AHT
24.10.06,10:20
Prosím Vás potrebujem poradiť:
Sprostredkovali sme ubytovanie inej spoločnosti, hotel nám vyfakturoval ubytovanie bez DPH a nápoje so stravou s DPH. Aj ja mám takto vyfakturovať zákazníkovi, alebo mu mám dať DPH aj na ubytovanie. Ďakujem.
timkab
24.10.06,08:40
Podľa mňa aj fakturácia za ubytovanie je s DPH. Refakturácia už neexistuje a v takýchto prípadoch sa služba považuje za zdaň.plnenie (ako keby službu sám prijal a sám poskytol).
ellie
31.10.06,21:18
Aj mna by zaujimalo k danej téme. Potrebujem vyfakturovať ubytovanie+provízia (uskutočnené v SR) do členského štátu EÚ.
Kde je miesto zdaniteľného plnenia? Platí §16/6 alebo som vedľa?

A čo v prípade, kebyže fakturujem sprostredkovateľskú províziu hotelu za "dohodenie" klientov, ktoré ustanovenia zákona o DPH použijem?
Vopred ďakujem za objasnenie.

Ešte sa chcem opytať AHT, prečo vám vyfakturovali ubytovanie bez DPH?
Nie je mi to celkom clear.:(
Milan Benka
01.11.06,07:13
Aj mna by zaujimalo k danej téme. Potrebujem vyfakturovať ubytovanie+provízia (uskutočnené v SR) do členského štátu EÚ.
Kde je miesto zdaniteľného plnenia?Jednoznačne miesto dodania SR.
Platí §16/6 alebo som vedľa? Neplatí. Posudzuje sa to ako dodanie služby.

A čo v prípade, kebyže fakturujem sprostredkovateľskú províziu hotelu za "dohodenie" klientov, ktoré ustanovenia zákona o DPH použijem?
Vopred ďakujem za objasnenie.V tomto prípade sa jedná o sprostredkovanie podľa §16/6.

Ešte sa chcem opytať AHT, prečo vám vyfakturovali ubytovanie bez DPH?
Nie je mi to celkom clear.:(

Odpoveď zvýraznená.
zk24
08.01.13,06:34
Ahojte,

slovensky podnikateľ (neplatiteľ DPH) sprostredkuje ubytovanie do Norska (mimo EU). Proviziu bude fakturovať norskemu objednavateľovi / podnikateľovi.

Miesto dodania sluzby bude SR alebo Norsko?

Dakujem
zk24
08.01.13,06:56
Respektíve: pôjde o oslobodenie podľa §47 ods.6 ?
Neviem či ta vyznačena časť sa vzťahuje na cely odsek alebo iba na posledne vymenovany typ služby.
Dakujem.

(6) Oslobodené od dane sú služby vrátane prepravných a s nimi súvisiacich doplnkových služieb, iné ako služby oslobodené od dane podľa § 28 až 41 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-222#f6209148), ktoré sú priamo spojené s vývozom tovaru a s tovarom pod colným opatrením podľa § 18 ods. 2 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-222#f6209002).