sonička
23.10.06,14:57
Prosím pozrite mi niekto či PZ, ktorú som dala ako prílohu je v súlade so zákonom, pretože náš firemný právnik tvrdí že je v súlade so zákonom.
Tweety
23.10.06,13:09
Ja tam nevidím: stupeň náročnosti práce podľa ZP
sonička
24.10.06,04:01
takto je to správne napr.: T1- 43,7/hod + 200 % prémie nezaručená zložka mzdy
willma
24.10.06,04:57
tie školenia BOZP a PO máš vyznačené úmyselne? Ak áno nevidím dôvod, lebo zamestnávateľ je povinný zaškoliť zamestnanca v uvedenej problematike a musí byť o tom aj záznam. Ide o vstupné školenia, ktoré má absolvovať každý zamestnanec, a pred nástupom na pracovisko aj so špecifikami toho pracoviska.
jajka
24.10.06,07:39
Len v rýchlosti: ja by som uviedla v hlavičke aj zástupcu sro, kto je oprávnený podpisovať -meno, priezvisko, aká pozícia,... chýba stručná charakterisika práce, pravidelné pracovisko pre účely poskytovania cestovných náhrad, čo sa týka mzdy by som rozpísala :TT, mzda, Zákonník práce nepozná pracovníka ale zamestnanca, uviedla by som aj dĺžku výpovednej doby, súhlas s vyslaním na pracovnú cestu, súhlas s poukazovaním mzdy na účet. Zhruba som v rýchlosti uviedla čo by som tam ešte doplnila ja a možno by som zmenila niektoré formulácie v zmysle Zákonníka práce.
sonička
24.10.06,08:00
ahoj Jajka, ďakujem za radu ale chcem uviesť ešte príklad ak môžem, a pozri či to moje tvrdenie je správne voprad ďakujem:

l. v hlavičke PZ uvediem aj zástupcu sro
2. napr.: murár - náš právnik povedal, že nemusí byť k tomu uvedená pracovná náplň ani k žiadnej inej profesii , tak neviem, vraj keď to tam nebude aj tak bude PZ platná
3. čo sa týka "pravidelné pracovisko pre účely poskytovania cest.náhrad" máme na to dopravné prostriedky a sú na to určený ľudia, ktorý rozvážajú ľudí na ich pracoviská,čiže je to ich profesia /iba okolie POPRAD/
4. čo sa týka mzdy: napr. T 2 - Sk 52,44/hod + prémie 200% - nezaručená zložka mzdy
5. my vyplácame mzdu cez pokladňu, aj na to treba súhlas , a keď nie je to zlé
jales
24.10.06,08:16
Všetko, čo je zamestnávateľ povinný so zamestnancom v zmluve dohodnúť je v Zákonníku práce v § 43, ďalšie veci sú už na firme, čo tam chce, resp. potrebuje dohodnúť.
Napr. ani stupeň náročnosti práce ako píše TWEETY tam nie je spomenutý ako povinný údaj, ale samozrejme, že ho tam môžeš dať. Povinné je však dohodnúť mzdové podmienky(čiže aspoň MM prihliadnúc na stupne náročnosti práce).
Lilu1
24.10.06,08:52
Ja by som v PZ uviedla aj súhlas s použitím osobných údajov v súlade so zákonom 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov pre účely práv a povinností vyplývajúcich z PPV.
Takisto aj prestávky na jedenie a odpočinok §91 z 311/2001 Z. z.
jajka
24.10.06,09:43
Sonička, ešte k tej 2-ke: v Zákonníku práce je zadefinovaná povinnosť stručnej charakteristiky práce, tzn. že sa nejedná o klasickú pracovnú náplň, ale stručnú charaktristiku v 3-4 bodoch, o akú prácu sa jedná.
k 3-ke: Ja som tým myslela, že ak zamestnanci chodia na pracovné cesty môžete do pracovnej zmluvy uviesť odkiaľ budú vysielaný na pracovné cesty, či z adresy bydliska, pracoviska,...
k 4 -ke: s tými 200% by som bola asi opatrná, lebo ak nemáte vypracovanú nejakú internú Smernicu o odmeňovaní, tak daj pozor, aby si zadefinovala kedy bude tých 200% priznaných a kedy nie. Ak máte Smernicu tak by som to tam nedávala takto konkrétne.
k 5 - ke: môžete vyplácať mzdu aj v hotovosti.
Ak máte nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas môžeš dať aj súhlas s ním do pracovnej zmluvy.
sonička
24.10.06,09:55
Jajka, pekne ti ďakujem a prajem pekný deň
buba
26.10.06,06:55
Ja by som v PZ uviedla aj súhlas s použitím osobných údajov v súlade so zákonom 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov pre účely práv a povinností vyplývajúcich z PPV.
Takisto aj prestávky na jedenie a odpočinok §91 z 311/2001 Z. z.

čo je to za skratka PPV
jankasm
26.10.06,07:19
čo je to za skratka PPV

Myslím, že pracovnoprávne vzťahy. ;) :rolleyes: :p