi podľa § 39 ods.5 zákona.

Zamestnanec môže, ale nemusí uviesť svoj príjem, zdanený zrážkou, v daňovom priznaní. Ak ho v daňovom priznaní uvedie, pri výpočte dane sa zohľadní výška dane, vybranej zrážkou.

Tento postup - tzv. "dodanenie" sa zamestnancovi oplatí v prípade, ak jeho celkové zdaniteľné príjmy za kalendárny rok sú nižšie, ako 50% nezdaniteľnej čiastky na daňovníka (pre r.2005 ide o 50% zo sumy 90816 Sk, teda hranicu príjmu 45408 Sk). V takomto prípade je totiž jeho "výsledná daň" nulová a daňový úrad mu vráti celú sumu zrážkovej dane.
skonline
02.02.07,06:22
Zamestnanec nastúpi do zamestnania v priebehu mesiaca, napr. 25.januára, zamestnávateľ mi prizná pomernú časť mesačnej mzdy ktorá bud menšia ako 5000,-Sk. Zamestnanec si bude uplatňovať u tohoto zamestnávateľa nezdaniteľnú časť a daňový bonus až od februára. Ako mu zdaní príjem za mesiac január, zrážkovou daňou alebo mesačnými preddavkami?
Tweety
02.02.07,06:23
Jeho príjem bude zdanený ZD.
vgabka
07.02.07,10:39
Do tlačivá Žiadosť o daňový bonus je potrebné podľa nového už zahrnúť aj zrážkovú daň a tým znížiť nárok na DB o túto daň?
vgabka
07.02.07,11:14
Chcem znovu položiť otázku k zrážkovej dani. Pán Miháľ v jednom príspevku o zmenách k 01.01.2007 hovorí, že sa ruší tlačivo "Žiadosť o poukázanie DB". V závere príspevku je uvedené, že podľa nového, ak je daňový bonus vyšší ako preddavková a zrážková daň, tak môže požiadať o vrátenie preplatku daňového bonusu od DÚ. Ale na základe akého tlačivá žiadať DÚ, keď sa "Žiadosť..." ruší?
vgabka
07.02.07,12:07
Som v "Drakovi" začiatočníčka a neviem, ako sa môžem dočkať nejakej odpovede na mnou položené otázky. Poradíte?
Jozef Mihál
07.02.07,15:50
Do tlačivá Žiadosť o daňový bonus je potrebné podľa nového už zahrnúť aj zrážkovú daň a tým znížiť nárok na DB o túto daň?
Tlačivo "Žiadosť o daňový bonus" sa už v roku 2007 nepoužíva.

Citujem z komentára k novele zákona o dani z príjmov, účinnej od 29.12.2006/1.1.2007 (link http://www.porada.sk/t38750-komentar-k-zakonu-e6882006-zz-ktorym-sa-novelizuje-zakon-e5952003-zz.html ):

"V prípadoch, kedy suma vyplatených daňových bonusov zamestnancom je vyššia, ako suma zrazených preddavkov, zamestnávateľ môže znížiť o sumy vyplateného daňového bonusu nielen vybraté preddavky na daň, ale aj o sumu dane vybranú zrážkou.

Žiadosť o poukázanie daňového bonusu v doteraz známej podobe sa ruší.

Takisto sa ruší aj doteraz používané tlačivo na nahlasovanie dane, vyberanej zrážkou.

Obe tieto tlačivá nahradí upravené tlačivo "Prehľad...".
Tlačivo "Prehľad.." bude obsahovať prehľad o
- zrazených a odvedených preddavkoch,
- daňovom bonuse a o
- dani vyberanej zrážkou.

Súčasťou tlačiva prehľadu bude žiadosť o poukázanie daňového bonusu."

Tlačivo prehľadu sa zasiela štvrťročne, do konca kalendárneho mesiaca nasledujúcom po uplynutí kalendárneho štvrťroka."

