Dan1
24.10.06,12:39
Chcem Vás požiadať, či by ste niekto nevedeli, kde by som mohla nájsť zákon, ktorý sa zaoberá požiarnym zabezpečením budovy. Jedná sa mi o to, že chceme kolaudovať budovu a chcela by som vedieť, čo je potrebné urobiť, aby bolo v budove všetko v poriadku podľa zákona. Neviem však nájsť potrebný zákon, nakoľko neviem ani ako sa volá. Ak niekto máte skúsenosti, tak mi prosím poraďte. Dík.
sysula
24.10.06,10:47
Chcem Vás požiadať, či by ste niekto nevedeli, kde by som mohla nájsť zákon, ktorý sa zaoberá požiarnym zabezpečením budovy. Jedná sa mi o to, že chceme kolaudovať budovu a chcela by som vedieť, čo je potrebné urobiť, aby bolo v budove všetko v poriadku podľa zákona. Neviem však nájsť potrebný zákon, nakoľko neviem ani ako sa volá. Ak niekto máte skúsenosti, tak mi prosím poraďte. Dík.

Skús tieto linky:
http://www.porada.sk/t18222-p2-poiarna-ochrana.html

http://www.hazu.sk/?pageid=78&PHPSESSID=98f6ffaad857dc5fee03255515c50399
Pekný deň
karol.za
24.10.06,11:25
Chcem Vás požiadať, či by ste niekto nevedeli, kde by som mohla nájsť zákon, ktorý sa zaoberá požiarnym zabezpečením budovy. Jedná sa mi o to, že chceme kolaudovať budovu a chcela by som vedieť, čo je potrebné urobiť, aby bolo v budove všetko v poriadku podľa zákona. Neviem však nájsť potrebný zákon, nakoľko neviem ani ako sa volá. Ak niekto máte skúsenosti, tak mi prosím poraďte. Dík.

ahoj Dan1
kedže idete kolaudovať budovu,mali ste na jej stavbu vydané stavedné povolenie,v projektovej dokumentácii k tejto stavbe je aj vyjadrenie,že stavba spĺňa všetky podmienky z hľadiška protipožiarnej bezpečnosti tejto stavby,toto vyjadrenie vydáva okresné riaditeľstvo hasičského a záchranného zboru v ktorého pôsobnosti je stavba umiestnená
projektant ktorý vypracovával dokumentáciu tejto stavby musel dokumentáciu vypracovať tak aby splnil všetky podmienky protipožiarnej bezpečnosti tejto stavby
pri kolaudácii sa vlastne posuduje či bola stavba postavená podľa projektovej dokumentácie

hasiči ako taká málokedy sa týchto kolaudácií zúčastňujú,oni sa viacej venujú väčším stavbám ako sú takéto menšie objekty

s pozdravom karol
:):):):):)