daja
24.10.06,09:13
Milí poraďáci, čo mám prosím Vás robiť s bločkami, na ktorých mám nablokovaný tovar kupovaný do reštaurácie a samozrejme sú na ňom aj položky, ktoré do reštaurácie nepatria - majiteľ ich kupuje pre osobnú spotrebu. Nejde o jeden bloček, robí to pravidelne. Myslíte, že možem do nákladov dávať len tie, ktoré do reštaurácie patria a zvyšok zaúčtovať do osobnej spotreby? Prosím poraďte, určite ste už mali taký prípad. Ešte dodám, že ide o jednoduché účtovníctvo.
Lucia7
24.10.06,07:18
Ja osobne to tak robím. Mne zase okrem PHM kupujú na benzínke cigarety a pod. veci, takže do výdavkov dám len výdavky na PHM. Prípadne daj do výdavkov len tie veci, ktoré patria do podnikania a osobnú spotrebu neúčtuj.

Neviem či je takýto postup správny, ale podľa mňa nič tým neporušujem.
Paula
24.10.06,07:20
Čo už s takým podnikateľom...účtuj len položky, súvisiace s podnikaním, ostatné na doklade si "nevšímaj".
Johanka
24.10.06,07:25
Ak platí kartou , musíš účtovať aj o položkách , ktoré nie sú daňovým výdavkom. Nesedeli by Ti zostatky na b.účte.
daja
24.10.06,07:25
Zbytočne nám komplikujú prácu- tí naši šéfovia. Ďakujem, dúfam, že keď to budem robiť takto, bude to v poriadku.
Paula
24.10.06,07:27
Ak platí kartou , musíš účtovať aj o položkách , ktoré nie sú daňovým výdavkom. Nesedeli by Ti zostatky na b.účte.

Súhlas, pokiaľ sú nákupy platené z podnikateľskho účtu.
daja
24.10.06,07:29
Ak platí kartou , musíš účtovať aj o položkách , ktoré nie sú daňovým výdavkom. Nesedeli by Ti zostatky na b.účte.

Kartou neplatí, len ide o to, že keď mám na bločku aj iný tovar, aby to nevyzeralo tak, že sme ho kúpili, nedali do nákladov a predali bez bloku. Lebo nejde napr. len o jedny cigarety, ale urobí si kompletný nákup do domácnosti. Ale snáď to obstojí, keď nemáme tieto tovary v cenníku ani sa nepoužívajú v kuchyni.
Gabi03
24.10.06,07:32
Ja položky, ktoré sa netýkajú firmy prečiarknem čiernou fixkou, aby ich ani nebolo vidieť.
bezradná
24.10.06,07:44
Ja položky, ktoré sa netýkajú firmy prečiarknem čiernou fixkou, aby ich ani nebolo vidieť.

A keby sme im to aspoň 100 krát nepovedali aby súkromné nákupy dali zvlášť na bloček, že?!
ekopo
24.10.06,10:58
Tak ako som dal súhlas na príspevok č.4 , ohľadne účtovania celej sumy na BU: čiže rozdelenie nákupu na daňový a nedaňový výdavok, nevidím problém účtovať tak isto aj hotovosť. Nejako mi nepasuje preškrtávať blok, alebo polovicu nezaúčtovať. Osobne účtujem celý bloček. Aspoň pán podnikateľ má občas aj osobnú spotrebu.
abel
24.10.06,11:30
Osobná skúsenosť - 30 položiek nakúpených v Metre, z toho 10 položiek tovar, 10 položiek réžia a 10 položiek osobná spotreba. Všetko som musela prepočítavať - základ dane, DPH. Po X-tom raze som povedala, že za každú takúto položku mu budem účtovať 20.- Sk navyše, nech si to pred platením pri pokladni rozdelí. Vydržal 2 mesiace, zrejme by musel mať IQ vyššie ako 50. A ja som samozrejme nenaúčtovala nič a naďalej rozdeľujem - naposledy včera. :mee:
.lena.
24.10.06,11:52
Osobná skúsenosť - 30 položiek nakúpených v Metre, z toho 10 položiek tovar, 10 položiek réžia a 10 položiek osobná spotreba. Všetko som musela prepočítavať - základ dane, DPH. Po X-tom raze som povedala, že za každú takúto položku mu budem účtovať 20.- Sk navyše, nech si to pred platením pri pokladni rozdelí. Vydržal 2 mesiace, zrejme by musel mať IQ vyššie ako 50. A ja som samozrejme nenaúčtovala nič a naďalej rozdeľujem - naposledy včera. :mee:
Tak toto robím pravidelne každý mesiac..z jedného bločku musím porozdeľovať položky na tovar, réžiu atď... a takých bločkov do mesiaca je viac. Ako vidím nie som sama - aspoň maličká útecha :rolleyes:
eop
24.10.06,11:59
Tak ako som dal súhlas na príspevok č.4 , ohľadne účtovania celej sumy na BU: čiže rozdelenie nákupu na daňový a nedaňový výdavok, nevidím problém účtovať tak isto aj hotovosť. Nejako mi nepasuje preškrtávať blok, alebo polovicu nezaúčtovať. Osobne účtujem celý bloček. Aspoň pán podnikateľ má občas aj osobnú spotrebu.