O.i. to znamená, že ak ste napr. za január 2007 "v mínuse", tak za január žiadosť o poukázanie chýbajúcej sumy bonusu nezasielate, ale počkáte na február, marec - a ak aj po započítaní týchto súm budete stále "v mínuse", tak až po uplynutí štvrťroka požiadate DÚ v rámci kvartálneho "Prehľadu" o vyplatenie chýbajúcej sumy.
vgabka
07.02.07,16:39
Pán Mihál - konečne mám odpoveď, ktorú som hľadala - ďakujem pekne.
Ludula
08.02.07,07:59
Dobre ak som v mínuse za január žiadosť o bonus nezasielam, veď keď už nie su platné tlačiva na žiadosť o daň.bonus tak ani nemôžem žiadosť zaslať. To chápem vysporiadam to po ukončení štvrťroka.
Ale keď mám opačný prípad, napr.
daň predd. 5000,- za 1/07
daň zrážkou 500,- za 1/07 vyplatená v 2/07
daň bonus 2 160,- za 1/07
musím po výplate mzdy odviesť DÚ rozdiel vo výške 2660,-Sk, alebo
odvediem rozdiel pred.dane a daň. bonusu = 2840,-Sk a zrážkovu daň samotne vo výške 500,-Sk.
Musím to vysporiadať každý mesiac, alebo až po uplynutí štvrťroka.
Jozef Mihál
08.02.07,09:05
Do 5 dní po výplate za január odvediete 2840 Sk preddavky a do 15.3. odvediete zrážkovú daň zrazenú vo februári vo výške 500 Sk.
heike
08.02.07,20:43
Mám malú otázočku: ak bol zamestnanec zamestnaný na DoVP a v máji ako v jedinom mesiaci počas dohody, dosiahol zdaniteľný príjem 4.200,-- Sk, z ktorého mu bola odvedená zrážková daň, a za rok 2006 si bude podávať DP k DzP typu B (pretože mal aj iné príjmy, ktoré do tohto typu patria), môže si zrážkovú daň uplatniť v daňovom priznaní? Ak tomu správne chápem, ak mu výjde preplatok dane (v plnej zaplatenej výške), tak mu vrátia zaplatenú daň preddavkovú a aj zrážkovú?
Jozef Mihál
08.02.07,20:54
Príjem zdanený zrážkovou daňou si môže ale nemusí uviesť v daňovom priznaní. Vrátane takto zdaneného príjmu zo závislej činnosti. Ak mu to vyjde, DÚ mu vráti aj zrážkovú daň.
emily
08.02.07,21:26
Ak má zamestnanec u jedného zamestnávateľa príjmy zdanené preddavkami a aj príjmy zdanené zrážkou nedá sa mu urobiť RZ? Musí si dať daňové priznanie? Software mi to hlási.
Ančika
09.02.07,09:26
Ak má zamestnanec u jedného zamestnávateľa príjmy zdanené preddavkami a aj príjmy zdanené zrážkou nedá sa mu urobiť RZ? Musí si dať daňové priznanie? Software mi to hlási.

Ak prinesie zamestnanec potvrdenie o príjme, kde je aj preddavková daň aj zrážková a chce RZD, môžem mu ho urobiť, ale na príjmy zdaňované zrážkovou daňou ani na zrážkovú daň vôbec neprihliadam, ako keby tam ani neboli. Ak však má tieto príjmy spolu také nízke, že by mu vyšiel daňový základ nula, potom je pre neho výhodnejšie, ak si podá daňové priznanie sám.
Jozef Mihál
09.02.07,19:01
Súhlas s vyššie uvedeným príspevkom od Ančika.

