Daduľa
24.10.06,11:25
Firma nám prisšla montovať kamerový sytém a my sami sme si kúpili ku kamerovému systému LCD televízor. Môžeme si z LCD televízora odpočítať DPH a dať ho ako odpisovaný majetok-kamerový systém??
Lucia7
24.10.06,09:49
Podľa mňa ak je to preukázateľne vynaložený výdavok na zabezpečenie a udržanie príjmov, tak áno. Preukázateľne by v tomto prípade bolo, ak ten LCD TV bude naozaj pripojený na ten kamerový systém.
Daduľa
24.10.06,10:21
Ano ten televizor je priamo napojený na kamerový systém.
Lucia7
24.10.06,10:25
Tak ja by som DPH-čku odpočítala.
sta
15.11.06,09:34
Ahojte, dali by ste televízor v kaderníckom salóne do daňových nákladov? :o
sta
15.11.06,10:45
Dá sa to obhájiť pred prípadnou daňovou kontrolou tým, že majiteľ salónu upravuje vlasy v jednej televíznej relácii a zákazníčky si môžu zatiaľ čo čakajú pozrieť takto jeho prácu??? :confused:
Tweety
15.11.06,10:49
Dá sa to obhájiť pred prípadnou daňovou kontrolou tým, že majiteľ salónu upravuje vlasy v jednej televíznej relácii a zákazníčky si môžu zatiaľ čo čakajú pozrieť takto jeho prácu??? :confused: AK za tú reláciu má príjmy, tak by to mohol obhájiť.:cool:
sta
15.11.06,10:54
No problém je v tom, že za tú reláciu má príjmy ako živnostník, ale tento salón má na s.r.o.-čku, kde je jediným konateľom :confused:
Jana Acsová
15.11.06,11:17
Ahojte, dali by ste televízor v kaderníckom salóne do daňových nákladov? :oÁno, ak je umiestnený na prevádzke a slúži na spríjemnenie prostredia čakajúcim zákazníčkam (-kom).
Nezabudnúť na:
- koncesionárske poplatky,
- informovať sa o ostatných poplatkoch s tým spojených (SOZA a pod., ak sa na tieto prijímače vzťahujú). Napr.:
http://www.soza.sk/index.php?page=131
sta
15.11.06,11:18
ďakujem :) tie poplatky už mám pozisťované ;) takže ešte raz vrelá vďaka :D