Súhlasím s ekopo. Ja účtujem celý doklad a rozdelím to na to, čo sa týka podnikania a zbytok na osobnú spotrebu. A minule sme mali sedenie s jedným daňovým poradcom a ten hovoril, že doklady by sa nemali prepisovať, alebo do nich zasahovať (a to nie ešte čiernou fixkou, aby nebolo nič vidieť), ale účtovať ich tak ako sú. Podľa môjho názoru, by to malo byť zaúčtované celé, nie iba časť.
eop
24.10.06,12:03
Osobná skúsenosť - 30 položiek nakúpených v Metre, z toho 10 položiek tovar, 10 položiek réžia a 10 položiek osobná spotreba. Všetko som musela prepočítavať - základ dane, DPH. Po X-tom raze som povedala, že za každú takúto položku mu budem účtovať 20.- Sk navyše, nech si to pred platením pri pokladni rozdelí. Vydržal 2 mesiace, zrejme by musel mať IQ vyššie ako 50. A ja som samozrejme nenaúčtovala nič a naďalej rozdeľujem - naposledy včera. :mee:

Toto aj ja podstupujem a tie doklady z Metra sú "užasné." Mne sa zdá, že tí podnikatelia sú nepoučitelní. Ja by som to im dala, nech si to rozúčtovávajú, či by ich to bavilo.
Jara
24.10.06,12:12
Mne sa už stalo, že na paragóne pri nákupe hyg. potrieb boli 3 krabičky pánskej ochrany :p . Ktovie, možno by si to aj vedel zdôvodniť, že to je zdaniteľný výdaj za účelom udržania príjmu :D :D :D . Nabrala som odvahu a ukázala mu to mlčky s prštekom, tak to skrčil a hodil do koša. Bol ako :mad: . Celkom dobre mi to padlo, pretože výsledkom je, že teraz dáva pozor. Možno len na chvíľku :rolleyes:
eop
24.10.06,12:20
Mne sa už stalo, že na paragóne pri nákupe hyg. potrieb boli 3 krabičky pánskej ochrany :p . Ktovie, možno by si to aj vedel zdôvodniť, že to je zdaniteľný výdaj za účelom udržania príjmu :D :D :D . Nabrala som odvahu a ukázala mu to mlčky s prštekom, tak to skrčil a hodil do koša. Bol ako :mad: . Celkom dobre mi to padlo, pretože výsledkom je, že teraz dáva pozor. Možno len na chvíľku :rolleyes:

Haha, tak to je dobré. No, ale stane sa. Nám tiež prinesie podnikateľ doklad z hotelu z nášho mesta (2 osoby). Myslím, že všetkým bolo jasné, že sa to netýkalo práce:D . Aj plienky :eek: a ostatné veci sme už mali. Tak som také doklady dávala na jednu kôpku a potom mu ich dala, že to asi nemalo byť pre nás.
daja
24.10.06,12:22
[quote=Jara]:p . Ktovie, možno by si to aj vedel zdôvodniť, že to je zdaniteľný výdaj za účelom udržania príjmu :D :D :D .

Tak táto veta sa mi ozaj páčila:D
Jara
24.10.06,12:32
[quote=Jara]:p . Ktovie, možno by si to aj vedel zdôvodniť, že to je zdaniteľný výdaj za účelom udržania príjmu :D :D :D .