Ad emily:
Ak má zamestnanec u jedného zamestnávateľa príjmy zdanené preddavkami a aj príjmy zdanené zrážkou a spĺňa všetky ostatné podmienky ( http://www.porada.sk/t40407-rocne-zuctovanie-dane-kedy-on-zamestnanec-nemoze-poziadat.html ), tak na jeho žiadosť sa mu musí urobiť RZD, pričom v RZD sa berie do úvahy len príjem zdanený preddavkami.
infoziadatel
16.03.07,14:51
PRosím Vás mohli by ste mi vysvetliť, ktoré príjmy patria do §43 ods 6- teda tie, z ktorých sa zrážková daň považuje sa konečnú a tieto príjmy sa nepovažujú do limitu 45 408,-sk, čiže nemusím podávať DP?

Neviem, ktoré sú to príjmy.

ďakujem moc krát zuzula:)
Jozef Mihál
19.03.07,06:50
infoziadatel: Prepáčte, ale § 43 ods.6 sú príjmy netýkajúce sa problematiky mzdového účtovníctva, preto na Vašu otázku nebudem odpovedať.
Katka2
07.06.07,15:53
Musí tieto podmienky splniť obidve? Napr. SZČO, ktorá je súčasne aj zamestnancom má príjem nižší ako 5.000,- mesačne, ale u zamestnávateľa si uplatňuje nezdaniteľnú časť? Potom by to mali byť asi preddavky, nie?
Jozef Mihál
07.06.07,18:05
Daň sa vyberá zrážkou ak sú obidve podmienky splnené.

Ešte raz citácia § 43 ods.3 písm. j):

"príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) až g) plynúci daňovníkovi od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ktorého úhrnná výška od tohto zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 5 000 Sk a u ktorého si tento daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33".
Katka2
10.06.07,16:16
:) Ďakujem:)
uctoeva
15.08.07,05:00
Dobrý den
chcem sa opýtať.Môžem si záržkovú dan započítať s daňovým bonusom?
Preddavkova dan 0
zrážková dan 2925
Dan.bonus 2220
Mám odviesť na DU 705 Sk alebo 2925 Sk a dan.bonus vysporiadať štvrťročne.
Ďakujem za odpoveď
uctoeva
15.08.07,05:08
Prepáčte pán Mihál už som si našla odpoveď vo vaších príspevkov.
Jozef Mihál
15.08.07,05:34
Ďakujem a som rád, že používate vyhľadávanie a využívate systém značiek:

http://www.porada.sk/tags/

...v danom prípade konkrétne takto:

http://www.porada.sk/tags/index.php?tag=/zrazkova-dan/
Jaroslávka
20.09.07,12:43
Dobrý deň pán Mihál,
po skončení školenia vo Zvolene som v soc.poisťovni potrebovala vybaviť žiadosť o el.podateľňu a zároveň som sa opýtala pracovníčky na nasledovné:
Zamestnanec pracuje na pracovnú zmluvu,zároveň má v tom istom mesiaci DOVP na 900,- Sk a DOPČ na 6000,- Sk, ako ho mám uviesť do prílohy odvodov, jeho rodné číslo do troch riadkov 3-krát v prílohe výkazu, informovala ma, že áno, bude tam 3 x.
Bude mať teda 3 výplatné pásky/ doteraz mal len jednu/, ako to bude vlastne so zdanením jeho mzdy ?
1. x uplatním 7968 Sk odpočet
2. x bude zrážková daň
3. x bude preddavková daň
Alebo som pochopila nesprávne ?
Ďakujem
Jaroslávka

