haimer
24.10.06,11:45
Poprosila by som o radu.
Sme nemecká firma s pobočkou na Slovensku. Z Nemecka nám poslali služobné auto - požičané v Nemecku. ak ho budeme používať dlhšie ako 180 dní máme zaplaťiť cestnú daň. Nevie mi niekto poradiť ako ju mám vypočítať?
daniek
24.10.06,11:18
zdá sa mi že k tomu existuje nejaké metodický pokyn alebo usmernenie drsr v tom zmysle že treba zaplatiť daň z motorových vozidiel - skús požiadať o info na dú
daniek
25.10.06,04:06
myslím si že tvoj problém od 1.12.2005 jasne rieši § 89 ods. 1 zákona č. 582/2004 Z. z. - daňová povinnosť vzniká dňom začatia používania vozidla na podnikanie, a to aj vtedy, ak ide o vozidlo, ktoré nie je evidované v Slovenskej republike ale je v Slovenskej republike používané na podnikanie.
Olgica
20.11.06,06:02
Mám otázku. Chceme kúpiť auto na leasing, kateg.M. Nechceme platiť cestnú daň - nebude používané na podnikanie. Náklady na leasing sa môžu dať do účtovníctva, ak nebude auto používané na podnikanie???
Tweety
20.11.06,07:06
Mám otázku. Chceme kúpiť auto na leasing, kateg.M. Nechceme platiť cestnú daň - nebude používané na podnikanie. Náklady na leasing sa môžu dať do účtovníctva, ak nebude auto používané na podnikanie???AK sa lízované auto nebude používať v podnikaní, nemôže byť ani náklad na lízing daňovo uznaný.
Olgica
20.11.06,07:19
AK sa lízované auto nebude používať v podnikaní, nemôže byť ani náklad na lízing daňovo uznaný.
Zrejme ani odpisy a DPH?!