Tak táto veta sa mi ozaj páčila:D

Veď to ma napadlo, ale on stratil reč, takže zrejme to nebolo za týmto účelom... :D Cítil sa trápne hlavne asi preto, lebo by mohol byť mojim synom. Aj keď je to normálna vec :cool:. Aj syn mi raz dal vyprať rifle a v malom vrecku mal ochranu, tak som sa pýtala či to chce vyprať na 90 stupňov a v Arieli a či pridať aj aviváž a dať žmýkanie na 1000 otáčok... :D:D:D Zasmiali sme sa a nosí ich v peňaženke. Veď to je život mimotemy
.lena.
24.10.06,12:37
[quote=daja]

Veď to ma napadlo, ale on stratil reč, takže zrejme to nebolo za týmto účelom... :D Cítil sa trápne hlavne asi preto, lebo by mohol byť mojim synom. Aj keď je to normálna vec :cool:. Aj syn mi raz dal vyprať rifle a v malom vrecku mal ochranu, tak som sa pýtala či to chce vyprať na 90 stupňov a v Arieli a či pridať aj aviváž a dať žmýkanie na 1000 otáčok... :D:D:D Zasmiali sme sa a nosí ich v peňaženke. Veď to je život mimotemy
No super som sa zasmiala, fajn odreagovanie pred dph, vďaka :)
BOBY
24.10.06,12:39
No a čo ak si kupoval tie plienky zo strachu pred daňovou kontrolou - ak by sa náhodou pokadil? Možno si myslí, že aj to h.... súvisí s podnikaním. Mne dal šéf už aj doklad na manželskú posteľ aj tangáče a pod. Skrátka naučila som sa už radšej čítať položku za položkou. jeden mesiac ho upozorním a na druhý je to zasa tak isto.
abel
24.10.06,13:33
Mne sa už stalo, že na paragóne pri nákupe hyg. potrieb boli 3 krabičky pánskej ochrany :p . Ktovie, možno by si to aj vedel zdôvodniť, že to je zdaniteľný výdaj za účelom udržania príjmu :D :D :D . Nabrala som odvahu a ukázala mu to mlčky s prštekom, tak to skrčil a hodil do koša. Bol ako :mad: . Celkom dobre mi to padlo, pretože výsledkom je, že teraz dáva pozor. Možno len na chvíľku :rolleyes:
mimotemy Neukameňujte ma, ale nepochopila som, že ... "teraz dáva pozor". To akože už nekupuje ochranu, lebo si dáva pozor, alebo nedáva bločky do nákladov? :o:o:o mimotemy
Gabi03
24.10.06,13:36
mimotemy Neukameňujte ma, ale nepochopila som, že ... "teraz dáva pozor". To akože už nekupuje ochranu, lebo si dáva pozor, alebo nedáva bločky do nákladov? :o:o:o mimotemy

:D Som bola ticho, ale už to nevydržím :D :D :D Táto časť by sa mala presunúť do témy Ak sa cítiš zle. :D Keby nie som sama, tak asi puknem, čo by som tu zadržiavala smiech. :D :D :D
bezradná
24.10.06,13:48
mimotemy Bože Baby, ja som už písala poobede odpoveď v podobnom znení , ale mi to prišlo trapné v téme JU, tak som ten príspevok neposlala. Gabi03 vďaka za tip, naozaj potešil.
AlaNR
24.10.06,14:18
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Bože baby, čo to robíte, veď tú plienku budem za chvíľu ja potrebovať!
Od smiechu sa totiž asi poč........

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Melnick
24.10.06,14:51
[quote=daja]

Veď to ma napadlo, ale on stratil reč, takže zrejme to nebolo za týmto účelom... :D Cítil sa trápne hlavne asi preto, lebo by mohol byť mojim synom. Aj keď je to normálna vec :cool:. Aj syn mi raz dal vyprať rifle a v malom vrecku mal ochranu, tak som sa pýtala či to chce vyprať na 90 stupňov a v Arieli a či pridať aj aviváž a dať žmýkanie na 1000 otáčok... :D:D:D Zasmiali sme sa a nosí ich v peňaženke. Veď to je život mimotemy

Keď máš syna čo už potrebuje ochranu /nie ochrannú ruku/ tak už si dávno mala rozšíriť rady 17-tiek CCCC.:D :D :D
Marianna01
24.10.06,14:59
No a čo ak si kupoval tie plienky zo strachu pred daňovou kontrolou - ak by sa náhodou pokadil? Možno si myslí, že aj to h.... súvisí s podnikaním. Mne dal šéf už aj doklad na manželskú posteľ aj tangáče a pod. Skrátka naučila som sa už radšej čítať položku za položkou. jeden mesiac ho upozorním a na druhý je to zasa tak isto.