P.S. Ani si neviete predstaviť, aká som vďačná, že je tu niekto, kto nám tak veľmi pomáha.
Jana Motyčková
21.09.07,09:51
Jaroslávka : Bude mať 3 výplatné pásky, bude na 3 riadkoch vo výkaze pre SP. Pre daň sa ale posudzuje celkový príjem u zamestnávateľa, t.j. spočítate príjem zo všetkých troch vzťahov, odpočítate poistné a nezdaniteľnú časť 7968 Sk a z toho vypočítate preddavok dane. Aj na výkaze (ročnom) bude uvedený v jednom riadku.
VUSZ
06.03.08,06:20
Dobrý deň pán Mihál, obraciame sa na Vás s prosbou o radu. Náš úrad (Vojenský úrad sociálneho zabezpečenia) okrem iných dávok soc.zabezpečenia vypláca mesačne i výsluhové príspevky, ktoré sú zdaňované v zmysle § 43 ods.3 písm.j) zák..Potrebujeme poradiť - v prípade, že sú uvedené príspevky zadržané za viac mesiacov (poberateľ je v zahraničí, hospitalizovaný atď.), sú naďalej považované za príjmy zdaňované zrážkovou daňou?
Sme rady a ďakujeme, že existuje porada, pretože už veľa krát sme našli riešenia na problémové otázky.
Jozef Mihál
06.03.08,07:10
Citujem § 43 ods. 3 písm. j) zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov:

"...(3) Daň z príjmov plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou a neobmedzenou daňovou povinnosťou sa vyberá zrážkou, ak ide o ...

j) príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) až g) plynúci daňovníkovi od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ktorého úhrnná výška od tohto zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 5 000 Sk a u ktorého si tento daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33,"

Pri posudzovaní, či sa má príjem zo závislej činnosti zdaniť zrážkovou daňou nie je podstatné, či sa z nejakého dôvodu vypláca v úhrnnej sume naraz za viac kalendárnych mesiacov. Preto ak vyplatíte sumu vyššiu ako 5000 Sk, bez ohľadu na ďalšie okolnosti nemôžete daň vybrať zrážkou.
calgary
17.03.08,15:47
Dobrý deň, prosím poraďte mi, aké môžu byť dôsledky v prípade, že pracovné pomery, ktoré mali byť posudzované ako súbežné u jedného zamestnávateľa a teda z úhrnu príjmu mal byť odvedený preddavok na daň, boli v skutočnosti brané ako samostatné a daň bola z jednotlivého príjmu do 5000Sk odvedená zrážková.. Bohužiaľ sa stáva, že zamestnanec na TPP uzavrie popri tomto prac.pomere aj dohodu. Ak je do mzdového programu u nás naimportovaný automaticky, figuruje samostatne... Zaujímalo by ma, či nemá niekto skúsenosti, ako to napríklad posudzuje daňový úrad... :o
Vopred ďakujem za odpoveď.
TomosP
09.06.08,07:39
Způsob danění přeplatků z RZZP za rok 2007 :

§ 43 Daň vyberaná zrážkou - novela ZDP 621/2007 Z.z.:

V § 43 sa odsek 3 dopĺňa písmenom l), ktoré znie:

„l) poistné zo zaplateného poistného na verejné zdravotné poistenie, o ktoré si daňovník znížil v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach príjem podľa § 5 alebo § 6, vrátené zdravotnou poisťovňou tomuto daňovníkovi z ročného zúčtovania poistného.136aa)“.

Můžete mi prosím potvrdit můj názor, že z toho podle mne plyne :

- přeplatky z RZZP zaměstnanců, za které vykonal RZZP za rok 2007 zaměstnavatel, který jim také tyto přeplatky vrací, jsou stále daněny zálohou na daň - viz § 43 ods. 3 písm. j) )
- přeplatky z RZZP zaměstnanců, kteří si vykonali RZZP za rok 2007 sami (a jimž přeplatky vrací přímo zdravotní pojišťovna), jsou daněny srážkovou daní (přímo u zdravotní pojišťovny)

Děkuji.
Jozef Mihál
09.06.08,15:04
Ak vracia preplatok z RZZP zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý za zamestnanca vykonal RZZP, preplatok je súčasťou zdaniteľného príjmu zamestnanca.

