luciagr
24.10.06,11:23
ahojte poradaci, mam takyto problem.
Mam zamestnancov a zamestnavam ich podla § 58 ZP, to znamena, ze su docasne prideleny u ineho zamestnavatela. Po urcitej dobe si ich ten zamestnavatel zoberie do kmenoveho stavu. Mozem im prenasat dovolenku, alebo pri skonceni u nas mu ju preplatim a on bude mat u toho noveho zamestnavatela novu?
My by sme chceli s tym zamestnavatelom uzatvorit zmluvu, kde by sme sa dohodli, ze tu dovolenku si budu zamestnanci prenasat. Moze sa to?
dakujem
JNOVAK
24.10.06,10:32
Ja mám v programe voľbu "nepreplácať dovolenku". Funguje to tak, že ak si zamestnanec zaplatil v lete dovolenku pri mori a predtým u mňa vystúpi, dovolenka sa mu nepreplatí, len vypočíta a ja túto sumu poukážem novému zamestnávateľovi.

Takže dovolenka sa prenášať dá. Chcel by som ale vedieť, kto platí zamestnacov - váš podnik a mzdu refunduje, ale platí ich pramo zamestnávateľ, ktorému sú požičaní?
endrju
24.10.06,11:48
...Takže dovolenka sa prenášať dá... Ktoré ustanovenie všeobecne záväzných predpisov hovorí o tejto možnosti?
Pokiaľ som správne informovaný, "prenos" dovolenky od jednej organizácie k druhej je možný najmä v prípade prechodu práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov podľa §27 - 31 Zákonníka práce.
Myslím si, že pokiaľ nie sú splnené podmienky týchto ustanovení, "prenos" dovolenky z jednej organizácie do inej je "nadštandardom" s veľmi slabou oporou v zákonoch.
luciagr
24.10.06,14:00
Takže dovolenka sa prenášať dá. Chcel by som ale vedieť, kto platí zamestnacov - váš podnik a mzdu refunduje, ale platí ich pramo zamestnávateľ, ktorému sú požičaní?

tychto zamestnancov platime my a potom refundujeme mzdy. Chceli by ste tie dovolenky preniest, len je otazka, ci nejakou ustnou dohodou, alebo mozem spisat nejaku zmluvu?
luciagr
25.10.06,07:40
uz mi nevie niekto poradit?????????
endrju
25.10.06,10:26
uz mi nevie niekto poradit?????????
S čím? Myslím si, že sme Ti dosť jednoznačne poradili, aby sa dovolenka "neprenášala" medzi organizáciami ak nejde o prevzatie práv a povinností. Nemá to jednoznačnú oporu v zákone.
Ak vaša firma tak veľmi chce dovolenku "prenášať", mal by poradiť ten, kto také niečo vymyslel a veľmi na tom trvá. Sú to zbytočné komplikácie, na ktoré nevidím dôvod.