Viera J.
24.10.06,09:49

Príjemný dobrý deň prajem!
Potrebovala by som pomoc!.......prišiel za mnou šéf, že mu mám zistiť, že o koľko sa zvýšili poplatky SZČO na Všeobecnú poisťovňu!
Keďže ja sa v týchto veciach ešte nevyznám a akosi to nikde nemôžem zistiť, chcela by som poprosiť či to náhodou neviete, alebo kde by som to mohla zistiť! Viem akurát to, že minulý rok to bolo 9.066 SK!


Ďakujem!!!!
:confused:
Johanka
24.10.06,08:11
ffice:office" />
Príjemný dobrý deň prajem!
Potrebovala by som pomoc!.......prišiel za mnou šéf, že mu mám zistiť, že o koľko sa zvýšili poplatky SZČO na Všeobecnú poisťovňu!
Keďže ja sa v týchto veciach ešte nevyznám a akosi to nikde nemôžem zistiť, chcela by som poprosiť či to náhodou neviete, alebo kde by som to mohla zistiť! Viem akurát to, že minulý rok to bolo 9.066 SK!


Ďakujem!!!!
:confused:
Hádam- iba preklep ?:)
Koľko má šéf ako SZČO platiť ZP zistíš z jeho ročného zúčtovania ZP za rok 2005. Na stanovenie výšky odvodov musíš poznať jeho vymeriavací základ, ktorý sa odvíja od základu dane z príjmov za rok 2005 a výšky preddavkov na ZP, ktoré si uplatnil do daňových výdavkov. Toto všetko, ako aj spôsob výpočtu nájdeš v spomínanom ročnom zúčtovaní.