Ak ide o zamestnanca, ktorý si u zamestnávateľa neuplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane a daňový bonus a úhrnná výška jeho príjmu od zamestnávateľa nepresiahne 5000 Sk, príjem sa zdaní zrážkovou daňou podľa § 43 ods. 3 písm. j) zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov.

Ak ide o zamestnanca, ktorý si u zamestnávateľa neuplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane a daňový bonus a úhrnná výška jeho príjmu od zamestnávateľa presiahne 5000 Sk alebo ak ide o zamestnanca, ktorý si u zamestnávateľa uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane alebo daňový bonus, tak príjem sa zdaní "preddavkovo" podľa § 35 zákona.

Ak vracia preplatok z RZZP poistencovi zdravotná poisťovňa (v prípade, ak RZZP vykonal sám poistenec), vrátený preplatok sa zdaní zrážkovou daňou podľa nového § 43 ods. 3 písm. l) zákona.
TomosP
10.06.08,08:57
Dobrý den,

dovolím si s Vaší odpovědí lehce zapolemizovat :

- zaměstnavatelem vrácený přeplatek z RZZP patří dle mého sice do příjmů ze závislé činnosti podle par. 5 ods.1 písm. i) ZDP (vrácené pojistné), z hlediska použití srážkové daně však u tohoto typu příjmu srážkovou daň nelze použít, neboť do částky 5000 Sk, u které se při nepodepsaném Vyhlásení uplatňuje srážková daň podle par. 43 ods.3 písm j) ZDP, se započítávají pouze příjmy ze závislé činnosti podle par. 5 ods.1 písm a) až g) - tedy nikoli obslužné (písm. h) a nikoli vrácené pojistné (písm. i) - u těchto dvou druhů příjmů ze závislé činnosti je nutno dle mého názoru VŽDY použít danění zálohou na daň.

- přeplatek vrácený přímo zdravotní pojišťovnou je oproti tomu přímo vyjmenován v příjmech daněných srážkovou daní (par.43 ods.3 písm. l).

Tedy :
a/ přeplatek vrací zaměstnavatel -> přeplatek je daněný vždy zálohou na daň
b/ přeplatek vrací pojišťovna -> přeplatek je daněný vždy srážkovou daní

Souhlasíte nebo se mýlím?
Roxy
29.04.09,18:54
Pan Mihal, poprosim Vas o odobrenie:
nezamestnany - evidovany na UP pracoval u nas na DoVP /7 dni/ s prijmom 108 Eur, podpisal vyhlasenie na zdanenie prijmov - teda jeho prijem je zdaneny preddavkom, co je v jeho pripade 0,-.
Je to spravne?
Dakujem
Tweety
30.04.09,05:12
Áno, je.
Jozef Mihál
02.05.09,07:40
Súhlas. Akákoľvek osoba - aj evidovaný nezamestnaný - si u zamestnávateľa, ktorý mu vypláca príjem podľa § 5 ZDP - príjem zo závislej činnosti - môže uplatniť formou "Vyhlásenia" nezdaniteľnú časť na daňovníka.

Samozrejme, nezdaniteľnú časť si môže v tom istom čase uplatniť len u jedného zamestnávateľa (ak ich má súbežne viac) a nezdaniteľnú časť si uplatniť pri výpočte preddavkov na daň nemôže osoba, ktorá k 1.1. daného roka poberá dôchodok (predčasný starobný, starobný, výsluhový alebo porovnanteľný zo zahraničia).
Roxy
04.05.09,18:44
Ďakujem
Maaaria
11.06.10,08:35
Dobry den, poprosila by som o ozrejmenie... Zamestnanec je u nas zamestnany na dohodu, mesacny prijem ma 85eur v hrubom. mozem mu dat podpisat Vyhlaseniena zdan.prijmov alebo ak ma prijem mensi ako 5000sk tak musi platit zrazkovu dan?
dakujem za odpoved.
Zdenka 0705
11.06.10,08:37
Ak nemá podpísané "Vyhlásenie k dani" u iného zamestnávateľa, tak mu ho kľudne môžeš dať podpísať - samozrejme s tým, že to bude zamestnanec chcieť.
Jozef Mihál
11.06.10,15:32
Dobry den, poprosila by som o ozrejmenie... Zamestnanec je u nas zamestnany na dohodu, mesacny prijem ma 85eur v hrubom. mozem mu dat podpisat Vyhlaseniena zdan.prijmov alebo ak ma prijem mensi ako 5000sk tak musi platit zrazkovu dan?
dakujem za odpoved.

