matus.ondusko
23.10.06,15:07
Prepačte,že pridavam novu temu ale surne Vás prosím o radu. Som uživateľ užitkového vozidla s cel.hmot. do 7,5t. Nemam uvedenú spotrebu v TP a neviem podla coho mam učtovat náklady na PHM. Stačí doklad o nákupe PHM a záznam o prevádzke vozidla. Cestnú dan mam zaplatenú.
plavčík
23.10.06,13:11
Skú si pozrieť spotrebu tvojho vozidla na stránke predajcu značky vozidla - bývajú tam údaje ako nosnosť, veľkosť...i spotreba.
matus.ondusko
23.10.06,13:22
Skú si pozrieť spotrebu tvojho vozidla na stránke predajcu značky vozidla - bývajú tam údaje ako nosnosť, veľkosť...i spotreba.


Len predajca je IVECO a tam neuvadza spotrebu.Tak neviem ako či ju potrebujem pre DU alebo stačia bločky a záznam o prevádzke.
plavčík
23.10.06,13:28
Myslím si, že len bločky nestačia, veď ako by si dokazoval spotrebu do limitu a nadspotrebu...
Pouvažujem a ak na niečo dôjdem tak napíšem
JTOMA
23.10.06,13:35
Bohužiaľ potrebuješ ju. Bez nej nevieš koľko z natankovaného množstva môžeš odpísať do spotreby a teda aj do nákladov.Skús sa obrátiť na miestneho predajcu IVECO, (prípadne na importéra)možno Ti pomôžu. Ak nie, skús niektorú STK, ale tam môžeš pochodiť len po známosti - oni oficiálne také informácie neposkytujú. Ak sa to nepodarí potom pomôže len "prelitrovanie" vozidla, čo je úradné overenie spotreby, ale kto to dnes robí pre nákladné autá fakt neviem.Čo však viem naisto je to, že je to za dosť veľa peňazí.
Ak nevyjde nič z tohoto, potom to môžeš zistiť len u nejakého iného majiteľa, ktorý má taký istý typ auta a urobiť fotokópiu z techničáku a pracovať s týmito číslami.
Marína
23.10.06,13:35
karpis
23.10.06,13:35
Aj my máme IVECO dali sme si v Ziline v jednej firme otestovať spotrebu a podľa toho sa riadime. Nabíš bližšie aké Iveco vlastníte ja skúsim pozrieť či to sedí na moje údaje a pošlem ti to. Ale až zajtra lebo dnes uz končím
matus.ondusko
23.10.06,13:48
Mám vozidlo Iveco - Cargo 75E15 ML.
Anja111
23.10.06,14:11
Prepačte,že pridavam novu temu ale surne Vás prosím o radu. Som uživateľ užitkového vozidla s cel.hmot. do 7,5t. Nemam uvedenú spotrebu v TP a neviem podla coho mam učtovat náklady na PHM. Stačí doklad o nákupe PHM a záznam o prevádzke vozidla. Cestnú dan mam zaplatenú.
Daňovník môže použiť aj iný doklad, t.j. vlastnú internú smernicu, vypracovanú v súlade s oznámením MF SR č. 8029/2000-72, uverejnenom vo Finančnom spravodajcovi č. 12/2000 zo dňa 25.7.2000. Sám si zistí skutočnú prevádzkovú spotrebu PHL. Treba však vziať do úvahy aj iné okolnosti, napr. druh a hmotnosť nákladu, spôsob jazdy, stav vozidla, terén a pod. A práve tieto majú byť zohľadnené v internej smernici a preukázateľne zdokladované v záznamoch o spotrebe PHL, ktoré musí daňovník na tieto účely viesť.
matus.ondusko
23.10.06,14:52
Daňovník môže použiť aj iný doklad, t.j. vlastnú internú smernicu, vypracovanú v súlade s oznámením MF SR č. 8029/2000-72, uverejnenom vo Finančnom spravodajcovi č. 12/2000 zo dňa 25.7.2000. Sám si zistí skutočnú prevádzkovú spotrebu PHL. Treba však vziať do úvahy aj iné okolnosti, napr. druh a hmotnosť nákladu, spôsob jazdy, stav vozidla, terén a pod. A práve tieto majú byť zohľadnené v internej smernici a preukázateľne zdokladované v záznamoch o spotrebe PHL, ktoré musí daňovník na tieto účely viesť.


Ako potom ked mam spotrebu, vypočítam danový výdavok?
Anja111
23.10.06,15:13
Ako potom ked mam spotrebu, vypočítam danový výdavok?
/Spotreba x cena PHL/ : 100 = koeficient
Prejazdené km x koeficient = daňový výdavok