rrrrr
24.10.06,07:59
Dobry den, prosim vas poradte mi ako mam vyplnit registr.list FO,nakolko sa mam do 15 dni od narodenia dietata prihlasit na doch.poistenie,ktore mi bude platit stat. Je to tak alebo staci,ked zamestnavatel nahlasi nastup na MD a potom na RD.
Dakujem.
jankasm
24.10.06,07:24
Dobry den, prosim vas poradte mi ako mam vyplnit registr.list FO,nakolko sa mam do 15 dni od narodenia dietata prihlasit na doch.poistenie,ktore mi bude platit stat. Je to tak alebo staci,ked zamestnavatel nahlasi nastup na MD a potom na RD.
Dakujem.

Ak sa ti narodilo dieťatko po 1.8.2006, tak áno, musíš sa sama prihlásiť na RLFO. Nestačí nahlásenie zamestnávateľa, že si nastúpila na MD a potom na RD, ale aj on to musí nahlásiť.
Čo sa týka tvojho RLFO, tak tam zaškrtneš hore prihláška, platiteľ štát a dátumom začiatku poistenia je asi dátum narodenia dieťatka. Ale vypísať by ti ho určite pomohli aj na SP, len to treba stihnúť do tých 15 dní od narodenia dieťatka. ;) :)
A gratulujem
Nutricia
24.10.06,08:02
Ja som sa na to pýtala na soc.poistovni a skutočne je to tak,že sa musíš prihlásit na SP aj ked si poistená z titulu zamestnanca,im to systém nedovoluje nahrat,lebo nemožu nahrat dve oznámenia o platbe poistného štátom/ zamestnávatel+ty sama/ ale oni si to odkladajú do krabice a jednoducho to tam musí byt aj ked zákon to nevyžaduje ale ich metodické pokyny áno.V zákone to je prikázané len ak nie si poistená z iného titulu napr.zamestnanec,atd.A poistenie vzniká nie od narodenia dietata ale odkedy donesieš tú prihlášku.
jankasm
24.10.06,09:15
Ja som sa na to pýtala na soc.poistovni a skutočne je to tak,že sa musíš prihlásit na SP aj ked si poistená z titulu zamestnanca,im to systém nedovoluje nahrat,lebo nemožu nahrat dve oznámenia o platbe poistného štátom/ zamestnávatel+ty sama/ ale oni si to odkladajú do krabice a jednoducho to tam musí byt aj ked zákon to nevyžaduje ale ich metodické pokyny áno.V zákone to je prikázané len ak nie si poistená z iného titulu napr.zamestnanec,atd.A poistenie vzniká nie od narodenia dietata ale odkedy donesieš tú prihlášku.

Áno, ale ak sa prihlásiš do 15 dní od narodenia dieťaťa, tak prihláška je vlastne platná k dátumu narodenia. Ak sa však prihlásiš až po 15 dňoch, vtedy poistenie vzniká až dňom prihlásenia. ;)
rrrrr
25.10.06,04:15
Dakujem Vam vsetkym.