Ak nemá "Vyhlásenie" podpísané u iného zamestnávateľa, môže ho podpísať u vás, teda môže si uplatniť nezdaniteľnú časť.

To, že ide o prácu na dohodu a o príjem 85 eur, nie je podstatné.
KAIS spol. s.r.o.
16.12.10,10:34
zdravím, akurát som sa dočítala v jednej publikácii pre mzdové učtovníčky, že od nového roka by sa mala zrušiť zrážková daň. pozerala som aj po zákonoch,na nete, či k tomu nájdem niečo viac, ale nikde som nič nenašla. Takže viete mi k tomu niekto niečo bližšie povedať,alebo ma odkázať na nejaký link, kde je to rozobraté?!
TomosP
16.12.10,10:43
zdravím, akurát som sa dočítala v jednej publikácii pre mzdové učtovníčky, že od nového roka by sa mala zrušiť zrážková daň. pozerala som aj po zákonoch,na nete, či k tomu nájdem niečo viac, ale nikde som nič nenašla. Takže viete mi k tomu niekto niečo bližšie povedať,alebo ma odkázať na nejaký link, kde je to rozobraté?!

V novele zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmov (zatím schválené v NRSR), je bod :

82. V § 43 ods. 3 sa vypúšťajú písmená j) a k).
Doterajšie písmená l) a m) sa označujú ako písmená j) a k).

Text §43 ods. 3 písm j) přitom doposud zněl :
(3) Daň z príjmov plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou a neobmedzenou daňovou povinnosťou sa vyberá zrážkou, ak ide o
..
j) príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) až g) plynúci daňovníkovi od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ktorého úhrnná výška od tohto zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 165,97 eura a u ktorého si tento daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33,

To znamená, že v roce 2011 (pokud novela vstoupí v platnost) už nebude možno příjmy ze závislé činnosti do 165,97 eur při nepodepsaném prohlášení danit srážkou - všechny příjmy ze závislé činnosti se budou danit zálohou na daň.
Iveta Matlovičová
17.12.10,13:03
áno presne tak
ksprogram
25.01.11,11:55
Ano je to tak, tak jsem to "náhodou" zjistil.
Co odešel z tohoto webu pan Mihál, tak mě připadá, že úroveň šla hodně dolů.
Taková zásadní informace zde chybí.
Stejně tak jako aktualizované tabulky pro odvody soc. a zdr.pojištění v r.2011 :-(
calgary
25.01.11,21:11
Ano je to tak, tak jsem to "náhodou" zjistil.
Co odešel z tohoto webu pan Mihál, tak mě připadá, že úroveň šla hodně dolů.
Taková zásadní informace zde chybí.
Stejně tak jako aktualizované tabulky pro odvody soc. a zdr.pojištění v r.2011 :-(
Súhlasím. Tiez som sa túto informáciu náhodou dozvedela z iných zdrojov. Tak ako mnoho iných, táto informácia v platenej Porade chýba.:cool:
GROSO
16.02.11,13:18
Súhlasím. Tiez som sa túto informáciu náhodou dozvedela z iných zdrojov. Tak ako mnoho iných, táto informácia v platenej Porade chýba.:cool:
Myslím si, že by sme sa mali pána ministra Mihála opýtať, či za príspevok, ktorý sme zaplatili, máme právo na aktuálne odborné informácie ....