luciagr
23.10.06,15:48
ahojte, nevie mi niekto poradit, zahrnaju sa do vymeriavacieho zakladu na zdravotne poistenie tieto nalezitosti: benefity zamestnavatela pre zamestnancov, rozne darcekove poukazky, prispevok na zivotne poistenie a podobne. Tieto veci sa zamestnancom zdanuju mesacne?
dakujem vsetkym
JNOVAK
23.10.06,14:47
Lucka, nie je celkom jasné, z čoho zamestnávateľ hradí uvedené dobroty. Vyzerá to na čerpanie sociálneho fondu - aspoň v prípade darčekových poukazov a príspevkov na životné poistenie. Ak je to sociálny fond, odvody sa nepočítajú, ale všetko sa zdaňuje. Keď dostanete poukaz na 100 korún, počítajte s tým, že zaplatíte 19 korún dane.
luciagr
24.10.06,06:25
ahoj, nie je to zo socialneho fondu. Vsetko hradi zamestnavatel z nakladom, a ja som pocula, ze by sa to malo zahrnut do VZ na zdravotne poistenie.
dakujem
Jozef Mihál
24.10.06,06:27
Súhlas, ak zdrojom benefitov je sociálny fond, benefity sa započítavajú do základu dane. V opačnom prípade sa vyššie uvedené benefity započítavajú nielen do základu dane ale aj do vymeriavacieho základu na zdravotné poistenie.
luciagr
24.10.06,06:29
dakujem, to som potrebovala vediet!
Jozef Mihál
24.10.06,06:41
Možno sa zíde informácia, že do VZ sa nezapočítavajú odmeny zamestnancom pri príležitosti ich životných alebo pracovných výročí.