48912
23.10.06,13:41
Ako mam zauctovat nakup pneumatik na firemne auta?
Pocula som ze niekto uctuje na 501 a niekto na 511. Co je podla Vas spravne?
Tweety
23.10.06,11:43
Ako mam zauctovat nakup pneumatik na firemne auta?
Pocula som ze niekto uctuje na 501 a niekto na 511. Co je podla Vas spravne?
Nákup pneu priamo ako spotreba materiálu 501AE.
kalkulka
23.10.06,11:46
Iba doplním, ak účtuješ spôsobom A, tak do obstarávacej ceny vchádza aj prípadné obutie a vyzutie pneumatík.
evina
23.10.06,11:53
andrej_rv
23.10.06,12:02
Iba doplním, ak účtuješ spôsobom A, tak do obstarávacej ceny vchádza aj prípadné obutie a vyzutie pneumatík.Náklady na prezutie považuješ za náklady súvisiace s obstaraním materiálu ? Podľa mňa je to externá služba, ktorá sa má účtovať v účtovnej skupine 51 (keďže ide o udrživanie automobilu, tak konkrétne na 511)..
kalkulka
24.10.06,05:06
Áno, tieto náklady považujem za náklady spojené s obstaraním. A ak vám prepravia tovar, tak to nepovažujete za obstaravácie náklady tovaru? Veď oni tam tie pneumatiky rovno vymenili, tak to považujem za obstarávacie náklady.
evina
24.10.06,06:12
Áno, tieto náklady považujem za náklady spojené s obstaraním. A ak vám prepravia tovar, tak to nepovažujete za obstaravácie náklady tovaru? Veď oni tam tie pneumatiky rovno vymenili, tak to považujem za obstarávacie náklady.

Pneumatiky na aute mi vymenili, lebo boli napr.obšúchané a teda nepojazdné. Udržujem teda stav svojho majetku a dám ich vymeniť, pneumatiky nepredávam ďalej, netvorím na nich predajnú cenu, neodpisujem ich...
Lucia7
24.10.06,06:14
Ja by som to nepovažovala za náklady súvisiace s obstaraním. Veď tie pneumatiky môžu vymeniať hore dole - letné/zimné. Ja osobne by som obstaranie pneumatík naúčtovala 501AE a samotnú výmenu na 511AE.
andrej_rv
24.10.06,10:20
Áno, tieto náklady považujem za náklady spojené s obstaraním. A ak vám prepravia tovar, tak to nepovažujete za obstaravácie náklady tovaru? Veď oni tam tie pneumatiky rovno vymenili, tak to považujem za obstarávacie náklady.No áno, ak mi pneumatiky donesie napr. na dobierku TEN-EXPRES, tak preprava vstupuje do ceny obstarania materiálu. Ale namontovanie pneumatiky nemá nič s jej obstarávaním.
kalkulka
25.10.06,11:46
Akosi mi to vŕta hlavou, tak to si radšej ešte preverím u audítorky. Ďakujem za upozornenie.