Ja som sa to tiež naučila na vlastnej skúsenosti - klientke som totiž zaúčtovala nákup z Metra (bežne 4-5 stranový :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ) aj so Silevestrovským nákupom do domácnosti. Keďže som nestíhala zároveň prijímať na sklad - čo bežne robím a takto sa vyhýbam podobným veciam, len som to všetko šupla na tovar. odovzdala DPH a asi o týždeň účtovala sklad. Aké bolo moje prekvapenie, keď som zistila, že nakúpila vína, šampusy, pivá, šunky, údené rolky, syry a veci podobné...:eek::eek::eek: Nuž, potom som si to v ďalšom mesiaci pekne predala :eek: Čo s tým urobíš, aby to bolo aj zdanené, aj nefigurovalo na sklade... Ešteže máme v januári oslavy, takže som to od nej kúpila na tie oslavy :confused:
Marína
24.10.06,15:13
Zišiel by sa presun do HOBBY.;)
To ja mám opačnú skúsenosť. Mám takú pedantnú klientku, že nákupy pri pokladni triedi na materiál, tovar a prev. réžiu(aby mi uľahčila prácu so skladom), takže mi z jedného nákupu donesie 3 doklady. Už pri nakupovaní si to pekne delí vo vozíčku. Na doklady, v ktorých sú názvy položiek nezrozumiteľné, mi ceruzkou píše vysvetlivky na druhú stranu dokladu. Veľmi som s ňou spokojná.
Melnick
24.10.06,15:16
Evka -posielam protekčný bodík pre Tvoju klientku.:) :) :) :) :)
.lena.
24.10.06,15:19
Zišiel by sa presun do HOBBY.;)
To ja mám opačnú skúsenosť. Mám takú pedantnú klientku, že nákupy pri pokladni triedi na materiál, tovar a prev. réžiu(aby mi uľahčila prácu so skladom), takže mi z jedného nákupu donesie 3 doklady. Už pri nakupovaní si to pekne delí vo vozíčku. Na doklady, v ktorých sú názvy položiek nezrozumiteľné, mi ceruzkou píše vysvetlivky na druhú stranu dokladu. Veľmi som s ňou spokojná.
Viem že sa to nemá ale ti závidím ;) to je potom radosť účtovať ;)
ekopo
24.10.06,15:44
Počúvajte, už máte hotové DPH, že ste sa takto roztatárili??????? Ja ešte stále dorábam :mee: , ale zajtra budem faktúrovať a budem asi takto :p alebo :D
.lena.
24.10.06,15:50
Počúvajte, už máte hotové DPH, že ste sa takto roztatárili??????? Ja ešte stále dorábam :mee: , ale zajtra budem faktúrovať a budem asi takto :p alebo :D Aj ja dorábam, a zajtra nebude pre mňa žiadne :p a už vôbec :D lebo som len zamestnanec. Ja si musím pekne počkať na výplatný termín :rolleyes:. Ale dobre padne zasmiať sa medzi prácou, no nie?:):)
Melnick
24.10.06,16:01
Počúvajte, už máte hotové DPH, že ste sa takto roztatárili??????? Ja ešte stále dorábam :mee: , ale zajtra budem faktúrovať a budem asi takto :p alebo :D

Choď mrknúť do "Ak sa cítiš.... "a uvidíš ako už relaxujeme-poniektorí.:D
evina
24.10.06,16:31
Počúvajte, už máte hotové DPH, že ste sa takto roztatárili??????? Ja ešte stále dorábam :mee: , ale zajtra budem faktúrovať a budem asi takto :p alebo :D
mimotemy No ja nemám ešte tiež DPH dorobenú, ale Ekopo naozaj neviem, či pri tej fakturácii môžem použiť smejov ako ty?:D Mne tam skôr seknú :confused::eek::mee:
ondrejvla
24.10.06,20:39
Ja som už zažila tiež kadejaké bločky - od viagry, plienok, platby za dovolenku z firemného účtu sroč-ky, taktiež platbu z účtu za rifle a ešte mi pridal aj bločik, aby som si prečítala, že sú detské! Tento mesiac mi dal blok na náramok zo žltého kovu v cene 12 650,- Sk a platil z valutového účtu v EUR 330,- . Mám dilemu, či mu neznížiť imanie...