accad
02.12.04,22:18
Neviem, čo mi blbne OLYMP pri dennom vymeriavacom základe. V číselníkoch, ostatné nastavenia, mám max.denná dávka nemocenská poistenia 472,274 Sk. To pomenovanie ma pletie, kedže tam nie je uvedené max.vymeriavací základ, ale max.denná dávka nemocenského poistenia. Pri zamestnancovi sa mi pri výpočte vymeriavacieho základu vyčísli skutočný vymeriavací základ, ktorý je vyšší ako max.denný vymeriavaci základ. 25% a 55% mi počíta zo skutočného vymeriavacieho základu. Musela som to natvrdo dopočítať (472,274x3x25% a 472,274x3x55%) a zmeniť to. To ale neradá robím. Čo mám urobiť, aby mi sám program vyčíslil správne nemocenské dávky?
MMM
03.12.04,05:48
Maximálny denný vymeriavací základ neplatí v prípade poskytovania náhrady príjmu pri dočasnej PN zamestnanca po dobu prvých desiatich dní, ktorú vypláca zamestnávateľ zo svojich finančných prostriedkov.
vladan
03.12.04,08:52
accad, pravdepodobne je to pre tie podniky, ktoré vyplácali, resp. vyplácajú v roku 2004 aj nemocenské - čiže bývalé "veľké závody". Tie nastavenia v Olympe radšej nemeň, lebo to môže urobiť šarapatu :-)
Kimáková
13.12.04,13:54
Maximálny denný vymeriavací základ sleduje program Olymp len od 11.dňa nemoci. Teda to sú nemocenské dávky, ktoré platí Sociálna poisťovňa. Za prvých 10 dní nemoci sa nesleduje maximálny denný vymeriavací základ.