Mackovka
24.10.06,11:20
Chcem poprosiť o Vaše skúsenosti. Idem menit podlahu bytu v kuchyni, chodbe a kúpeľni. Neviem sa rozhodnúť, aký druh vybrať, každý má výhody aj nevýhody. Chcem aby to dobre vyzeralo, príliš sa nešmýkalo a bezproblémovo udržiavalo. A nerada by som ju menila pri prvom vytopení. Ak máte dobré alebo zlé skúsenosti - dajte vedieť. Vďaka.
janaGT
24.10.06,11:13
ja mám na chodbách, v kuchyni a v kúpeľkách dlažbu - z dôvodu toho, že tam mám podlahové kúrenie, som spokojná, ľahká údržba, pozametáš, umyješ, máš pokoj. V zime je dlažba teplučká, cez leto je síce trošku chladnejšia, ale keď máš niečo na nohe tak v pohode. V izbách mám parkety.
Lucuš
24.10.06,11:26
Ja mám dlaždičky, podľa mňa je to lepšie ako plávajúca podlaha, je síce nádherná ale známemu praskol radiátor, nebol doma a keď prišiel mal poodúvanú podlahu, mala si vidieť tie nervy.
jajko50
24.10.06,12:12
Tak ako Ti radili ostatné dievčatá, tak ja som jednoznačne za dlažbu--vyber si dačo podľa vkusu--veď to bude ako sa vraví na furt. V kuchyňi sa dá ešte uvažovať o plávajúcej--no ak varievaš viac-ako je u slovače zvykom tak zas len dlažbu. jednoduchá údržba a z vytopenia nemusíš mať strach. zdravím.
PeterNR
26.10.06,05:29
Ja by som Ti odporučil porozmýšľať nad linoleom, alebo marmoleom.

Je vodoodolné, a na rozdiel od dlažby bez spojov, mäkké a príjemne teplé. Marmoleum je navyše odolnejšie proti oderu. Kukni napr. tu (http://mojdom.zoznam.sk/cl/96924/Zaostrene-na-podlahove-krytiny). Viac info v dobrých podlahových štúdiách :)
Mackovka
26.10.06,10:50
Ďakujem Vám všetkým za rady. Pekný deň.
Boneta
26.10.06,11:23
[quote=PeterNR]Ja by som Ti odporučil porozmýšľať nad linoleom, alebo marmoleom.

Dotaz: čo je marmoleum?
Skúsila som to zadať do vyhľadávania na nete a našlo mi len jednu firmu, ktorá to robí v Uherském Hradišti.
ozin
26.10.06,11:48
Zdravím, marmoleum aj linoleum je výborné, ale je dosť drahé ale vydrží všetko. Treba dávať pozor na prípravu podkladu pod podlahovú kritinu, aby bola perfektne pripravená.
Nika
23.04.08,20:13
Máme v chodbe dlažbu. Viete mi poradiť niekto čistiaci prostriedok aby ostala lesklá?