janci10
24.10.06,13:39
Dobrý deň prajem,

chcel by som sa opýtať, keď mám zamestnanca v TPP a súčasne sa s ním podpíse DoVP - je ho potrebné opäť registrovať na SP - hoci už registrovaný je, v rámci TPP?

Dnes sa platí 1,05 percenta odvodov - platí zamestnávateľ. To pôjde z tej jeho hrubej mzdy? A zrážková daň, ak je odmena do 5.000,-...?

Za odpoveď vopred ďakujem.
Jara
24.10.06,11:49
Ja neregistrujem na SP, len s nim urobím dohodu a do výplaty dám príjem mimo odvodov. Zdaňujem spoločne jednou sumou ako preddavkovu daň nakoľko má u mňa podpísané vyhlásenie k dani. Taktiež netreba zabudnúť, že aj keď nejde tento príjem do VZ ide do HM, takže zamestnavateľ odvedie odvod na GF a UP ako u bežných dohôd. Dúfam že to nerobím zle.
siskage
24.10.06,11:56
Tiež sa nám vyskytne z času na čas takýto prípad, ale my
to zas musíme na našej pobočke SP hlásiť. Takže riadne vypisujem
na DoVP osobitnú prihlášku aj odhlášku.
Jara
24.10.06,12:00
Ja som sa radila na SP keď som mala takýto prípad a bolo mi povedané, že registrácia dohodárov je z dôvodu nelegálnej práce. Teda pracovník ak je v pracovnom pomere prihlásený v danej firme, tak ho netreba registrovať zvlášť aj na dohodu. No každá SP má svoje špecifiká a možno aj každá pracovníčka na tej istej SP... Možno keby som sa dnes spýtala inej tak by to bola potreba... Všetko sa asi uvidí pri kontrole.
Jana Motyčková
24.10.06,13:15
Dohodára treba na SP zvlášt zaregistorvať (začiatok a ukončenie dohody), Na výkaze do SP sa potom taký zamestnanec uvádza v 2 riadkoch. Zdaňuje sa spoloćne s príjmom z pracovného pomeru.
luciagr
25.10.06,07:05
Ja som v takomto pripade postupovala tak, ze som prihlasila aj odhlasila DVP na registracnom liste FO zvlast, aby nebol problem. Ale taketo pripady som mala velmi malo.